استفاده از سنگ های قیمتی در دندان مایاها

استفاده از سنگ های قیمتی در دندان مایاها
استفاده از سنگ های قیمتی در دندان مایاهاReviewed by جواهربازار on Aug 20Rating: 3.5استفاده از سنگ های قیمتی در دندان مایاها در طول تاریخ بسیاری از مردمان شرق و غرب بر این اعتقاد بودند که فلزات و سنگ های قیمتی از خاصیت شفابخش برخوردار هستند، لذا از سنگ های قیمتی تنها به عنوان زیور آلات استفاده نمی کردند.

در طول تاریخ بسیاری از مردمان شرق و غرب بر این اعتقاد بودند که فلزات و سنگ های قیمتی از خاصیت شفابخش برخوردار هستند، لذا از آنها تنها به عنوان زیور آلات استفاده نمی کردند.

090518-jeweled-teeth-picture_big

تاریخچه استفاده از گوهر های مختلف به اولین تمدن های انسانی باز می گردد.
در طول تاریخ دیده شده، برخی از انسان ها به جای استفاده از سنگ های قیمتی به عنوان زیور الات، آنها را در بدن خود قرار می دادند.

بنا بر تحقیقات باستان شناسان ، قوم مایا سنگ هایی نظیر یشم، هماتیت، فیروزه، کوارتز، اپال، سینابر و سرپانتین را در دندان های خود مینا کاری می کردند.

حال جای سوال است، قرار گیری سنگ های قیمتی در دندان های این اقوام نخستین به چه منظور بوده است؟

آیا این عمل به دلیل باورهای مذهبی انجام شده یا جزئی از فرهنگ این قوم محسوب می شد؟

گفته شده مایاها بر این اعتقاد بودند که اگر دندان های خود را محترم بشمارند، موجب بلند تر شدن صدا آنها می شود که از این طریق می توانند راحت تر با خدا ارتباط برقرار کنند.

 کاشت سنگ های قیمتی در دندان های انسان های اولیه  در طول تاریخ بسیاری از مردمان شرق و غرب بر این اعتقاد بودند که فلزات و سنگ های قیمتی از خاصیت شفابخش برخوردار هستند، لذا از انهاتنها به عنوان زیور آلات استفاده نمی کردند. تاریخچه استفاده از گوهر های مختلف به اولین تمدن های انسانی باز می گردد. در طول تاریخ دیده شده، برخی از انسان ها به جای استفاده از سنگ های قیمتی به عنوان زیور الات، آنها را در بدن خود قرار می دادند. بنا بر تحقیقات باستان شناسان ، قوم مایا سنگ هایی نظیر یشم، هماتیت، فیروزه، کوارتز، اپال، سینابر و سرپانتین را در دندان های خود مینا کاری می کردند. حال جای سوال است، قرار گیری سنگ های قیمتی در دندان های این اقوام نخستین به چه منظور بوده است؟ آیا این عمل به دلیل باورهای مذهبی انجام شده یا جزئی از فرهنگ این قوم محسوب می شد؟ گفته شده مایاها بر این اعتقاد بودند که اگر دندان های خود را محترم بشمارند، موجب بلند تر شدن صدا آنها می شود که از این طریق می توانند راحت تر با خدا ارتباط برقرار کنند. این اعتقاد تا جایی در میان قوم مایا اهمیت داشت، که آنها از دندان حیوانات، صدف ها و حتی انسان های دیگر نیزبرای افزایش دندان های خود استفاده می کردند. برای سوراخ کردن دندان ها اغلب از آبسیدین که نوعی شیشه طبیعی و آتشفشانی استفاده می شد. بنا بر یافته های تاریخ شناسان، مایا ها دندانپزشکان متبحری بوده اند که به خواص طبیعی سنگ ها اعتقاد داشته اند.

این اعتقاد تا جایی در میان قوم مایا اهمیت داشت، که آنها از دندان حیوانات، صدف ها و حتی انسان های دیگر نیز برای افزایش دندان های خود استفاده می کردند.

برای سوراخ کردن دندان ها اغلب از آبسیدین که نوعی شیشه طبیعی و آتشفشانی استفاده می شد.

بنا بر یافته های تاریخ شناسان، مایا ها دندانپزشکان متبحری بوده اند که به خواص طبیعی سنگ ها نیز اعتقاد داشتند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 3 تصویر کاربری
  شاپوری
  1394/07/20
  '19:53
  بنده هم ترجیح میدم دندونها ساده باشه
  # 2 تصویر کاربری
  شبنم (هرمزگان / بندرعباس)
  1394/05/31
  '10:34
  خیلی جالب بود و از خدا شکرگذارم که درآن زمان بدنیا نیامدم و گرنه
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1394/05/30
  '00:37
  خیلی جالب بود .البته من دندون های ساده ام رو ب یشتر ترجیح میدم :)

برخی از مطالب مرتبط