تاریخچه معادن زمرد کلمبیا

تاریخچه معادن زمرد کلمبیا
تاریخچه معادن زمرد کلمبیاReviewed by جواهربازار on Apr 14Rating: 3.5تاریخچه معادن زمرد کلمبیادر اوایل قرن شانزدهم میلادی و با وارد شدن فاتحان اسپانایی به خاک مکزیک و پرو، آنان نگین های زمرد زیبا و بزرگی را در معابد و زیورآلات سرخپوستان بومی ...

در اوایل قرن شانزدهم میلادی و با وارد شدن فاتحان اسپانایی به خاک مکزیک و پرو، آنان نگین های زمرد زیبا و بزرگی را در معابد و زیورآلات سرخپوستان بومی این مناطق مشاهده کردند.

زمرد

هر گونه تلاش اسپانیایی ها جهت دستیابی به معادن زمرد این کشور ها تا سال ۱۵۳۷ بی نتیجه مانده بود.

در این سال شخصی با نام گونزالو جیمنز دو کوئسادا هگامی که به منطقهسرخپوست نشین Chibcha رسید تعداد ۹ زمرد را به عنوان هدیه از رئیس این قبیله دریافت کرد.

وی پس از مدتی با حمله به این قبیله توانست این منطقه را تسخیر کند.

سربازانی که تحت نظر گونزالو جیمنز دو کوئسادا فعالیت داشته اند بعد از حدود یک سال جستجو توانستند منبع زمردی را در بالای رشته کوه های اند واقع در ۷۰ کیلومتری شمال شرقی بوگوتا شناسایی کنند.

تاریخچه معادن زمرد (Emerald) کلمبیا  در اوایل قرن شانزدهم میلادی و با وارد شدن فاتخان اسپانایی به خاک مکزیک و پرو، آنان نگین های مزرد زیبا و بزرگی را در معابد و زیورآلات سرخپوستان بومی این مناطق مشاهده کردند هر گونه تلاش اسپانیایی ها جهت دستیابی به معادن زمرد این کشور ها تا سال 1537 بی نتیجه مانده بود. در این سال شخصی با نام گونزالو جیمنز دو کوئسادا هگامی که به منطقهسرخپوست نشین Chibcha رسید تعداد 9 زمرد را به عنوان هدیه از رئیس این قبیله دریافت کرد. وی پس از مدتی با حمله به این قبیله توانست این منطقه را تسخیر کند. سربازانی که تحت نظر گونزالو جیمنز دو کوئسادا فعالیت داشته اند بعد از حدود یک سال جستجو توانستند منبع زمردی را در بالای رشته کوه های اند واقع در 70 کیلومتری شمال شرقی بوگوتا شناسایی کنند. بهره برداری زمرد ازاین منطقه به دلیل زمین های نا مساعد ، توسط اسپانایی های غیر ممکن ببه نظر می رسید . انها نهایتا در اواسط دهه 1550 ، برای مدت بیش از 100 اقدام به بهره برداری از این معادن این منطقه کردند. این روند ادامه داشت تا اینکه در ستا 1975 پادشاه چالز دوم با صدور حکم سلطنتی کلیه معد ن زمرد را بست . بعد از این دستور کلیه معادن بسته شده و به تدریج در زیر جنگل ها پوشیده شده تا اینکه در سال 1896 مجددا راه اندازی شدند. در این روزگار حدود یک پنجم زمرد های استخراج شده از معادن این منطقه هرازگاهی در دربار کشور اسپانیا دیده میشدند. بعد ها زمرد های پادشاهی اروپا، راهی اسیا شده و بخش زیادی از انها به دربارامپراتوری های عثمانی ترکیه، پارسی و مغول در هند وارد شد. همچنین برخی از حکومت های سطلنتی اروپا نظیر امپراتوری اتریش و مجارستان نیز زمرد های کلمبیایی را از اسپانیا خریداری کردند.

بهره برداری زمرد ازاین منطقه به دلیل زمین های نا مساعد ، توسط اسپانایی های غیر ممکن ببه نظر می رسید .

انها نهایتا در اواسط  دهه ۱۵۵۰ ، برای مدت بیش از ۱۰۰ اقدام به بهره برداری از این معادن این منطقه کردند.

 این روند ادامه داشت تا اینکه در ستا ۱۹۷۵ پادشاه چالز دوم با صدور حکم سلطنتی کلیه معد ن زمرد را بست .

بعد از این دستور کلیه معادن بسته شده و به تدریج در زیر جنگل ها پوشیده شده  تا اینکه در سال ۱۸۹۶ مجددا راه اندازی شدند.

در این روزگار حدود یک پنجم زمرد های استخراج شده از معادن این منطقه هرازگاهی در دربار کشور اسپانیا دیده میشدند.

زمرد

بعد ها زمرد های پادشاهی اروپا، راهی اسیا شده و بخش زیادی از انها به دربارامپراتوری های عثمانی ترکیه، پارسی و مغول در هند وارد شد.

همچنین برخی از حکومت های سطلنتی اروپا نظیر امپراتوری اتریش و مجارستان نیز زمرد های کلمبیایی را از اسپانیا خریداری کردند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 3 تصویر کاربری
  حسین نظردنیوی
  1395/03/17
  '12:30
  واقعا متاسف شدم که اول از قبیله زمردها رو هدیه گرفتن و بعد بهشون حمله کردن!
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1395/01/29
  '18:09
  زمرد جز کم نظیر ترین سنگ هاست .
  # 1 تصویر کاربری
  برغول
  1395/01/26
  '16:43
  عکس راف زمرد بالا بینظیر و عالیه

برخی از مطالب مرتبط