الماس های قهوه ای

الماس های قهوه ای
الماس های قهوه ایReviewed by جواهربازار on Mar 8Rating: 3.5الماس های قهوه ایرایج ترین رنگ در الماس های طبیعی قهوه ای است که الماس های قهوه ای با این رنگ به دلیل جذابیت کمتر اغلب در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. البته

بسیاری از افراد با شنیدن نام الماس ، تصویری از یک الماس بی رنگ تراش خورده در ذهنشان نقش می بندد.

اما حقیقت آن است که الماس ها در رنگ های متنوع و زیادی وجود دارند.

octo648-2

رایج ترین رنگ در الماس های طبیعی قهوه ای است که الماس هایی با این رنگ به دلیل جذابیت کمتر اغلب در مصارف صنعتی مورد کاربرد دارد.

البته لازم به ذکر است قیمت الماس های قهوه ای به دلیل پرکاربرد بودنشان در دنیای صنعت، همانند الماس های بی رنگ بسیار بالا و پر هزینه می باشد.

البته برخی از جواهر سازان و طراحان جواهر، گاهی از این رنگ الماس در جواهرات و محصولات خود استفاده می کنند.

این رنگ الماس در طیف رنگی متنوعی دیده شده است که از این بین رنگ شکلاتی از محبوبیت بیشتری در صنعت جواهرات برخوردار می باشد.

بسیاری از افراد با شنیدن نام الماس ، تصویری از یک الماس بی رنگ تراش خورده در ذهنشان نقش می بنند. اما حقیقت آن است که الماس ها در رنگ های متنوع و زیادی وجود دارند. رایج ترین رنگ در الماس های طبیعی قهوه ای است که الماس هایی با این رنگ به دلیل جذابیت کمتر اغلب در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. البته لازم به ذکر است قیمت الماس های قهوه ای به دلیل پرکاربرد بودنشان در دنیای صنعت، همانند الماس های بی رنگ بسیار بالا و پر هزینه می باشد. البته برخی از جواهر سازان و طراحان جواهر گاهی از این رنگ الماس در جواهرات و محصولات خود بهره می برند. این رنگ الماس در طیف رنگی متنوعی دیده شده است که از این بین رنگ شکلاتی از محبوبیت بیشتری در صنعت جواهرات برخوردار می باشد. یکی از بزرگترین معادن الماس قهوه ای در استرالیا واقع شده است. البته الماس های قهوه ای به صورت صنعتی نیز قابل تولید هستند که از طریق گرما دادن به الماس تا دمای 1600 درجه سانتی گراد و تحت فشار قرار دادن ان تشکیل می شود. البته لازم به ذکر است این روش در سال 1999توسط محققان روسی و آمریکایی ابداع شد. امروزه نیز بسیاری از شرکت ها در حوزه تولید، تراش جواهرات و سنگ های قیمتی فعالیت دارد.

یکی از بزرگترین معادن الماس قهوه ای در استرالیا واقع شده است.

البته الماس های قهوه ای به صورت صنعتی نیز قابل تولید بوده که از طریق گرما دادن به الماس تا دمای ۱۶۰۰ درجه سانتی گراد و تحت فشار قرار دادن آن تشکیل می شود.

البته لازم به ذکر است این روش در سال ۱۹۹۹ توسط محققان روسی و آمریکایی ابداع شد.

امروزه نیز بسیاری از شرکت ها در حوزه تولید، تراش جواهرات و سنگ های قیمتی فعالیت دارد.

9ce44a767530fa6f44584a67fb7b7bdd

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 2 تصویر کاربری
  برغول
  1394/12/24
  '18:30
  من فکر می کردم رنگ سفیدش (بیرنگش) فراوانی زیادی داره
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/12/18
  '17:01
  واای چقدر زیبا هستن این الماسا .این انگشتری هم خیلی جذابه

برخی از مطالب مرتبط