عجیب ترین سنگ روی زمین

عجیب ترین سنگ روی زمین
عجیب ترین سنگ روی زمینReviewed by جواهربازار on Sep 27Rating: 3.5عجیب ترین سنگ روی زمینبه تازگی نوعی سنگ عجیب در نواحی ساحلی کشور شیلی دیده شده که در ظاهر شایر به نظر بی ارزش و بد چهره باشد اما در صورتی که از وسط باز گردد زیبایی و اسرار ...

به تازگی نوعی سنگ عجیب در نواحی ساحلی کشور شیلی دیده شده که در ظاهر شایر به نظر بی ارزش و بد چهره باشد اما در صورتی که از وسط باز گردد زیبایی و اسرار آمیزی آن نمایان می شود.

این سنگ که Pyura chilensis نام گرفته در حقیقت نوعی جانور دریایی است که تنها از آب تغذیه کرده و دارای گوشتی قرمز رنگ می باشد.

به تازگی نوعی سنگ عجیب در نواحی ساحلی کشور شیلی دیده شده که در ظاهر شایر به نظر بی ارزش و بد چهره باشد اما در صورتی که از وسط باز گردد زیبایی و اسرار آمیزی آن نمایان می شود. این سنگ که Pyura chilensis نام گرفته است در حقیقت نوعی جانور دریایی است که تنها از آب تغذیه می کند و دارای گوشتی قرمز رنگ می باشد. به منظور محافظت از گوشته داخلی آن، قیمت خارجی و بیرونی این جانور از جنس سنگ می باشد. لازم به ذکر است گوشت این جانور به ظاهر سنگی یکی از گرانقیمت ترین غذا ها و البته خوشمزه ترین آنها محسوب می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که این جانور که به سنگ زنده نیز شهرت پیدا کرده ، در صل یک جاندار بوده که بدن آن حتی خونریزی نیز می کند. البته در نگاه اول هیچ کس زنده بودن این سنگ را متوجه نمی شود چرا که ظاهر آن با سایز سنگ ها دیگر هیچج تفاوتی ندارد. Pyura chilensis امروزه در کشور شیلی پرورش نیز داده وی شود والبته این موجود در ساحل نیز به راحتی قابل مشاهده است. بسیاری از محققان بر این باورند این جاندار در گذشته در اعماق و کف دریا زندگی می کرده و به تدریج به ساحل امده است.

به منظور محافظت از گوشته داخلی آن، قیمت خارجی و بیرونی این جانور از جنس سنگ است.

لازم به ذکر است گوشت این جانور به ظاهر سنگی یکی از گرانقیمت ترین غذا ها و البته خوشمزه ترین آنها محسوب می شود.

محققان به این نتیجه رسیده اند که این جانور که به سنگ زنده نیز شهرت پیدا کرده ، در حقیقت یک جاندار بوده که بدن آن حتی خونریزی نیز می کند.

البته در نگاه اول هیچ کس زنده بودن این سنگ را متوجه نمی شود چرا که ظاهر آن با سایز سنگ ها دیگر هیچج تفاوتی ندارد.

Pyura chilensis امروزه در کشور شیلی پرورش نیز داده شده و البته این موجود در ساحل نیز به راحتی قابل مشاهده می باشد.

بسیاری از محققان بر این باورند این جاندار در گذشته در اعماق و کف دریا زندگی می کرده و به تدریج به ساحل امده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۶ مهر ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 3 تصویر کاربری
  علیرضا داداشی
  1395/10/25
  '08:27
  سلام از مقاله ی عالی شما سپاسگزارم.
  # 2 تصویر کاربری
  فاطمه سورانی
  1395/10/19
  '07:30
  چقدر جالب و شگفت انگیزه واقعا ماشالله به خداوند مهربان وقادر یکتامون با خلق این موجود عجیب و شگفت انگیز .
  # 1 تصویر کاربری
  هاجر زیتونی
  1395/08/22
  '10:17
  خیلی جالب بود ممنون ازمطلب زیبا و آموزنده جواهر بازار

برخی از مطالب مرتبط