استفاده از جواهرات در ساخت موتور های ساعت

استفاده از جواهرات در ساخت موتور های ساعت
استفاده از جواهرات در ساخت موتور های ساعتReviewed by جواهربازار on Aug 21Rating: 3.5استفاده از جواهرات در ساخت موتور های ساعتاستفاده از جواهرات در موتور ساعت ها سبب کاهش اصطکاک در نقاط سنگین و با فشار به کار می رود. به طور معمول هنگامی که یک فلز بر روی فلز دیگر ساییده شده از به...

شاید تاکنون ساعت هایی را دیده باشید که گفته شده در موتور انها تعدادی سنگ قیمتی بکار رفته است. اما در حقیقت علت استفاده از آنها چیست و چرا در بخش داخلی ساعت از جواهر استفاده می شود؟

استفاده از جواهرات در موتور ساعت ها سبب کاهش اصطکاک در نقاط سنگین و با فشار به کار می رود.

به طور معمول هنگامی که یک فلز بر روی فلز دیگر ساییده شده از به منظور کاهش فشار و ساییدگی از روغن استفاده می شود. تجربه نشان داده استفاده از روغن موجب تجزیه و آسیب رسانی به محورهای داخلی ساعت می شود، لذا جهت کاهش فشار به این محورها، در بین آنها از قطعات سخت سنگ های قیمتی استفاده شده که این مورد سبب افزایش طول عمر ساعت می شود.

ساعت سازان به منظور مقابله با ساییدگی بین فلزات سعی در یافتن ماده جدیدی بوده که سخت تر از فلز عمل کند. پس با آزمایش انواع سنگ ها نهایتا دریافتند گوهرهای الماس و یاقوت برای این کار مناسب هستند.

البته استفاده از الماس در موتور ساعت مقرون به صرفه نبود، لذا معمولا از یاقوت و سایر جواهرات استفاده می شود.

معمولا در بخش اتصالات محوری از جواهر استفاده می شد و در طول تاریخ  تعداد جواهرات استفاده شده در موتور ساعت ها رو به افزایش بوده که این مورد تاثیرات مثبتی در عملکرد ساعت های مچی داشته است.

امروزه استفاده از سنگ های قیمتی در موتور ساعت ها اثبات و فراگیر شده، تا جایی که اکثر برندهای مشهور ساعت از این مورد استفاده می کنند.

1111

البته لازم به ذکر استفاده از نوع سنگ به مدل و طراحی مدل ساعت ارتباط دارد.

همچنین به خاطر داشته باشید استفاده از تعداد زیادی جواهرات در ساعت تنها نمی توان دلیل بر کیفیت آن باشد، بلکه می بایست فاکتورهای دیگری نیز مد نظر گرفته شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1395/06/10
  '19:16
  اطلاعات مفید و جالبی بود
  # 1 تصویر کاربری
  علی دلجو
  1395/06/02
  '13:48
  بسیار مقاله جالبی بود.تا بحال نشنیده بودم که در موتور و قسمتهای داخلی ساعت از جواهرات استفاده می کنند.ممنون

برخی از مطالب مرتبط