الماس در کشور غنا

الماس در کشور غنا
الماس در کشور غناReviewed by جواهربازار on Nov 10Rating: 3.5الماس در کشور غنادر کشور غنا شهری به نام Akwatia قرار دارد که به گفته مردمان محلی این شهر بر روی الماس بنا و ساخته شده است. به طور روزمره افراد زیادی در اطراف رود.

در کشور غنا شهری به نام Akwatia قرار دارد که به گفته مردمان محلی این شهر بر روی الماس بنا و ساخته شده است.

banner5

به طور روزمره افراد زیادی در اطراف رودخانه های این شهر به دنبال حفاری و یافتند الماس می باشند که اصطلاحا به آنها galamsey می گویند.

در حدود نیم قرن گذشته، شهر Akwatia بیشترین مقدار الماس را بر روی زمین تولید می کرد.

اولین الماس در این منطقه در سال ۱۹۲۰ و در نزدیکی رودخانه Birim یافت شد .
همین امر موجب شد سیل جمعیت انبوهی از کشور انگلستان به این منطقه هجوم آورد. لذا تولید تولیدات الماس این منطقه در آن روزگار به یک میلیون قیراط رسید . لازم به ذکر است این میزان حدود دو برابر تولیدات الماس در سال ۱۹۳۵ بوده است.

 در کشور غنا شهری به نام Akwatia قرار دارد که به گفته مردمان محلی این شهر بر روی الماس بنا و ساخته شده است. به طور روزمره افراد زیادی در اطراف رودخانه های این شهر به دنبال حفاری و یافتند الماس می باشند که اصطلاحا به آنها galamsey می گویند. در حدود نیم قرن گذشته، شهر Akwatia بیشترین مقدار الماس را بر روی زمین تولید می کرد. اولین الماس در این منطقه در سال 1920 و در نزدیکی رودخانه Birim یافت شد . همین امر موجب شد سیل جمعیت انبوهی از کشور انگلستان به این منطقه هجوم آورد. لذا تولید تولیدات الماس این منطقه در آن روزگار به یک میلیون قیراط رسید . لازم به ذکر است این میزان حدود دو برابر تولیدات الماس در سال 1935 بوده است. نواحی اطراف این رودخانه در بین سال های 1957 تا 1970 به یکی از ثروتمند ترین مناطق معدنی بدل شده بود. اگرچه الماس های یافت شده در این منطقه از لحاظ کیفیت پایین بوده و امروزه از این مناطق هر ساله حدود 301 هزار قیراط الماس استخراج می شود. لازم به ذکر است اغلب سنگ های الماس یافت شده در این نواحی کوچک تر از 0.10 قیراط و تیره رنگ می باشند. دولت غنا در سال 1980 اجازه معدن کاوی در مقیاس کوچکی را صادر کرد که به دنبال آن حدود 40 مایل از نواحی اطراف رودخانه تحت امور معدن کاوی قرار گرفت. در سال 2010 یکی از گروه های سرمایه گذاری مبلغی حدود 100 میلیون دلار جهت مکانیزه کردن معادن این منطقه هزینه کرد. امروزه دولت و گروه های مشابه با نگهداری عملیات حفاری در تلاش هستند تا زندگی مردمان این منطقه را از لحاظ اقتصادی و اجتماعی بهبود ببخشند.

نواحی اطراف این رودخانه در بین سال های ۱۹۵۷ تا ۱۹۷۰ به یکی از ثروتمند ترین مناطق معدنی بدل شده بود.

اگرچه الماس های یافت شده در این منطقه از لحاظ کیفیت پایین بوده و امروزه از این مناطق هر ساله حدود ۳۰۱ هزار قیراط الماس استخراج می شود.

لازم به ذکر است اغلب سنگ های الماس یافت شده در این نواحی کوچک تر از ۰٫۱۰ قیراط و تیره رنگ می باشند.

دولت غنا در سال ۱۹۸۰ اجازه معدن کاوی در مقیاس کوچکی را صادر کرد که به دنبال آن حدود ۴۰ مایل از نواحی اطراف رودخانه تحت امور معدن کاوی قرار گرفت.

در سال ۲۰۱۰ یکی از گروه های سرمایه گذاری مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون دلار جهت مکانیزه کردن معادن این منطقه هزینه کرد.

امروزه دولت و گروه های مشابه با نگهداری عملیات حفاری در تلاش هستند تا زندگی مردمان این منطقه را از لحاظ اقتصادی و اجتماعی بهبود ببخشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
    # 1 تصویر کاربری
    شقایق اویسی
    1394/08/25
    '21:44
    دلم براشون میسوزه افراد فقیری هستن .

برخی از مطالب مرتبط