بزرگ ترین معادن زمرد کلمبیا و بریل یوتا

بزرگ ترین معادن زمرد کلمبیا و بریل یوتا
بزرگ ترین معادن زمرد کلمبیا و بریل یوتاReviewed by زمرد on Nov 15Rating: 3.5بزرگ ترین معادن زمرد کلمبیا و بریل یوتامعدن کوسکوئز یکی از عظیم ترین معادن زمرد در کلمبیا منطقه موزو واقع در یویاکا کشور کلمبیا یکی از غنی ترین مناطق زمرد در جهان محسوب بریل سرخ از یوتا

معدن کوسکوئز یکی از عظیم ترین معادن زمرد در کلمبیا

Emeralds

منطقه موزو واقع در یویاکا کشور کلمبیا یکی از غنی ترین مناطق زمرد در جهان محسوب می شود. معادن شناخته شده بسیاری همچون معدن کوسکوئز و معدن موزو در این منطقه قرار است.

معدن موزو را می توان با جرات به عنوان شناخته شده ترین معادن استخراج زمرد های مرغوب معرفی کرد.

اما معدن کوسکوئز نیز به سرعت در حال تبدیل شدن به بزرگترین معدن زمرد جهان می باشد.

اگرچه معدن کوسکوئز در حقیقت حدود صد های سال قدمت داشته و تاریخ آن با معدن موزو گره خورده، اما کمتری کسی در سطح بین المللی از اهمیت آن آگاه است.

زمرد های معدن کوسکوئز بسیار شبیه به معدن موزو بوده اما با این حال از لحاظ طیف رنگی تفاوت هایی در مزد های این دو معدن دیده می شود.

بریل سرخ از یوتا

8- معدن زمرد در کلمبیا و بریل سرخ در یوتا معدن کوسکوئز یکی از عظیم ترین معادن زمرد در کلمبیا منطقه موزو واقع در یویاکا کشور کلمبیا یکی از غنی ترین مناطق زمرد در جهان محسوب می شود. معادن شناخته شده بسیاری همچون معدن کوسکوئز و معدن موزو در این منطقه قرار است. معدن موزو را می توان با جرات به عنوان شناخته شده ترین معادن استخراج مزد های مرغوب معرفی کرد. اما معدن کوسکوئز نیز به سرعت در حال تبدیل شدن به بزرگترین معدن زمرد جهان می باشد. اگرچه معدن کوسکوئز در حقیقت حدود صد های سال قدمت داشته و تاریخ آن با معدن موزو گره خورده، اما کمتری کسی در سطح بین المللی از اهمیت آن آگاه است. زمرد های معدن کوسکوئز بسیار شبیه به معدن موزو بوده اما با این حال از لحلظ طیف رنگی تفاوت هایی در مزد های این دو معدن دیده می شود. بریل سرخ از یوتا در تمام دنیا تنها سنگ بریل تنها با یک نام تجاری شناخته شده عرضه می شود که ان هم معدن روبی ویولت (بریل سرخ) واقع در کوه های "واه واه " در کشور کانتی و ایالت یوتا می باشد. سنگ بریل از لحاظ علمی بر اثر شکستگی در توپاز ریولیت ایجاد می شود. این سنگ بر اثر ایجاد واکنش هایی معدنی در گاز های متشق شده از بریل و گاز های ناشی از آب های گرم زیر زمینی و همچنین بلورهای شیشه ای آتشفشانی به رنگ قرمز تبدیل می شود. در طول 25 سال گذشته بالغ بر 60 هزار قیراط از این سنگ استخراج شده که تنها 10 درصد از آن ها قابل تراش می باشند. اغلب این اکتشافات توسط دو کمپانی استخراج معدن در بین سال های 1994 تا 2001 انجام شده است.

در تمام دنیا تنها سنگ بریل تنها با یک نام تجاری شناخته شده عرضه می شود که آن هم معدن روبی ویولت (بریل سرخ) واقع در کوه های “واه واه ” در کشور کانتی و ایالت یوتا می باشد.

سنگ بریل از لحاظ علمی بر اثر شکستگی در توپاز ریولیت ایجاد می شود.

این سنگ بر اثر ایجاد واکنش هایی معدنی در گاز های متشق شده از بریل و گاز های ناشی از آب های گرم زیر زمینی و همچنین بلورهای شیشه ای آتشفشانی به رنگ قرمز تبدیل می شود.

در طول ۲۵ سال گذشته بالغ بر ۶۰ هزار قیراط از این سنگ استخراج شده که تنها ۱۰ درصد از آن ها قابل تراش می باشند.

اغلب این اکتشافات توسط دو کمپانی استخراج معدن در بین سال های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ انجام شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 4 تصویر کاربری
  سید علی* فاطمه نرگس
  1395/01/19
  '20:48
  * با سلام و تشکر ویژه ؛ منم دوستدار این سنگ ارزشمند و مفیدم.سنگ های بالام خیلی جذاب و دلنشینند.
  # 3 تصویر کاربری
  برغول
  1395/01/07
  '22:38
  این عکسهای راف بالا واقعا عالیند. تماشاشون هم برام لذت بخش هست. دسستون درد نکنه.
  # 2 تصویر کاربری
  زهره افشارزرندی
  1394/10/29
  '14:22
  من عاشق سنگ زمرد هستم
  # 1 تصویر کاربری
  علی (تهران / تهران)
  1394/10/27
  '00:34
  مطلب بسیار آموزنده ای بود.تا به حال در مورد بریل سرخ مطلبی نشنیده بودم.ممنون از مطالب و پستهای آموزنده شما.

برخی از مطالب مرتبط