عاج گوهری آلی در صنعت جواهرات

عاج گوهری آلی در صنعت جواهرات
عاج گوهری آلی در صنعت جواهراتReviewed by جواهربازار on Aug 23Rating: 3.5عاج گوهری آلی در صنعت جواهرات عاج به عنوان یک مواد آلی در صنعت جواهرات شناخته شده که استفاده از آن بخشی از هنر و فرهنگ مردم می باشد. از عاج همیشه به عنوان نمادی از عظمت طبیعت و نیروی ...

 عاج به عنوان یک مواد آلی در صنعت جواهرات شناخته شده که استفاده از آن بخشی از هنر و فرهنگ مردم می باشد.

از گوهر همیشه به عنوان نمادی از عظمت طبیعت و نیروی زندگی یاد می شود و در طول تاریخ استفاده زیادی در زمینه های زینتی، تشریفاتی و اهداف کاربردی داشته است.

 عاج به عنوان یک مواد آلی در صنعت جواهرات شناخته شده که استفاده از آن بخشی از هنر و فرهنگ مردم می باشد. از عاج همیشه به عنوان نمادی از عظمت طبیعت و نیروی زندگی یاد می شود و در طول تاریخ استفاده زیادی در زمینه های زینتی، تشریفاتی و اهداف کاربردی داشته است. به تازگی تاریخ شناسان اشیاء ساخته شده با عاج را که مربوط به 30 هزار سال قبل می شد، را کشف کرده اند. همچنین مصریان باستان در حدود 8 هزار سال قبل زیورآلات خود را از عاج می ساختند. رنگ زیبا سفید ملایم تا کرم طلایی و قهوه ای مایل به زرد این گوهر سبب شده تا عاج برای گوهرتراشان، در طراحی جواهرات بسیار ارزشمند تلقی شود. اغلب عاج های استفاده شده در صنعت جواهرات از جانورانی همچون فیل، کرگردن، نهنگ دریایی، نهنگ عنبر، شیر ماهی، گراز بدست می آید. البته عاج های فسیلی نیز منبع محدودی از عاج محسوب شده که اغلب نمونه های آن بالغ بر 10 هزار سال قدمت داشته که منبع اصلی آن نیز سیبری روسیه می باشد. سختی عاج در مقیاس موس برابر با 2 اعلام شده و گرما سبب انقباض، شکنندگی و تغییر رنگ آن می شود.

به تازگی تاریخ شناسان اشیاء ساخته شده با عاج را که مربوط به ۳۰ هزار سال قبل می شد، را کشف کرده اند. همچنین مصریان باستان در حدود ۸ هزار سال قبل زیورآلات خود را از عاج می ساختند.

رنگ زیبا سفید ملایم تا کرم طلایی و قهوه ای مایل به زرد این گوهر سبب شده تا عاج برای گوهرتراشان، در طراحی جواهرات بسیار ارزشمند تلقی شود.

اغلب عاج های استفاده شده در صنعت جواهرات از جانورانی همچون فیل، کرگردن، نهنگ دریایی، نهنگ عنبر، شیر ماهی، گراز بدست می آید.
البته عاج های فسیلی نیز منبع محدودی از عاج محسوب شده که اغلب نمونه های آن بالغ بر ۱۰ هزار سال قدمت داشته که منبع اصلی آن نیز سیبری روسیه می باشد.

121111111

سختی عاج در مقیاس موس برابر با ۲ اعلام شده و گرما سبب انقباض، شکنندگی و تغییر رنگ آن می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 3 تصویر کاربری
  فاطمه سورانی
  1395/10/10
  '09:24
  عاج با رنگ های زیبایش نظرهارو به خودش جلب میکند از مقاله مفیدتون متشکرم
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1395/06/10
  '19:19
  : _( زیباییش درسته اما من دلم به حال فیلایی میسوزه که به خاطر این عاج ها بی رحمانه کشته می شن
  # 1 تصویر کاربری
  علی دلجو
  1395/06/02
  '13:38
  متاسفانه گوهری بسیار کمیاب هست.آنچه که هست مصنوعی هست.من خیلی دنبالش گشتم ولی متاسفانه چیز خاصی پیدا نکردم.

برخی از مطالب مرتبط