جواهرات فاقد شکل

جواهرات فاقد شکل
جواهرات فاقد شکلReviewed by جواهربازار on Dec 1Rating: 3.5جواهرات فاقد شکلتمامی جواهرات دارای ساختار کریستالی نیستند. از این رو می توان به سنگ های جواهری هخمچون اوپال، شیشه های طبیعی و گوهر های اورگانیک اشاره داشت. جلب است

تمامی جواهرات دارای ساختار کریستالی نیستند.

از این رو می توان به جواهراتی جواهری همچون اپال، شیشه های طبیعی و گوهر های اورگانیک اشاره داشت.

جلب است بدانید کلیه سنگ های خانواده اپال مانند اپال معمولی، اپال سنگی و یا اپال آتشین، از نوعی ماده ژله ای سخت به نام دی اکسید هیدرانه سیلیکون ایجاد می شوند.
همچنین این سنگ دارای حدود ۳ تا ۱۰ درصد آب می باشد.

opal

شیشه های طبیعی در حقیقت از جنس ابسیدین و مولداویت بوده که تحت شرایط سخت و سرد شدن سریع به شیشه تبدیل می گردد.

این نوع از شیشه های اغلب بی شکل هستند چرا که انجماد سریع آن مانع از تشکیل و رشد کریستال می شود.

سنگ های قیمتی بی شکل تمامی سنگ های جواهر دارای ساختار کریستالی نیستند. از این رو می توان به سنگ های جواهری هخمچون اوپال، شیشه های طبیعی و گوهر های اورگانیک اشاره داشت. جلب است بدانید کلیه سنگ های خانواده اپال مانند اوپال معمولی، اوپال سنگی و یا اوپال آتشین از نوعی ماده ژله ای سخت به نام دی اکسید هیدرانه سیلیکون ایجاد می شوند. همچنین این سنگ دارای حدود 3 تا 10 درصد آب می باشد. شیشه های طبیعی در حقیقت ابسیدین و مولداویت بوده که تحت شرایط سخت و سرد شدن سریع به شیشه تبدیل می گردد. این نوع از شیشه های اغلب بی شکل هستند چرا که انجماد سریع آن مانع از تشکیل و رشد کریستال می شود. سایر جواهرات ارگانیک همچون کهربا، عاج، مروارید و آمولیت می باشند که کهربا دارای سر منشا گیاهی داشته و عاج، مروارید و آمولیت از قلمرو جانوری بدست می آید. برخی از جواهراتی که داری سر منشا جانوری می باشند، مانند فسیل واره های چوب های سنگی، در حقیقت زمانی که ماده اصلی طبیعی با جاسپر یا کلسدونی جایگزین می شود، به کریستال تبدیل شده و نام جواهر بر روی آنها نهاده می شود.

سایر جواهرات ارگانیک همچون کهربا، عاج، مروارید و آمولیت می باشند که از این میان کهربا سر منشا گیاهی داشته و عاج، مروارید و آمولیت از قلمرو جانوری بدست می آید.

برخی از جواهراتی که داری سر منشا جانوری می باشند، مانند فسیل واره های چوب های سنگی، در حقیقت زمانی که ماده اصلی طبیعی با جاسپر یا کلسدونی جایگزین می شود، به کریستال تبدیل شده و نام جواهر بر روی آنها نهاده می شود.

amber.3

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 2 تصویر کاربری
  حسین نظردنیوی
  1394/10/03
  '22:12
  گمونم معادل فسیل، سنگواره است. فسیل واره ! .
  # 1 تصویر کاربری
  شاپوری
  1394/09/16
  '15:09
  مطالب مفید و جالبی بود متشکر

برخی از مطالب مرتبط