استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتانا

استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتانا
استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتاناReviewed by جواهربازار on Oct 9Rating: 3.5استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتاناتمامی رسوبات یاقوت کبود در مونتانا از معدنی به نام صخره های یونانی یافت می شود. در طول سال های 1890 تا 1930 حدود 65 تن یاقوت کبود از این منطقه استخراج شده

تمامی رسوبات یاقوت کبود در مونتانا از معدنی به نام صخره های یونانی یافت
می شود.

در طول سال های ۱۸۹۰ تا ۱۹۳۰ حدود ۶۵ تن یاقوت کبود از این منطقه استخراج شده و به یک کمپانی ساعت سازی در سوئیسی عرضه گردید. ( در اواخر دهه ۱۹۳۰ بشر به دانش ساخت یاقوت کبود مصنوعی دست پیدا کرد.)

استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتانا

این مناطق برای اولین بار در اواخر دهه ۱۸۰۰ میلادی و در طی اکتشافات طلا کشف شد. با گذشت ۱۲۰ سال قسمت زیادی از این منطقه به صورت معدنی شخصی به فعالیت خود ادامه می دهد.

پس از استخراج و عرضه یاقوت کبود از این منطقه، این گوهر مورد توجه ساعت سازان قرار گرفت.
لذا از این گوهر از معادن محلی این منطقه استخراج شده و جای خود را در نزد جوهرسازان اهل فیلیپسبورگ باز کرد. فیلیپسبورگ نام اصلی ترین شهر در جزیره سنت مارتین می باشد.

صاحب فعلی این معدن در سال ۲۰۱۱ قسمت شمالی و در سال ۲۰۱۴ قسمت جنوبی این کوه ها را در اختیار گرفت و امروزه این کمپانی حدود ۳ هزار جریب از این معادن تاریخی را خریداری کرده است.

لازم به ذکر است رسوبات یاقوت کبود در این منطقه و در زمان سیل، از بستر رودخانه نیز شناسایی می شود.

صاحبان معادن این منطقه موظف شده اند بعد از اینکه بهره برداری در این منطقه به اتمام رسید در آن مکان بذر کاشته و انجا را مجددا به فضای سبز تبدیل کنند.

یکی از بزرگترین گوهرهایی که در این منطقه یافت شده معادل ۳۰ قیراط وزن داشته، البته سایر یاقوت های کبود استخراج شده از معدن صخره یونان در اندازه های حدود ۲ میلی متر تا ۲٫۵ سانتی متر می باشد.

استخراج یاقوت کبود از معدن صخره های یونان در مونتانا

حدود ۱۳ تا ۱۵ درصد از یاقوت های کشف شده در این مناطق به رنگ طبیعی خود بوده و ۸ تا ۱۲ درصد نیز به رنگ فانتزی دیده می شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
    # 1 تصویر کاربری
    علی دلجو
    1395/09/27
    '19:39
    چه یاقوت هایی! عین آبنبات میمونه.آدم دهنش آب میوفته

برخی از مطالب مرتبط