جواهرات در قرون وسطی

جواهرات در قرون وسطی

همان طور که می دانید جواهرات در قرون وسطی در اروپا نشانگر مقام  و شان اجتماعی افراد بوده ، تا جایی که اشراف زادگان و خانواده سلطنتی معمولا از طلا و نقره و افراد سطح پایین تر از مس، قلع، سرب و … در جواهرات خود استفاده می کردند.

جواهرات در قرون وسطی

البته در برخی از مواقع افراد از سنگ های قیمتی و مینا کاری به منظور ایجاد رنگ در جواهرات خود استفاده می کردند.

همچنین برخی از جواهرات خطوط و نوشته هایی رمزگونه ای داشته که افراد گمان می کردند این نوشته ها آنها را از خطرات محفوظ نگه می دارد.

در اواخر قرن چهاردهم سنگ های قیمتی تنها پولیش داده شده و بدونه اینکه تراشیده شوند، مورد استفاده قرار می گرفتند. چراکه در این دوران اندازه ، وزن و شفافیت سنگ ها بیشتر مورد توجه بود.

در این دوران جواهر سازان با استفاده از میناکاری  جواهرات خود را رنگارنگ  کرده . در این روش شیشه با حرارت بالا گداخته شده و بر روی فلزات سوار می شد. همچنین آنها توانستند روش های بیشماری را ایجاد کرده که برخی از انها امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

جواهرات در قرون وسطی

تصویر بالا به یک اویز صلیب مربوط شده که در سال های ۱۴۵۰ تا ۱۴۷۵ میلادی در آلمان ساخته شده و در حال حاضر در موزه ویکتوریا و آلبرت در شهر لندن نگهداری می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۷ مهر ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط