الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟

الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟
الماس و برلیان چه تفاوت با هم دارند ؟Reviewed by جواهربازار on Oct 5Rating: 3.5الماس و برلیان چه تفاوتی با هم دارند ؟یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود. برلیان (Brilliant): ا

با عمومی شدن استفاده از طلا و جواهر و همچنین سایر زیورآلات، گاهی استفاده نادرست از اصطلاحات در بین افراد شاغل در این زمینه دیده می شود که این خطا عمدتا از نا آگاهی برخی از فراد نشات گرفته که متاسفانه این غلط به عموم مردم نیز سرایت کرده است.

یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود.

url

برلیان (Brilliant): این واژه عبارتی است که برای نوعی خاصی از تراش سنگ الماس استفاده می شود.

تراش برلیان در حقیقت از نوع دیگری از تراش، به نام تراش سوییسی گرفته شده که در گذشته برای تراشیدن سنگ های قمیتی مختلف استفاده می شد.

در این نوع برش همواره سعی می شود جلوه های بصری سنگ الماس را بیشتر به نمایش گذاشته شود، لذا زاویه برش ها طوری طراحی شده که نور وارد شده، به صفحات بیشتری از تراش برخورد کرده و نهایتا به چشم بیینده برسد.
بنابراین دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همواره در تلاش برای بهتر کردن این نوع تراش بوده تا هر ساله استاندارد جدیدی را برای آن معرفی کنند.

687987

این استاندارد می بایست توسط کلیه افرادی که در زمینه تراش الماس فعالیت دارند، چه کسانی که به روش سنتی عمل کرده و چه کسانی که با استفاده از دستگاه های پیشرفته این عمل را انجام می دهند، رعایت شود.

الماس (Diamond) : به طور کلی عموم مردم از سطح اطلاعاتی خوبی درباره سنگ الماس برخوردار هستند، از جمله اینکه این سنگ در دسته سنگ های قیمتی طبقه بندی شده ، بالاترین درجه سختی را دارا بوده، بسیار گرانقیمت است، در برخی موارد به عنوان پشتیبانی پول یک مملکت محسوب شده اند و …

حتی در برخی موارد دیده شده بعضی از الماس ها دارای تاریخچه مختص خود هستند.

 با عمومی شدن استفاده از طلا و جواهر و همچنین سایر زیورآلات، گاهی استفاده نادرست از اصطلاحات در بین افراد شاغل در این زمینه دیده می شود که این خطا عمدتا از نا آگاهی برخی از فراد نشات گرفته که متاسفانه این غلط به عموم مردم نیز سرایت کرده است. یکی از این اصطلاحات نادرست، استفاده از عبارت برلیان برای سنگ قیمتی الماس می باشد که در ادامه هر یک را به درستی توضیح می شود. برلیان (Brilliant): این واژه عبارتی است که برای نوعی خاصی از تراش سنگ الماس استفاده می شود. تراش برلیان در حقیقت از نوع دیگری از تراش، به نام تراش سوییسی گرفته شده که در گذشته برای تراش انواع مختلف سنگ های قمیتی استفاده می شد. در این نوع برش همواره سعی می شود جلوه های بصری سنگ الماس را بیشتر به نمایش گذاشته شود لذا زاویه برش ها طوری طراحی شده که نور وارد شده، به صفحات بیشتری از تراش برخورد کرده و نهایتا به چشم بیینده برسد. لذا دانشمندان موسسات بزرگ آمریکا و بلژیک همواره در تلاش برای بهتر کردن این نوع تراش بوده تا هرساله استاندارد جدیدی را برای آن معرفی کنند. این استاندارد می بایست توسط کلیه افرادی که در زمینه تراش الماس فعالیت دارند، چه کسانی که به روش سنتی عمل کرده و چه کسانی که با استفاده از دستگاه های پیشرفته این عمل را انجام می دهند، رعایت شود. الماس (Diamond) : به طور کلی عموم مردم از سطح اطلاعاتی خوبی درباره سنگ الماس برخوردار هستند، از جمله اینکه این سنگ در دسته سنگ های قیمتی طبقه بندی شده ، بالاترین درجه سختی را دارا بوده، بسیار گرانقیمت است، در برخی موارد به عنوان پشتیبانی پول یک مملکت محسوب شده اند و ... حتی در برخی موارد دیده شده بعضی از الماس ها دارای تاریخچه مختص خود هستند. در نهایت بیان می شود به دلیل نوع تراش برلیان مورد استفاده برای سنگ های الماس پیوسته در حال تغییر و بهبود است، لذا عموم مردم این سنگ قیمتی را به عنوان برلیان می شناسند. در صورتی که می بایست به خاطر داشته باشید برلیان تنها نوع تراش استفاده شده برای سنگ الماس می باشد. از طرفی ممکن است از تراش برلیان برای تراشیدن سایر سنگ های قیمتی نیز استفاده شود.

در نهایت بیان می شود به دلیل نوع تراش برلیان مورد استفاده برای سنگ های الماس پیوسته در حال تغییر و بهبود است، لذا عموم مردم این سنگ قیمتی را به عنوان برلیان می شناسند.
در صورتی که می بایست به خاطر داشته باشید برلیان تنها نوع تراش استفاده شده برای سنگ الماس می باشد.
از طرفی ممکن است از تراش برلیان برای تراشیدن سایر سنگ های قیمتی نیز استفاده شود.

 

 

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 5 تصویر کاربری
  برغول
  1395/01/07
  '22:36
  برلیان نوعی تراش است که در مورد سنگهای قیمتی بکار می رود .
  # 4 تصویر کاربری
  علوی
  1394/08/01
  '11:20
  اطلاعات فوق العاده مفیدی بود.
  ممنون
  منم با سحر جون موافقم، ولی مرحله اول اشتباه از فروشنده ها بوده که موقع خرید توی توضیحاتشون نگینشو برلیان معرفی کردن .
  # 3 تصویر کاربری
  طاهره اشعاری
  1394/07/24
  '13:38
  من که خیلی منتظرم. جواهر بازار از محصولات با نگین الماس بیاورد
  # 2 تصویر کاربری
  سحر نوعی
  1394/07/19
  '16:28
  بسیار مفید بود و فکر میکنم اشتباه خیلی از ماها هستش برلیان را یک سنگ جدا میدونیم.ممنون
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/07/14
  '01:26
  بسیارر مفید و جالب توجه بود . مرسی :)

برخی از مطالب مرتبط