سنگ عقیق در ایران باستان

سنگ عقیق در ایران باستان
سنگ عقیق در ایران باستانReviewed by جواهربازار on May 25Rating: 3.5سنگ عقیق در ایران باستانسنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی می باشد که از دوران ایران باستان تا به امروزه در ایران مورد توجه قرار گرفته است.حافظ : اگر به رنگ عقیق ...

سنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی بوده که از دوران ایران باستان تا به امروزه، در ایران مورد توجه قرار گرفته است.

سنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی می باشد که از دوران ایران باستان تا به امروزه در ایران مورد توجه قرار گرفته است. باستان شناسان آثاری از این سنگ را در حفاری های خود، در بقایای به جا مانده کتیبه بنیاد تخت جمشید واقع در شوش متعلق به دوران هزاره سوم قبل از میلاد کشف کرده اند. نام سنگ عقیق در لوحه سیکا بروش آمده شده است.(سیکا به معنی سنگ بوده است) همچنین از این سنگ به عنوان زینت آلات در ساخت کاخ های سلطنتی دوران داریوش کبیر استفاده می شد.

باستان شناسان آثاری از این سنگ را در حفاری های خود، در بقایای به جا مانده از کتیبه بنیاد تخت جمشید واقع در شوش، متعلق به دوران هزاره سوم قبل از میلاد کشف کرده اند.

نام سنگ عقیق در لوحه ” سیکا بروش” نیز آمده شده است. (سیکا به معنی سنگ بوده است.)

سنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی می باشد که از دوران ایران باستان تا به امروزه در ایران مورد توجه قرار گرفته است. باستان شناسان آثاری از این سنگ را در حفاری های خود، در بقایای به جا مانده کتیبه بنیاد تخت جمشید واقع در شوش متعلق به دوران هزاره سوم قبل از میلاد کشف کرده اند. نام سنگ عقیق در لوحه سیکا بروش آمده شده است.(سیکا به معنی سنگ بوده است) همچنین از این سنگ به عنوان زینت آلات در ساخت کاخ های سلطنتی دوران داریوش کبیر استفاده می شد.سنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی می باشد که از دوران ایران باستان تا به امروزه در ایران مورد توجه قرار گرفته است. باستان شناسان آثاری از این سنگ را در حفاری های خود، در بقایای به جا مانده کتیبه بنیاد تخت جمشید واقع در شوش متعلق به دوران هزاره سوم قبل از میلاد کشف کرده اند. نام سنگ عقیق در لوحه سیکا بروش آمده شده است.(سیکا به معنی سنگ بوده است) همچنین از این سنگ به عنوان زینت آلات در ساخت کاخ های سلطنتی دوران داریوش کبیر استفاده می شد.سنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی می باشد که از دوران ایران باستان تا به امروزه در ایران مورد توجه قرار گرفته است. باستان شناسان آثاری از این سنگ را در حفاری های خود، در بقایای به جا مانده کتیبه بنیاد تخت جمشید واقع در شوش متعلق به دوران هزاره سوم قبل از میلاد کشف کرده اند. نام سنگ عقیق در لوحه سیکا بروش آمده شده است.(سیکا به معنی سنگ بوده است) همچنین از این سنگ به عنوان زینت آلات در ساخت کاخ های سلطنتی دوران داریوش کبیر استفاده می شد.سنگ عقیق همراه یکی از سنگ های نیمه قیمتی می باشد که از دوران ایران باستان تا به امروزه در ایران مورد توجه قرار گرفته است. باستان شناسان آثاری از این سنگ را در حفاری های خود، در بقایای به جا مانده کتیبه بنیاد تخت جمشید واقع در شوش متعلق به دوران هزاره سوم قبل از میلاد کشف کرده اند. نام سنگ عقیق در لوحه سیکا بروش آمده شده است.(سیکا به معنی سنگ بوده است) همچنین از این سنگ به عنوان زینت آلات در ساخت کاخ های سلطنتی دوران داریوش کبیر استفاده می شد.

همچنین از این سنگ به عنوان زینت آلات در ساخت کاخ های سلطنتی، در دوران داریوش کبیر استفاده می شد.

حافظ :

اگر  به رنگ عقیق  است اشک  من چه عجب        که مهر خاتم  لعل تو هست همچو  عقیق

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 5 تصویر کاربری
  ماندانا افتخاری
  1394/07/21
  '20:18
  چه دستبند عقیق قشنگیه.کاش میشد خریدش!
  # 4 تصویر کاربری
  برغول (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1394/04/17
  '02:28
  عکس اول و دوم بالا قشنگند
  # 3 تصویر کاربری
  شاپوری (آذربایجان شرقی / تبریز)
  1394/03/29
  '16:48
  عقیق سنگ جذاب و تو دل بروییه و همیشه طرفدارهای فراووون داشه
  منم از دستبند و انگشتر ساده بینهایت خوشم اومد
  # 2 تصویر کاربری
  سحر نوعی (گیلان / رشت)
  1394/03/05
  '14:00
  عقیق سنگ دوست داشتنی من خیلییییی زیباست .ممنون
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی (تهران / تهران)
  1394/03/05
  '00:05
  خیلی زیباست مخصوصا دست بندی که اول متن بود

برخی از مطالب مرتبط