سنگ آمتیست در طول تاریخ

سنگ آمتیست در طول تاریخ
سنگ آمتیست در طول تاریخReviewed by جواهربازار on Mar 12Rating: 3.5سنگ آمتیست در طول تاریخسنگ آمتیست در طول تاریخ به عنوان از گرانقیمت ترین و با ارزش ترین عضو خانواده کوارتز شناخته می شد. براساس افسانه های یونان باستان ، رنگ ارغوانی- شرابی ...

سنگ آمتیست در طول تاریخ به عنوان از گرانقیمت ترین و با ارزش ترین عضو خانواده کوارتز شناخته می شد.

سنگ آمتیست

براساس افسانه های یونان باستان ، رنگ ارغوانی- شرابی سنگ امیتست با رب النوع شراب و باده ارتباط دارد.

بر اساس بخی از داستان هغا و افسانه ها ، به همراه داشتن سنگ آمتیست در نبرد ها و فعالیت های تجری کامیابی و پیروزی را به ارمغان خواهد اورد.

سایر به همین دلیل باشد که نگین های با کیفیت و خوش رنگ آمتیست زبنت بخش انگشتان و لباس های فرماندهان و خاندان سلطنتی بریتانیا بوده است.

در اوایل سنگ آمیتست تنها در کشور روسیه قابل رویت بود اما در اوایل قرن بیستم ذخایر جدیدی از این سنگ در آمریکای جنوبی نیز کشف شد.
البته کشف ذخایر جدید این سنگ موجب کاهش قیمت و ارزش آن نشد.

امروزه این گوهر زیبا و خوش رنگ را می توان در سایر مناطق نظیر هند، برزیل،ایالات متحده آمریکا، اروگوئه، زامبیا و … نیز یافت.

این سنگ گاهی با شیشه های ارغوانی رنگ، گوهر های ساختگی و آزمایشگاهی و کوراندوم بنفش مصنوعی نیز اشتباه گرفته می شود.

سنگ آمتیست در طول تاریخ به عنوان از گرانقیمت ترین و با ارزش ترین عضو خانواده کوارتز شناخته می شد. براساس افسانه های یونان باستان ، رنگ ارغوانی- شرابی سنگ امیتست با رب النوع شراب و باده ارتباط دارد. بر اساس بخی از داستان هغا و افسانه ها ف به هماره داستن سنگ آمتیست در نبرد ها و فعالیت های تجری کامیابی و پیروزی را به ارمغان خواهد اورد. شایر به همین دلیل باشد که نگین های با کیفیت و خوش رنگ امتیست زبنت بخش انگشتان و لباس های فرماندهان و خاندان ساطنتی بریتانیا بوده است. در اوایل سنگ آمیتست تنها در کشور روسیه قابل رویت بود اما در اوایل قرن بیستم ذخایر جدیدی از این سنگ در آمریکای جنوبی نیز کشف شد. البته کشف ذخایر جدید این سنگ موجب کاهش قیمت و ارزش آن نشد. امروزه این گوهر زیبا و خوش رنگ را می توان در سایر مناطق نظیر هند، برزیل،ایالات متحده امریکا، اروگوئه، زامبیا و ... نیز یافت. این سنگ گاهی با شیشه های ارغوانی رنگ، گوهر های ساختگی و ازمایشگاهی و کوراندوم بنفش مصنوعی نیز اشتباه گرفته می شود. البته آمتیست ازنظر ظاهری گاهی با گوهر هایی همچون اسپینل، تورمالین، گارنت، ایولیت، رودولایت و یاقوت بنفش نیز اشتباه گرفته می شود. سنگ آمتیست در طیف رنگی متنوعی، از یاسی کمرنگ گرفته یا بنفش پر رنگ می توان مشاهده کرد. برخی از گوهرشناسان بهترین نوع امتیست را با ردنک بنفش درباری که در آن رگه هایی از رنگ قرمز نیز به چشم می خورد شناسایی کرده اند. همچننی انان نوعی سنگ امتیست که ترکیبی از کوارتز بنفش با سیترین بوده را در برزیل و بولیوی یافته اند.

البته آمتیست ازنظر ظاهری گاهی با گوهر هایی همچون اسپینل، تورمالین، گارنت، ایولیت، رودولایت و یاقوت بنفش نیز اشتباه گرفته می شود.

سنگ آمتیست در طیف رنگی متنوعی، از یاسی کمرنگ گرفته یا بنفش پر رنگ می توان مشاهده کرد.

برخی از گوهرشناسان بهترین نوع آمتیست را با رنگ بنفش درباری که در آن رگه هایی از رنگ قرمز نیز به چشم می خورد شناسایی کرده اند.

همچننی انان نوعی سنگ آمتیست که ترکیبی از کوارتز بنفش با سیترین بوده را در برزیل و بولیوی یافته اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 9 تصویر کاربری
  فاطمه سورانی
  1395/04/11
  '17:16
  آمتیسیت یکی از سنگ های بسیار زیبا و آرامش بخشه
  # 8 تصویر کاربری
  لیلا حسن پور
  1395/04/09
  '12:11
  من سنگ آماتیست و خیلی دوست دارم سنگ ماهه مربوط به خود من هم میباشد و واقعاا زیباست و اثر بخش هم میباشد .
  # 7 تصویر کاربری
  مرضیه رضایی
  1395/04/08
  '19:21
  سلام خیلی زیباست اما از خواص ان نگفتید ممنون یاعلی
  # 6 تصویر کاربری
  مریم طهماسبی
  1395/03/15
  '08:30
  واقعا زیباست رنگ فوق العاده ای داره سنگ ماه تولد منه
  # 5 تصویر کاربری
  حدیث جمالی
  1395/01/29
  '14:24
  وای چقدر دل فریبه این سنگ قربون خدا برم و خلقت های زیباش یکی از یکی دیگه زیباتر
  # 4 تصویر کاربری
  سید علی* فاطمه نرگس
  1395/01/22
  '21:14
  « مقاله ی مختصر و مفیدی بود ولی کاش این گونه مقالات پربارتر و جامع تر باشه و به خواص آن هم بیشتر اشاره شود هر چند در توضیحات مربوط هر جواهر فروشگاه جواهر بازار به نکات و خواص آن اشاره می شود فقط در این مقالاتم بیشتر توضیح داده شود بهتر هست.چون افراد بسیاری با خواندن همین مقالات مشتاق خرید می شوند.مثلا همین مطالب اشتیاق بنده رو بیشتر می کنند.سنگ آمتیستم جزو کاراییست که مورد پسندم هستند.»
  # 3 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1395/01/02
  '23:42
  اطلاعات مفیدی بود خیلی ممنون . چه عکسای خوشگلی از آمتیست گذاشتید .عالین
  # 2 تصویر کاربری
  برغول
  1394/12/24
  '18:35
  ژئودهای آمیتیستی خیلی جالب هستند
  # 1 تصویر کاربری
  برغول
  1394/12/24
  '18:32
  سنگ آـمیتیست هم خیلی قشنگ و شفاف هست .محصولاتش زیباند

برخی از مطالب مرتبط