الماس درسدن، بزرگترین الماس سبز در دنیا

الماس درسدن، بزرگترین الماس سبز در دنیا
الماس درسدن، بزرگترین الماس سبز در دنیاReviewed by جواهربازار on Sep 15Rating: 3.5الماس درسدن، بزرگترین الماس سبز در دنیابزرگترین الماس سبز دنیا درسدن (Dresden Diamond) نام داشته که حدود 40.701 قیراط وزن دارد. تاکنون تاریخچه دقیقی از این گوهر زیبا به دست نیامده، اما گمان ...

بزرگترین الماس سبز دنیا درسدن (Dresden Diamond) نام داشته که حدود ۴۰٫۷۰۱ قیراط وزن دارد.

تاکنون تاریخچه دقیقی از این گوهر زیبا به دست نیامده، اما گمان می شود از هندوستان یافت شده است.

این جواهر با ارزش در حدود سال ۱۷۴۲ میلادی به پادشاه هلند آگوست سوم (Augustus III of Poland) تعلق داشت.

در سال ۱۷۶۸ میلای نیز این الماس به همراه دو الماس سفید دیگر و ۴۱۱ الماس کوچک به عنوان گوهر کلاه مورد استفاده قرار می گرفت.

این الماس که به رنگ سبز روشن بوده هم اکنون در تالار سبز شهر درسدن نگهداری می شود.

شهر درسدن (Dresden)  پایتخت ایالت زاکسن در کشور آلمان می باشد. این شهر از دوران جنگ جهانی دوم تا زمان اتحاد دو آلمان، جز آلمان شرقی بوده است.

بزرگترین الماس سبز دنیا درسدن (Dresden Diamond) نام داشته که حدود 40.701 قیراط وزن دارد. تاکنون تاریخچه دقیقی از این گوهر زیبا به دست نیامده، اما گمان می شود از هندوستان یافت شده است. این جواهر با ارزش در حدود سال 1742 میلادی به پادشاه هلند آکوشت سوم (Augustus III of Poland) تعلق داشت. در سال 1768 میلای نیز این الماس به همراه دو الماس سفید دیگر و 411 الماس کوچک به عنوان گوهر کلاه مورد استفاده قرار می گرفت. این الماس که به رنگ سبز روشن بوده هم اکنون در تالار سبز شهر درسدن نگهداری می شود. شهر درسدن (Dresden)  پایتخت ایالت زاکسن در کشور آلمان می باشد. این شهر از دوران جنگ جهانی دوم تا زمان اتحاد دو المان، جز المان شرقی بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط