سمفونی آلات موسیقی از جنس سنگ های قیمتی

سمفونی آلات موسیقی از جنس سنگ های قیمتی
سمفونی آلات موسیقی از جنس سنگ های قیمتیReviewed by جواهربازار on Nov 22Rating: 3.5سمفونی آلات موسیقی از جنس سنگ های قیمتیسمفونی سنگ های قیمت (Symphony In Gemstones)، نام نمایشگاهی متشکل از 21 آلات موسیقی مینیاتوری می باشد که با استفاده از تراش سنگ های قیمتی مختلف ...

سمفونی سنگ های قیمت (Symphony In Gemstones)، نام نمایشگاهی متشکل از ۲۱ آلات موسیقی مینیاتوری می باشد که با استفاده از تراش سنگ های قیمتی مختلف ایجاد شده اند.

Satellite

این نمایشگاه در سال ۲۰۱۲، در موزه موسسه GIA و توسط Sexauer گردآوری و برپا شد.

هر یک از این ادوات موسیقی با سنگ جواهر منحصر به فرد ساخته شده است برای مثال در این مجموعه یک ویلیون ساخته شده با تورمالین، ترومپت ایجاد شده با فیروزه ایرانی، ساکسیفون لاجورد و یا چنگ ایجاد شده با چشم گربه و تارهای طلای ۱۴ عیار به چشم می خورد.

111

این مجموعه توسط سه دهل و یک پیانو بزرگ که از جنس عقیق سیاه و کوارتز هستند، احاطه شده است.

ایده برپایی و ایجاد این نمایشگاه از انجا نشات گرفت کهSexauer در نمایشگاه گوهر ها و سنگ های قیمتی توسان (شهری در ایالت آریزونای کشور آمریکا) که در سال ۱۹۸۰ برپا شد، یک گیتار که با استفاده از گوهر های خام و تراش خورده ایجاد شده بود را دید.

Satellite

وی بعد از آن وی به فکر ایجاد ارکستری کامل با استفاده از سنگ های قمیتی مختلف افتاد.

Sexauer در گذشته نیز مجموعه ای بسیار دیدنی از مجسمه هایی به شکل حیوانات گرد آوری کرده بود که با استفاده از سنگ تورمالین ایجاد شده بودند.

وی سفارش ایجاد این سمفونی را به استاد سنگ تراش Lothar Herrmann و دستیار او David Hudson داد.
لازم به ذکر است ایجاد این آثار هنری خیره کننده حدود یک سال زمان برده و این مجموعه هم اکنون بر روی سکویی سه طبقه از سنگ مرمر در موسسه GIA به نمایش گذاشته شده است.

سمفونی سنگ های قیمت (Symphony In Gemstones)، نام نمایشگاهی متشکل از 21 آلات موسیقی مینیاتوری می باشد که با استفاده از تراش سنگ های قیمتی مختلف ایجاد شده اند. این نمایشگاه در سال 2012، در موزه موسسه GIA و توسط Sexauerگردآوری و برپا شد. هر یک از این ادوات موسیقی با سنگ جواهر منحصر به فرد ساخته شده است برای مثال در این مجموعه یک ویلیون ساخته شده با تورمالین، ترومپت ایجاد شده با فیروزه ایرانی، ساکسیفون لاجورد و یا چنگ ایجاد شده با چشم گربه و تارهای طلای 14 عیار به چشم می خورد. این مجموعه توسط سه دهل و یک پیانو بزرگ که از جنس عقیق سیاه و کوارتز هستند، احاطه شده است. ایده برپایی و ایجاد این نمایشگاه از انجا نشات گرفت کهSexauer در نمایشگاه گوهر ها و سنگ های قیمتی توسان (شهری در ایالت آریزونای کشور آمریکا) که در سال 1980 برپا شد، یک گیتار که با استفاده از گوهر های خام و تراش خورده ایجاد شده بود را دید. وی بعد از آن وی به فکر ایجاد ارکستری کامل با استفاده از سنگ های قمیتی مختلف افتاد. Sexauer در گذشته نیز مجموعه ای بسیار دیدنی از مجسمه هایی به شکل حیوانات گرد آوری کرده بود که با استفاده از سنگ تورمالین ایجاد شده بودند. وی سفارش ایجاد این سمفونی را به استاد سنگ تراش Lothar Herrmann و دستیار او David Hudson داد. لازم به ذکر است ایجاد این آثار هنری خیره کننده حدود یک سال زمان برده و این مجموعه هم اکنون بر روی سکویی سه طبقه از سنگ مرمر در موسسه GIA به نمایش گذاشته شده است. این مجموعه خیره کننده تا اکنون در نمایشگاهای سنگ های قیمتی و موزه های سراسر آمریکا در معرض دید عموم قرار داده شده است.. البته لازم به ذکر است Sexauer تا اکنون در رشته موسیقی چندین جایزه بین المللی نیز دریافت کرده است و به گفته وی : "موسیقی زیباست، سنگ های قیمتی نیز شگفت آور هستند. این دو در کنار هم اثری فوق العاده ایجاد خواهد کرد."

این مجموعه خیره کننده تا اکنون در نمایشگاهای سنگ های قیمتی و موزه های سراسر آمریکا در معرض دید عموم قرار داده شده است..

البته لازم به ذکر است Sexauer تا اکنون در رشته موسیقی چندین جایزه بین المللی نیز دریافت کرده است و به گفته وی : “موسیقی زیباست، سنگ های قیمتی نیز شگفت آور هستند. این دو در کنار هم اثری فوق العاده ایجاد خواهد کرد.”

64312

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۱ آذر ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
    # 1 تصویر کاربری
    شقایق اویسی
    1394/09/10
    '00:39
    ایده جالبی بوده . مخصوصا این کار پیانو خیلی زیبا شده

برخی از مطالب مرتبط