طراحی جواهرات در دوره رنسانس

طراحی جواهرات در دوره رنسانس
طراحی جواهرات در دوره رنسانسReviewed by جواهربازار on Oct 5Rating: 3.5طراحی جواهرات در دوره رنسانسجواهرات طراحی شده در دوران رنسانس سرشار از شکوه، جلال و رنگ بوده اند. در این زمان نگین های رنگی در دو طرف جواهر استفاده می شد که همین موضوع انها را جذاب تر

جواهرات طراحی شده در دوران رنسانس سرشار از شکوه، جلال و رنگ بوده اند.

طراحی جواهرات در دوره رنسانس

در این زمان نگین های رنگی در دو طرف جواهر استفاده می شد که همین موضوع انها را جذاب تر می کرد.

در دوران رنسانس در تراش سنگ های قیمتی از روش های نوینی استفاده می شد که موجب افزایش زیبایی و شفافیت نگین می گشت.

همچنین در طراحی های این دوران ردپایی از نمادهای مذهبی و سیاسی مشاهده شده است. جواهرات این دوره نیز از این قائده مستثناع نبودند.

هنر حکاکی بر روی سنگ نیز باز دیگر احیا شد تا جایی که برخی مواقع، از این هنر در طراحی و تزئین زیورآلات نیز استفاده می شد.

طراحی جواهرات در دوره رنسانس

در تصویر بالا انگشتری با حکاکی عقرب را مشاهده می کنید. این انگشتر به قرن پانزدهم میلادی تعلق داشته اما طرح و سبک طراحی آن به قرن دوم و یکم قبل از میلاد مربوط می شود.

در قرون وسطی عقرب نمادی از حفاظت و حمایت بوده لذا مردم اعتقاد داشتن که استفاده از جواهرات با طرح عقرب، آنها را از خطرات محفاظت می کند. در دوران رنسانس نیزمردم بر این باور بودند که عقرب رابطه تنگاتنگی با آب داشته و از این رو برای پایین آوردن تب بسیار مفید است.

بنابر اعتقادات مردم در دوران رنسانس، برخی یا از گوهر ها می توانند بیماری ها و تهدیدات را از انسان به دور کرده و یا موجب شهامت و شجاعت وی شوند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط