جواهرات در طول تاریخ

جواهرات در طول تاریخ
جواهرات در طول تاریخReviewed by جواهربازار on Sep 21Rating: 3.5جواهرات در طول تاریخجواهرات در طول تاریخ به عنوان زیور آلات محبوب جهانیان شناخته شداند. این اشیا در دروان ما قبل تاریخ اغلب از صدف، دندان، استخوان تشکیل می شد. البته برخی گمان

جواهرات در طول تاریخ به عنوان زیور آلات محبوب جهانیان شناخته شداند. این اشیا در دروان ما قبل تاریخ اغلب از صدف، دندان، استخوان تشکیل می شد.

البته برخی گمان می کنند جواهرات در دوران گذشته به منظور محافظت از شخص و یا جهت نشان دادن جایگاه اجتماعی وی مورد استفاده قرار می گرفت.

در دوران باستان با کشف چگونگی استفاده از فلزات، هنر جواهرسازی بهبود فراوانی یافت. به گونه ای که روش کار با فلزات دچار پیچیدگی کشت و دکور و شکل بندی قطعات جواهر تحت تاثیر قرار گرفت.

در گذشته مرسوم بوده جواهرات مردگان به همراه آنها مدفون می شد، لذا امروزه اکثر جواهرات باستانی از معابد و مقبره ها یافت می شود.

جواهرات در طول تاریخ

این تصویر متعلق به حلقه های مشهور شنونگرو جورجت بوده که به اواخرعصر برنز ( حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ سال پیش از میلاد ) تعلق داشته، این حلقه های در ایرلند یافت شده و هم اکنون در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نگهداری می شود.

از بررسی و مطالعه حلقه های یافت شده مشخص شد که این جواهرات تنها در مراسم تشریفاتی مورد استفاده قرار می گرفت.

این حلقه ها در باتلاقی در سال ۱۷۸۳ کشف شده و دقیقا مشخص نیست به چه منظور مورد استفاده قرار می گرفت. در داخل حلقه و درست در قسمت پایینی آن حفره ای دیده شده که احتمالا از گردن توسط زنجیری آویزان می شد.

در گذشته مرسوم بوده جواهرات مردگان به همراه آنها مدفون می شد، لذا امروزه اکثر جواهرات باستانی از معابد و مقبره ها یافت می شود. این تصویر متعلق به حلقه های مشهور شنونگرو جورجت بوده که به اواخرعصر برنز ( حدود 700 تا 800 سال پیش از میلاد ) تعلق داشته، این حلقه های در ایرلند یافت شده و هم اکنون در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن نگهداری می شود. از بررسی و مطالعه حلقه های یافت شده مشخص شد که این جواهرات تنها در مراسم تشریفاتی مورد استفاده قرار می گرفت. این حلقه ها در باتلاقی در سال 1783 کشف شده و دقیقا مشخص نیست به چه منظور مورد استفاده قرار می گرفت. در داخل حلقه و درست در قسمت پایینی آن حفره ای دیده شده که احتمالا از گردن توسط زنجیری آویزان می شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط