تعیین کیفیت و ارزش مروارید ها

تعیین کیفیت و ارزش مروارید ها
تعیین کیفیت و ارزش مروارید هاReviewed by جواهربازار on Nov 17Rating: 3.5تعیین کیفت و ارزش مروارید هامروارید از گذشته تا به امروز همواره از جذابیت خاصی برای بشر برخودار بوده. به تدریج و با پیشرفت تکنولوژی مطالعه بر روی این گوهر به یکی از شاخه های مهم

مروارید از گذشته تا به امروز همواره از جذابیت خاصی برای بشر برخودار بوده.

به تدریج و با پیشرفت تکنولوژی مطالعه بر روی این گوهر به یکی از شاخه های مهم در علم گوهرشناسی بدل شده است.

در ادامه شما را با چگونگی دسته بندی و درجه بندی مروارید آشنا می سازیم.

6546

سیستم درجه بندی مروارید

سیستم درجه بندی مروارید بسیار شبیه به نحوه تعیین کیفیت الماس ها بوده که در آن چند گروه کار کنترل، تحلیل و مقایسه را انجام می دهند .

این سیستم کنترل کیفیت از پنج دسته تشکیل شده است:

 • درخشش
 • شکل
 • رنگ
 • سطح
 • اندازه

 درجه بندی مروارید مروارید از گذشته تا به امروز همواره از جذابیت خاصی برای بشر برخودار بوده. به تدریج و با پیشرفت تکنولوژی مطالعه بر روی این گوهر به یکی از شاخه های مهم در علم گوهرشناسی بدل شده است. در ادامه شما را با چگونگی دسته بندی و درجه بندی مروارید آشنا می سازیم. سیستم درجه بندی مروارید سیستم درجه بندی مروارید بسیار شبیه به نحوه تعیین کیفیت الماس ها بوده که در آن چند گروه کار کنترل، تحلیل و مقایسه را انجام می دهند . این سیستم کنترل کیفیت از پنج دسته تشکیل شده است: • درخشش • شکل • رنگ • سطح • اندازه با اینکه اندازه و ابعاد مروارید نقش مهمی در تعیین ارزش آن ایفا می کند اما فاکتور های متعدد دیگری نیز همچون درخشش، شکل، رنگ و کیفیت سطح نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. البته لازم به ذکر است صنعت تولید مروارید با این اسیستم استاندارد جهانی سازگار نشده و در عوض از دو سیستم درجه بندی خاصی استفاده می شود که هر دو این سیستم ها به توزیع کنندگان مروارید و یا جواهرفروشان بستگی دارد. این سیستم ها عبارتند از سیستم درجه بندی AAA-A و سیستم درجه بندیA-D – که مورد قبول واستفاده تمامی عمده فروشان و خرده فروشان های مشهور جهان قرار گرفته است.

با اینکه اندازه و ابعاد مروارید نقش مهمی در تعیین ارزش آن ایفا می کند، اما فاکتور های متعدد دیگری همچون درخشش، شکل، رنگ و کیفیت سطح نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

البته لازم به ذکر است صنعت تولید مروارید، با این سیستم استاندارد جهانی سازگار نشده و در عوض از دو سیستم درجه بندی خاصی استفاده می کند که هر دو این سیستم ها، به توزیع کنندگان مروارید و یا جواهرفروشان بستگی دارد.

این سیستم ها عبارتند از سیستم درجه بندی AAA-A و سیستم درجه بندیA-D – که مورد قبول واستفاده تمامی عمده فروشان و خرده فروشان های مشهور جهان قرار گرفته است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 4 تصویر کاربری
  برغول
  1395/01/07
  '22:40
  کاش جواهر بازار مرواریدهای رنگی رو هم به محصولاتش اضافه کنه.
  # 3 تصویر کاربری
  الهام زارعی
  1394/09/14
  '10:53
  من عاشق رشته های ساده گردنبند مروارید هستم . به نظرم شیکه و همیشه ماندگاره
  # 2 تصویر کاربری
  شاپوری
  1394/08/28
  '02:36
  تنوع رنگی مرواریدها زیبا و جذاب هست
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/08/27
  '17:15
  مطلب بسیار مفیدی بود . ممنون . عکس انواع مروارید خیلی برام جالب بود .

برخی از مطالب مرتبط