طراحی جواهرات مروارید در دوران معاصر

طراحی جواهرات مروارید در دوران معاصر
طراحی جواهرات مروارید در دوران معاصرReviewed by جواهربازار on Aug 22Rating: 3.5سرانجام مروارید های ساخت میکی موتو در دهه 1950 وارد بازار شد و بدین ترتیب آرزوی بانوان در خصوص استفاده از جواهرات مروارید، تحقق یافت.

تلاش برای ساخت مروارید توسط انسان به قرن های پیش باز می گردد. سرانجام چینایان باستان دریافتند با قرار دادن شئی در صدف می توان مروارید تولید کرد. میکی موتو در سال های ۱۹۵۴ میلادی اقدامات خود را جهت تولید مروارید های پرورشی آغاز نمود.

سرانجام مروارید های ساخت میکی موتو در دهه ۱۹۵۰ وارد بازار شد و بدین ترتیب آرزوی بانوان در خصوص استفاده از جواهرات مروارید، تحقق یافت.

Mikimoto(8)

امروز میکی موتو توانسته به دلیل کیفیت و طراحی خیره کننده محصولاتش، به شهرت برسد. تاکنون نیز پرچم این کارخانه در ناحیه ای از توکیو برافراشته مانده است.

تغییرات زیادی در نیمه دوم قرن بیستم از سوی طراحان جواهرات، به طرح های ارائه شده اعمال شد. همچنین در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ طرح های جدید جواهرات توانستند روش و قواعد سنتی را شکسته و شاهکارهای خلاقانه ای را به نمایش بگذارند. در مقابل برخی از جواهرسازان مشهور به دنبال ایجاد ارتباطی بین طراحی مدرن و سنتی بودند.

8_lead_hemmerle

در دهه ۱۹۸۰ نیز توجه بیشتر جواهرسازان از ارزش مروارید، به روی ایجاد سبک و طرح های جدید معطوف شده بود. در این دوران جواهرات مروارید با فلزات گوناگون و اغلب به صورت تخت ارائه می شد.

امروزه درجه زیبا شناسی در طراحی جواهرات مروارید بسیار زیاد شده و گوناگونی طرح های بسایر مورد توجه قرار گرفته است.

مرواریدهای طبیعی و پرورشی هنوز هم نقش مهمی در صنعت جواهرات ایفا کرده و مورد توجه بانوان هستند.

pearl-jewelry (1)

این گوهر امروزه به عنوان نمادی از زن شناخته شده و درخور بسیاری از مراسم و مجالس می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
    # 1 تصویر کاربری
    شقایق اویسی
    1395/06/10
    '19:17
    جذابیت مقالات یک طرف جذابیت این عکس های زیبایی زیورآلات و جواهراتم یک طرف

برخی از مطالب مرتبط