سنگ های قیمتی و افسانه ها

سنگ های قیمتی و افسانه ها
سنگ های قیمتی و افسانه هاReviewed by جواهربازار on Oct 25Rating: 3.5سنگ های قیمتی و افسانه هاانسان ها همواره در طول تاریخ حیات خود، همواره سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را به همراه خود داشته اند. مصریان باستان، رومیان، بابلیان و یونانی ها از.

انسان ها همواره در طول تاریخ حیات خود، همواره سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را به همراه خود داشته اند.

این موضوع را می توان به واسطه یافتن کاسه های سنگی، بت ها، طلسم و جواهرات، در غارهایی که از حدود ۵ هزار سال پیش به جا مانده اند تایید کرد.

مصریان باستان، رومیان، بابلیان و یونانی ها از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در اکثر لوازم خود، از جواهرات گرفته تا لوازم آرایشی و حتی ملزومات تدفین، استفاده می کردند.

گفته شده امپراطور نرون، نبرد گلادیاتور ها را از داخلی یک قطعه سنگ زمرد بزرگ مشاهده می کرد.

Emerald

به تدریج در با گذر زمان ضمن استفاده از این سنگ ها، افسانه هایی در ارتباط با قابلیت متعدد آنها شکل می گرفت که برخی از آنها دور از ذهن و بسیار عجیب بوده است.

برای نمونه در رومانی مردم بر این اعتقاد بودند که به همراه داشتن تکه ای از سنگ کریستوپریز به افراد اقبلیت ادارک زبان خزندگان را می دهد.

در ادامه برخی از افسانه ها و داستان های جالب در مورد برخی از سنگ های قیمتی را ذکر می کنیم:

در افسانه های یونان باستان امده آست که روزی دیونیسوس خدای جشن و سرور، از انسان ها به خشم آمده و تصمیم گرفته دو ببر درنده را در مسیر راه یکی از آنها قرار دهد تا او را ببلعند، تا اینگونه از انسان ها انتقام بگیرد.

وی ناگهان در سر راه خود با دختر جوانی به نام آمتیستا روبرو شده که در حال رفتن به معبد خدایان دیانا (الهه شکار در افسانه های یونان باستان) بود.

دیونیسوس از شدت خشم و رو ببر گرسنه را به سوی او رها می کند، آمتیستا از دیانا درخواست کمک می کند و دیانا برای محافظت از آمتیستا در برابر ببرها، او را به یک مجسمه کوارتز شفاف تبدیل می کند.

 انسان ها همواره در طول تاریخ حیات خود، همواره سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را به همراه خود داشته اند. این موضوع را می توان به واسطه یافتن کاسه های سنگی، بت ها، طلسم و جواهرات، در غارهایی که از حدود 5 هزار سال پیش به جا مانده اند تایید کرد. مصریان باستان، رومیان، بابلیان و یونانی ها از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در اکثر لوازم خود، از جواهرات گرفته تا لوازم آرایشی و حتی ملزومات تدفین، استفاده می کردند. گرفته شده امپراطور نرون، نبرد گلادیاتور ها را از داخلی یک قطعه سنگ زمرد بزرگ مشاهده می کرد. به تدریج در با گذر زمان ضمن استفاده از این سنگ ها، افسانه هایی در ارتباط با قابلیت متعدد آنها شکل می گرفت که برخی از آنها دور از ذهن و بسیار عجیب بوده است. برای نمونه در رومانی مردم بر این اعتقاد بودند که به همراه داشتن تکه ای از سنگ کریستوپریز به افراد اقبلیت ادارک زبان خزندگان را می دهد. در ادامه برخی از افسانه ها و داستان های جالب در مورد برخی از سنگ های قیمتی را ذکر می کنیم: در افسانه های یونان باستان امده آست که روزی دیونیسوس خدای جشن و سرور، از انسان ها به خشم آمده و تصمیم گرفته دو ببر درنده را در مسیر راه یکی از آنها قرار دهد تا او را ببلعند، تا اینگونه از انسان ها انتقام بگیرد. وی ناگهان در سر راه خود با دختر جوانی به نام آمتیستا روبرو شده که در حال رفتن به معبد خدایان دیانا (الهه شکار در افسانه های یونان باستان) بود. دیونیسوس از شدت خشم و رو ببر گرسنه را به سوی او رها می کند، آمتیستا از دیانا درخواست کمک می کند و دیانا برای محافظت از آمتیستا در برابر ببرها، او را به یک مجسمه کوارتز شفاف تبدیل می کند. هنگامی که دیونیسوس از بی حرمی خود نادم و پشمان می شود اشک های خود را بر روی مجسمه ی آمتیستا ریخته که موجب می شود این جسمه به رنگ بنفش تبدیل شود. بدین ترتین سنگ آمتیست ایجاد شد.

هنگامی که دیونیسوس از بی حرمی خود نادم و پشمان می شود اشک های خود را بر روی مجسمه ی آمتیستا ریخته که موجب می شود این جسمه به رنگ بنفش تبدیل شود. بدین ترتین سنگ آمتیست ایجاد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۳ آبان ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 6 تصویر کاربری
  مهناز عباسیان
  1395/05/06
  '12:28
  خیلی جالب و آموزنده بود ممنون
  # 5 تصویر کاربری
  مریم شاهدی حصار
  1395/03/20
  '15:05
  مطلب جالبی بود خیلی خوشم اومد لایک داره
  # 4 تصویر کاربری
  علیرضا شیرازی
  1394/11/28
  '19:35
  به نظر من
  انسانها وقتی چیزی را میبینن یا میشنون و دوستش هم دارن و دلیلی محکمی برای اثباتش ندارن سعی میکنن اونو ماورائئ کنن بدینصورت توضیح و تفسیر کنار میره .
  # 3 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/08/15
  '17:52
  چه جالب بود . بسیار زیباست
  # 2 تصویر کاربری
  هاجر زیتونی
  1394/08/12
  '10:28
  تمامی رنگهای زیبا و مختلف همه همه نشانه ایی از عظمت و بزرگی و زیبائی خداوند است
  # 1 تصویر کاربری
  میرزاخانلو
  1394/08/06
  '15:17
  درسته افسانه های زیادی در مورد سنگها گفته شده که شاید بعضی از آنها دور از ذهن باشند ولی همه ما تاثیر سنگها رو در زندگی خودمون تجربه کردیم و به خواص درمانی و معنوی سنگها ایمان داریم

برخی از مطالب مرتبط