جواهرات ساخته شده از صدف

جواهرات ساخته شده از صدف
جواهرات ساخته شده از صدفReviewed by جواهربازار on Jan 20Rating: 3.5جواهرات ساخته شده از صدف از میان آثار به جا مانده از عصر حجر، بقایای اجساد دو زن یافت شده است که بر گردن هر دو آنها آویز های از جنس صدف دریایی تریویا به چشم می خورد. در واقع جواهرات

 از میان آثار به جا مانده از عصر حجر، بقایای اجساد دو زن یافت شده است که بر گردن هر دو آنها آویز های از جنس صدف دریایی تریویا به چشم می خورد.

shell-1

در واقع جواهرات و مهره های صدفی یکی از قدیمی ترین انواع زیورآلات بوده که قدمت آنها به بیش از ۱۰۰ هزار سال پیش باز می گردد.

یکی از قدیمی ترین جواهرات کشف شده در واقع مهره ای از سوراخ شده از نوعی صدف دریایی تحت عنوان Nassarius gibbosulus که به حدود ۱۰۰۰ تا ۱۳۲ هزار سال پیش مربوط می شوند.

به جواهراتی ساخته شده از صدف دریایی و یا سایر جانوارت نرم تن، جواهراتی صدفی گفته می شود.

 جواهرات صدفی از میان آثار به جا مانده از عصر حجر، بقایای اجساد دو زن یافت شده است که بر گردن هر دو آنها آویز های از جنس صدف دریایی تریویا به چشم می خورد. در واقع جواهرات و مهره های صدفی یکی از قدیمی ترین انواع زیورآلات بوده که قدمت آنها به بیش از 100 هزار سال پیش باز می گردد. یکی از قدیمی ترین جواهرات کشف شده در واقع مهره ای از سوراخ شده از نوعی صدف دریایی تحت عنوان Nassarius gibbosulus که به حدود 1000 تا 132 هزار سال پیش مربوط می شوند. به جواهراتی ساخته شده از صدف دریایی و یا سایر جانوارت نرم تن، جواهراتی صدفی گفته می شود. علیرغم پیشینه و قدمت تاریخی این نوع جواهرات، انها اغلب در سواحل گرمسیری با قیمت های پایینی به فروش رسیده و گردشگران این زیورآلات را به عنوان وسیله ای تزئینی و یا سوغاتی خریداری می کنند. یکی از رایج ترین انواع جواهرات صدفی گردنبند هایی است که با استفاده از مهرهای بزگ ساخته شده و گاهی به صورت تک مهره نیز دیده می شوند. برخی دیگر از نمونه های این جواهرات شامل ردیف های کوچکی از صدف های سوراخ شده هستند. لازم به ذکر است تعداد زیادی از جواهرات همچون گوشواره، دستبند و ... ساخته می شود. جهت ساخت این جواهرات از صدف های دو کفه ای و یا یک کفه ای، صدف های غیر دریایی، صدف های زمینی و یا صدف های آب شیرین. البته لازم به ذکر است در ساخت برخی از این جواهرات تنها از یک صدف کامل استفاده نشده و تنها از یخش خاصی از صدف مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال در نوعی از صدف های تنها از بخشی تحت عنوان مادر مروارید و یا قسمتی از ان که سرپوش آبششی دارند در ساخت جواهر استفاده می شود.

علیرغم پیشینه و قدمت تاریخی این نوع جواهرات، انها اغلب در سواحل گرمسیری با قیمت های پایینی به فروش رسیده و گردشگران این زیورآلات را به عنوان وسیله ای تزئینی و یا سوغاتی خریداری می کنند.

یکی از رایج ترین انواع جواهرات صدفی گردنبند هایی است که با استفاده از مهرهای بزگ ساخته شده و گاهی به صورت تک مهره نیز دیده می شوند.
برخی دیگر از نمونه های این جواهرات شامل ردیف های کوچکی از صدف های سوراخ شده هستند.
لازم به ذکر است تعداد زیادی از جواهرات همچون گوشواره، دستبند و … ساخته می شود.

Sea-shell-necklace-gold-filled-chain-and-pearl-by-bettina-johnson

جهت ساخت این جواهرات از صدف های دو کفه ای و یا یک کفه ای، صدف های غیر دریایی، صدف های زمینی و یا صدف های آب شیرین.
البته لازم به ذکر است در ساخت برخی از این جواهرات تنها از یک صدف کامل استفاده نشده و تنها از یخش خاصی از صدف مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مثال در نوعی از صدف های تنها از بخشی تحت عنوان مادر مروارید و یا قسمتی از آن که سرپوش آبششی دارند، در ساخت جواهر استفاده می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۳۰ دی ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 4 تصویر کاربری
  سید علی* فاطمه نرگس
  1395/02/05
  '11:36
  صدف هم به عنوان زیور آلات ارزان قیمت محصولات جالبی هستند هر چند شاید خواص آنچنانی نداشته باشند‌ ولی نزد پیشینیان که ارزشمند بوده.
  # 3 تصویر کاربری
  برغول
  1394/12/26
  '16:03
  زیور آلاتشون رو هم با خود به گور میبرند حالا به چه باوری!
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/11/10
  '22:23
  چقدر زیبا بود آخیی . دلم واسه اون اجسادا سوخت
  # 1 تصویر کاربری
  غلامحسینی
  1394/11/05
  '23:27
  صدفها با تنوع زیادی که دارند میتونند وسایل تزئینی و جواهرات زیبایی باشند.

برخی از مطالب مرتبط