آشنایی با بزرگ ترین وارد کننده طلا و صادر کننده جواهرات در دنیا

آشنایی با بزرگ ترین وارد کننده طلا و صادر کننده جواهرات در دنیا
آشنایی با بزرگ ترین وارد کننده طلا و صادر کننده جواهرات در دنیاReviewed by جواهربازار on May 7Rating: 3.5آشنایی با بزرگ ترین وارد کننده طلا و صادر کننده جواهرات در دنیاهند امروزه به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار در بازار طلا و سنگ های قیمتی شناخته می شود، چرا که این کشور سالانه حدود 56 میلیارد طلا وارد و حدود 40 میلیارد جواهر صادر می کند.

هند امروزه به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار در بازار طلا و سنگ های قیمتی شناخته می شود، چرا که این کشور سالانه حدود ۵۶ میلیارد طلا وارد و حدود ۴۰ میلیارد جواهر صادر می کند.

48677

این کشور به دلیل صادرات و واردات قابل توجه، به یکی از قطب های صنعت طلا و جواهرسازی بدل شده است و یکی از بزرگترین بازار طلا و جواهر را در اختیار دارد.

میزان صادرات این کشور به حدی رسید که می توان گفت در این عرصه به مقامی بالاتر از ایتالیا و آمریکا دست پیدا کرده است.

با توجه رشد روز افزون صنعت طلا وجواهرسازی در هند پیش بینی می شود در سال های آتی میزان صادرات و واردات طلا و جواهر این کشور افزایش یابد.

هند امروزه به عنوان یکی از کشورهای تاثیرگذار در بازار طلا و سنگ های قیمتی شناخته می شود، چرا که این کشور سالانه حدود 56 میلیارد طلا وارد و حدود 40 میلیارد جواهر صادر می کند. این کشور به دلیل صادرات و واردات قابل توجه، به یکی از قطب های صنعت طلا و جواهرسازی بدل شده است و یکی از بزرگترین بازار طلا و جواهر را در اختیار دارد. میزان صادرات این کشور به حدی رسید که می توان گفت در این عرصه به مقامی بالاتر از ایتالیا و آمریکا دست پیدا کرده است. با توجه رشد روز افزون صنعت طلا وجواهرسازی در هند پیش بینی می شود در سال های آتی میزان صادرات و واردات طلا و جواهر این کشور افزایش یابد. هند همواره با وارد کردن طلای خالص مورد نیاز برای تولید جواهرات، به عنوان بزرگترین کشور وارد کننده این فلز شناخته شده است. همچینن این کشور در زمره سایر کشورهای نو ظهور قرار گفته است و هموراه تلاش می کند جایگاه خود را در عرصه طلا و جواهرسازی ارتقا دهد. هند علاوه بر تولید جواهرات، امروزه یکی از بزرگترین بورس الماس در دنیا را در اختیار دارد. طبق آمار ارائه شده از هر دوازده الماس موجود در دنیا، تعداد یازده عدد از آنها در کشور هند برش و جلا داده شده اند. هم اکنون تعداد 85 هزار نفر از مردمان این کشور در ضمینه برش و جلا الماس فعالیت می کنند. همچنین حدود 75 درصد از صنعت فرآوری الماس جهان در کشور هند انجام می شود و سالانه حدود 28 میلیارد دلار از این راه عاید این کشور می شود. کشور هند همواره دراین صنعت پیشتاز می باشد، اما در طی سال های اخیر و در جریان بحران ها اقتصادی در اروپا این صنعت با موانعی مواجه شده است.

هند همواره با وارد کردن طلای خالص مورد نیاز برای تولید جواهرات، به عنوان بزرگترین کشور وارد کننده این فلز شناخته شده است.
همچینن این کشور در زمره سایر کشورهای نو ظهور قرار گفته است و هموراه تلاش می کند جایگاه خود را در عرصه طلا و جواهرسازی ارتقا دهد.

هند علاوه بر تولید جواهرات، امروزه یکی از بزرگترین بورس الماس در دنیا را در اختیار دارد.
طبق آمار ارائه شده از هر دوازده الماس موجود در دنیا، تعداد یازده عدد از آنها در کشور هند برش و جلا داده شده اند.

324564

هم اکنون تعداد ۸۵ هزار نفر از مردمان این کشور در ضمینه برش و جلا الماس فعالیت می کنند.
همچنین  حدود ۷۵ درصد از صنعت فرآوری الماس جهان در کشور هند انجام می شود و سالانه حدود ۲۸ میلیارد دلار از این راه عاید این کشور می شود.

کشور هند همواره دراین صنعت پیشتاز می باشد، اما در طی سال های اخیر و در جریان بحران ها اقتصادی در اروپا این صنعت با موانعی مواجه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 7 تصویر کاربری
  محمد جواد آرجین
  1394/08/24
  '16:56
  طلای هند خیلی خیلی معروفه
  # 6 تصویر کاربری
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1394/04/17
  '02:06
  اطلاعات خوبی بود . متشکر
  # 5 تصویر کاربری
  محمدصادق بهراد (کرمانشاه / کنگاور)
  1394/03/08
  '17:19
  چقدر بزرگ وسنگین کار میکنند.شاید زیبا باشد اما به نظر من ظریف بهتره تا ضمخت
  # 4 تصویر کاربری
  ریحانه روشنفکر (سمنان / سمنان)
  1394/03/02
  '00:20
  چه سینه ریزهای زیبایییمرسی از مطالبتون
  # 3 تصویر کاربری
  ایمانی (تهران / تهران)
  1394/02/18
  '14:03
  مطلب خوبی بود ! چه جالب از هر12تا الماس11تاش برای هند
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1394/02/17
  '23:46
  اصلا نمی دونستم ... جالب بود ... مرسی از زحماتتون
  # 1 تصویر کاربری
  سحر نوعی (گیلان / رشت)
  1394/02/17
  '11:58
  جالب بود ! هند رتبه اول رو در این زمینه داره !! ممنوووووووون

برخی از مطالب مرتبط