دومین الماس بزرگ کشف شده در جهان

دومین الماس بزرگ کشف شده در جهان
دومین الماس بزرگ کشف شده در جهانReviewed by جواهربازار on Dec 31Rating: 3.5دومین الماس بزرگ کشف شده در جهانعنوان دومین الماس بزرگ در جهان به الماسی با وزن 1111 قیراط تعلق گرفته است. این الماس بزرگ از معدنی واقع در 500 کیلومتری گابورون پایتخت جهوری ...

عنوان دومین الماس بزرگ در جهان به الماسی با وزن ۱۱۱۱ قیراط تعلق گرفته است.

1111-Carat-Photo-3-small-1100x600

این الماس بزرگ از معدنی واقع در ۵۰۰ کیلومتری گابورون پایتخت جهوری بوتسوانا در جنوب آفریقا استخراج شده است.

البته لازم به ذکر است بزرگترین الماس استخراج شده در جهان (الماس کولینان)، با وزن ۳۱۰۶ قیراط نیز در سال ۱۹۰۵ میلادی و در کشور آفریقای جنوبی کشف شده و سپس به ۹ قطعه تقسیم شد.
بزرگترین قطعه الماس حاصل از تراش این جواهر ، هم اکنون بر روی تاج سطلنتی کشور انگلستان نصب شده است.

 عنوان دومین الماس بزرگ در جهان به الماسی با وزن 1111 قیراط تعلق گرفته است. این الماس بزرگ از معدنی واقع در 500 کیلومتری گابورون پایتخت جهوری بوتسوانا در جنوب آفریقا استخراج شده است. البته لازم به ذکر است بزرگترین الماس استخراج شده در جهان (الماس کولینان)، با وزن 3106 قیراط نیز در سال 1905 میلادی و در کشور آفریقای جنوبی کشف شده و سپس به 9 قطعه تقسیم شد. بزرگترین قطعه الماس حاصل از تراش این جواهر ، هم اکنون بر روی تاج سطلنتی کشور انگلستان نصب شده است. این سنگ قیمتی یکی از بزرگترین الماس هایی می باشد که در طی یک قرن گذشته کشف شده و ابعاد آن 65 میلی متر، در 56 میلی متر، در 40 میلی متر می باشد. عنوان دومین الماس بزرگ در جهان به الماسی با وزن 1111 قیراط تعلق گرفته است. این الماس بزرگ از معدنی واقع در 500 کیلومتری گابورون پایتخت جهوری بوتسوانا در جنوب آفریقا استخراج شده است. البته لازم به ذکر است بزرگترین الماس استخراج شده در جهان (الماس کولینان)، با وزن 3106 قیراط نیز در سال 1905 میلادی و در کشور آفریقای جنوبی کشف شده و سپس به 9 قطعه تقسیم شد. بزرگترین قطعه الماس حاصل از تراش این جواهر ، هم اکنون بر روی تاج سطلنتی کشور انگلستان نصب شده است. این سنگ قیمتی یکی از بزرگترین الماس هایی می باشد که در طی یک قرن گذشته کشف شده و ابعاد آن 65 میلی متر، در 56 میلی متر، در 40 میلی متر می باشد. عنوان دومین الماس بزرگ در جهان به الماسی با وزن 1111 قیراط تعلق گرفته است. این الماس بزرگ از معدنی واقع در 500 کیلومتری گابورون پایتخت جهوری بوتسوانا در جنوب آفریقا استخراج شده است. البته لازم به ذکر است بزرگترین الماس استخراج شده در جهان (الماس کولینان)، با وزن 3106 قیراط نیز در سال 1905 میلادی و در کشور آفریقای جنوبی کشف شده و سپس به 9 قطعه تقسیم شد. بزرگترین قطعه الماس حاصل از تراش این جواهر ، هم اکنون بر روی تاج سطلنتی کشور انگلستان نصب شده است. این سنگ قیمتی یکی از بزرگترین الماس هایی می باشد که در طی یک قرن گذشته کشف شده و ابعاد آن 65 میلی متر، در 56 میلی متر، در 40 میلی متر می باشد.

این سنگ قیمتی یکی از بزرگترین الماس هایی می باشد که در طی یک قرن گذشته کشف شده و ابعاد آن ۶۵ میلی متر، در ۵۶ میلی متر، در ۴۰ میلی متر می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 2 تصویر کاربری
  برغول
  1394/12/26
  '17:39
  آفریقا با این همه ثروت طبیعی چرا پیشرفت چندانی نداره؟
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/10/14
  '20:13
  واای چقدر زیبا و با شکوهه . یه تیکه سنگ شفاف که کلی ارزش داره

برخی از مطالب مرتبط