شناسایی سرطان به کمک الماس

شناسایی سرطان به کمک الماس
شناسایی سرطان به کمک الماسReviewed by جواهرابازار on Feb 23Rating: 3.5شناسایی سرطان به کمک الماسبه تازگی محققان استرالیایی موفق به کشف راه جدیدی برای تشخیص سرطان قبل از مرگبار شدن آن، به کمک سنگ الماس شده اند. بنا بر یافته ها مشخص گردید چگونه یک

به تازگی محققان استرالیایی موفق به کشف راه جدیدی برای تشخیص سرطان قبل از مرگبار شدن آن، به کمک سنگ الماس شده اند.

diamonds

بنا بر یافته ها مشخص گردید چگونه یک نسخه ای مصنوعی از سنگ الماس، می تواند سرطان را در مراحل اولیه خود در اسکن ام ار آی نشان دهد.

دانشمندان دانشگاه سیندی بر این نتیجه رسیده بودن که ذرات ریز الماس می تواند در روال شمیمی درمانی و انتقال دارو، تاثیرات مطلوبی را بر روند درمان داشته باشند.

در ادامه آنها به خاصیت مغناطیسی موجود در الماس پی برده، که این خاصیت دانشمندان را قادر ساخت تا از این سنگ به عنوان راهنما در اسکن ام آر ‌آی استفاده کنند.

محققان بر اساس قطبش بیش از حد در ذرات الماس دریافتند که نوعی فرآیند هماهنگ کننده در داخل اتم های الماس ایجاد می شود.
آنان با استفاده از این ویژگی توانستند یک سیگنال قابل تشخیص را توسط اسکنر ام آر آی بوجود آورد.

به تازگی محققان استرالیایی موفق به کشف راه جدیدی برای تشخیص سرطان قبل از مرگبار شدن آن، به کمک سنگ الماس شده اند. بنا بر یافته ها مشخص گردید چگونه یک نسخه ای مصنوعی از سنگ الماس، می تواند سرطان را در مراحل اولیه خود در اسکن ام ار آی نشاند دهد. دانشمندان دانشگاه سیندی بر این نتیجه رسیده بودن که ذرات ریز الماس می تواند در روال شمیمی درمانی و انتقال دارو، تاثیرات مطلوبی را بر روند درمان داشته باشند. در ادامه آنها به خاصیت مغناطیسی موجود در الماس پی برده، که این خاصیت دانشمندان را قادر ساخت تا از این سنگ به عنوان راهنما در اسکن ام آر ‌آی استفاده کنند. محققان بر اساس قطبش بیش از حد در ذرات الماس دریافتند که نوعی فرایند هماهنگ کننده در داخل اتم های الماس ایجاد می شود. انان با استفاده از این ویژگی توانستند یک سیگنال قابل تشخیص را توسط اسکنر ام آر آی بوجود آورد. در این روش با اتصال اتم های الماس به مولکول هایی که سرطان را هدف قرار داده اند، اجازه ردیابی و شناسای سلول های سرطانی داده میشود.

در این روش با اتصال اتم های الماس به مولکول هایی که سرطان را هدف قرار داده اند، اجازه ردیابی و شناسای سلول های سرطانی داده میشود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 4 تصویر کاربری
  سید علی* فاطمه نرگس
  1395/01/24
  '14:53
  مطالب جدید و مفیدی بود.الماس یک سنگ نادر و ارزشمندیست حتما قابلیت های مفید و منحصر به فرد بالایی دارد.به امید روزی هستیم که ان شاالله شاهد هیچ نوع بیماری لاعلاج و کم علاج نداشیم.
  # 3 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/12/18
  '15:02
  واای چه خبر خوبی یه پیشرفت دیگه در علم درمان سرطان . عالیه
  # 2 تصویر کاربری
  پریسا قوطاسلو
  1394/12/18
  '12:18
  امیدوارم هر چه زودتر این روش وارد کشور ما هم بشه
  امروزه سرطان مث سرماخوردگی داره گسترش پیدا میکنه
  # 1 تصویر کاربری
  شبنم
  1394/12/05
  '10:30
  خیلی مطلب جالبی بود ممنون از اطلاع رسانی شما

برخی از مطالب مرتبط