استفاده از طلا به عنوان روکش

استفاده از طلا به عنوان روکش
استفاده از طلا به عنوان روکشReviewed by جواهربازار on Nov 29Rating: 3.5استفاده از طلا به عنوان روکش همان طور که می دانید فلز دارای خاصیت چکش خواری می باشد لذا می توان آن را به ورقه هایی بسیار نازک، با قطر چند میلیونیم یک اینچ تبدیل کرد. استفاده

 همان طور که می دانید طلا، فلزی دارای خاصیت چکش خواری می باشد لذا می توان آن را به ورقه هایی بسیار نازک، با قطر چند میلیونیم یک اینچ تبدیل کرد..

11111

از این ورقه های طلا به عنوان روکش در سطوح نامنظم همچون، قاب عکس ها، برجسته کاری و حتی اثاثیه منزل نیز استفاده می شود.

بکار بردن این ورقه های طلا در سطوح داخلی ساختمان ها موجب دوام و مقاومت بیشتر آن در برابر خوردگی شود.
یکی از کاربری های چشم نواز و زیبا ورقه های طلا در روکش گنبند ها و اماکن مذهبی است.

استفاده از روکش طلا به دلیل قیمت بالا آن به صورت شانسی و یا اتقافی انجام نمی شود بلکه عموما در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که جایگزین مناسب تر و ارزان تری برای آن وجود نداشته باشد.

 کاربرد طلا به عنوان روکش همان طور که می دانید فلز دارای خاصیت چکش خواری می باشد لذا می توان آن را به ورقه هایی بسیار نازک، با قطر چند میلیونیم یک اینچ تبدیل کرد. از این ورقه های طلا به عنوان روکش در سطوح نامنظم همچون، قاب عکس ها، برجسته کاری و حتی اثاثیه منزل نیز استفاده می شود. بکار بردن این ورقه های طلا در سطوح داخلی ساختمان ها موجب دوام و مقاومت بیشتر آن در برابر خوردگی شود. یکی از کاربری های چشم نواز و زیبا ورقه های طلا در روکش گنبند ها و اماکن مذهبی است. استفاده از روکش طلا به دلیل قیمت بالا آن به صورت شانسی و یا اتقافی انجام نمی شود بلکه عموما در صورتی مورد استفاده قرار می گیرد که جایگزین مناسب تر و ارزان تری برای آن وجود نداشته باشد. لذا در صورتی که یکی از کاربرد های دیگر فلز طلا یافت شود، به ندرت میزان استفاه از طلا نیز افزایش می یابد. بسیاری از موارد استفاده از فلز طلا در دنیا امروزه، تنها در طی 2 تا 3 دهه گذشته توسعه داده شده است. با افزایش نیاز ما به فلزات قابل اعتماد تر و پیچیده تر، میان استفاده از طلا نیز افزایش می یابد. بنابراین افزایش رو به رشد تقاضا و جایگزینی اندک عرضه با گذشته زمان، می تواند موجب افزایش ارزش و قیمت طلا شود. به دلیل نادر بودن و قیمت بالای فلز طلا، تولیدکنندگان پیوسته به دنبال راهکاری جهت کاهش میزان استفاده از طلا با جایگزین کردن آن با فلزی ارزان قیمت تر بوده اند. در حال حاضر آبکاری و یا روکش کردن فلزات پایه را با استفاده از آلیاژ های طلا، راهکاری مناسبی جهت کاهش هزینه ها در صنعت جواهرسازی و اتصالات الکترونیکی می باشد. موارد استفاده شده در آبکاری پیوسته در حال تغییر است تا ضمن کاهش میزان طلا، کارایی آن افزایش یابد. به طور معمول از فلزات پالادیوم (Palladium) ، پلاتین (platinum) و نقره (silver) رایج ترین جایگزین فلز طلا می باشد که خواص آن را نیز تا حد امکان حفظ می کنند.

لذا در صورتی که یکی از کاربرد های دیگر فلز طلا یافت شود، به ندرت میزان استفاه از طلا نیز افزایش می یابد.

بسیاری از موارد استفاده از فلز طلا در دنیا امروزه، تنها در طی ۲ تا ۳ دهه گذشته توسعه داده شده است.

با افزایش نیاز ما به فلزات قابل اعتماد تر و پیچیده تر، میان استفاده از طلا نیز افزایش می یابد.

بنابراین افزایش رو به رشد تقاضا و جایگزینی اندک عرضه با گذشته زمان، می تواند موجب افزایش ارزش و قیمت طلا شود.

به دلیل نادر بودن و قیمت بالای فلز طلا، تولیدکنندگان پیوسته به دنبال راهکاری جهت کاهش میزان استفاده از طلا با جایگزین کردن آن با فلزی ارزان قیمت تر بوده اند.

در حال حاضر آبکاری و یا روکش کردن فلزات پایه را با استفاده از آلیاژ های طلا، راهکاری مناسبی جهت کاهش هزینه ها در صنعت جواهرسازی و اتصالات الکترونیکی می باشد.

gold

موارد استفاده شده در آبکاری پیوسته در حال تغییر است تا ضمن کاهش میزان طلا، کارایی آن افزایش یابد.

به طور معمول از فلزات پالادیوم (Palladium) ، پلاتین (platinum) و نقره (silver) رایج ترین جایگزین فلز طلا می باشد که خواص آن را نیز تا حد امکان حفظ می کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۸ آذر ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
    # 1 تصویر کاربری
    شقایق اویسی
    1394/09/10
    '00:44
    عالیه ولی به نظر من حیف فقط زیورالات :))

برخی از مطالب مرتبط