تاریخچه زبرجد در طول تاریخ

تاریخچه زبرجد در طول تاریخ
تاریخچه زبرجد در طول تاریخReviewed by جواهربازار on Jan 9Rating: 3.5تاریخچه زبرجد در طول تاریخزبرجد گوهری بوده که مصریان باستان آن را گوهر خورشید می نامیدند و بر این اعتقاد بودند که اگر با طلا همراه شود، می تواند ترس شب را از صاحب خود دور کرده و از

زبرجد گوهری بوده که مصریان باستان آن را گوهر خورشید می نامیدند و بر این اعتقاد بودند که اگر با طلا همراه شود، می تواند ترس شب را از صاحب خود دور کرده و از وی محافظت کند.

تاریخچه زبرجد در طول تاریخ

برخی نیز به منظور دفع ارواح شیطانی ان را به موی خر  و یا بازوی چپ خود می بستند.

 بنا بر گفته زمین شناسان بیشتر زبرجد های در دل زمین شکل گرفته و سپس توسط آتشفشان ها به سطح منتقل می شود. میزان محدودی از این گوهر نیز را می تواند در شهاب سنگ های سقطوط کرده یافت.

البته لازم به ذکر است زبرجد فرازمینی بسیار نادر و کمیاب بوده و احتمال دیدشان در صنعت جواهرسازی بسیار کم است.

 بنابر گفته تاریخ شناسان مصریان باستان این گوهر را برای اولین بار در جزیره ای واقع در دریای سرخ که با نام Topazios استخراج می کردند که این جزیره امروزه با نام سنت جان(St. John) یا Zabargad   شناخته می شود.

در افسانه ها ذکر شده این جزیره مورد هجوم مارها قرار گرفته و استخراج زبرجد تا زمانی که فرعون آنها را به دریا راند، متوقف شده بود.

تاریخچه زبرجد در طول تاریخ

همچنین این گوهر در ابتدا با توپاز به اشتباه گرفته میشد.

برخی از مورخان معتقدند مجموعه زمرد های معروف کلئوپاترا ممکن است زبرجد بوده باشند چراکه مردم در زمان قرون وسطی زمرد را با زبرجد اشتباه می گرفتند.

همچنین برای قرن های مردمان باور داشتند گوهرهای ۲۲۰ قیراطی که مقبره ۳ پادشاه مقدس که در کلیسای جامع کلن آلمان مدفون هستند را مزین کرده است زمرد بوده در حالی که زبرجد می باشند.تاریخچه زبرجد در طول تاریخ

تصویر بالا متعلق به یک گوهر زبرجد با وزن ۱۴۶٫۱۰ قیراط بوده که در مجموعه موزه تاریخ طبیعی در لندن نگهداری می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط