معدن الماس دیاویک، دوستدار محیط زیست

معدن الماس دیاویک، دوستدار محیط زیست

دو مسئله مهمی که در دنیای جواهرات و سنگ های قیمتی حائز اهمیت بوده، در درجه اول زیبایی گوهر و اینکه خریدار مطمئن باشد، گوهر مورد نظر از معدنی به دست نیامده که به محیط زیستش آسیب رسانده باشد و یا اصطلاحا گوهر کثیفی نباشد.

اولین معدن الماس در کشور کانادا در سال ۱۹۹۰ کشف و مورد بهره برداری رسیده است.

با اکتشاف این معادن، کانادا استخراج سنگ های قیمتی در دنیا گسترش داده و به مشتریان خود تضمین داد که کلیه سنگ ها دارای منشاء مطمئن و تضمین شده هستند.

معدن الماس دیاویک، دوستدار محیط زیست

تمامی معادن این کشور تحت قوانین استخراج معدن کانادا فعالیت می کنند. به صورتی که کلیه سنگ های استخراج شده، توسط لیزر شماره گذاری شده تا به خریداران اطمینان داده شود.

معدن الماس دیاویک در شمالی ترین نقطه کانادا، در سال ۲۰۰۳ مورد بهره برداری قرار گرفته و تا امروز حدود ۸ میلیون قیراط الماس تولید کرده است.

در دسامبر سال میلادی گذشته الماسی با وزن ۱۸۷٫۷ قیراط از این معدن استخراج شد که Diavik Foxfire­ نام گرفت.

معدن الماس دیاویک، دوستدار محیط زیست

این گوهر تاکنون یکی از بزرگترین الماس های کشف شده در کانادا بوده که در حال حاضر پولیش داده شده و آماده استفاده در جواهرات می باشد.

برای رسیدن به معدن دیاویک می بایست حدود ۶۰۰ کیلومتر مصافت را در یخ طی شود. همین امر سبب شده تا این معدن تنها توسط شرکت هایی با سرمایه گذاری مشترک، عملیاتی شود. همچنین راه این معدن در فصل زمستان تنها یک ماه قابل استفاده بوده و معمولا با فرا رسیدن فصل گرما راه دستیابی به آن مجدد تعمیر و بازگشایی می شود.

معدن الماس دیاویک، دوستدار محیط زیست

یکی از دلایلی که به الماس های این معدن عنوان ethical diamonds یا دوستدار طبیعت می گویند، آن است که معدن دیاویک با استفاده از توربین های بادی کار کرده و حدود ۶۵ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از این راه تامین می سازد.

نکته جالب آنجاست که این معدن در وسط یک دریاچه قرار دارد. در سال ۲۰۰۰ بر اساس قراردادی بین دیاویک و بومیان این منطقه، معدن متعهد شده تا به حفاظت از دریاچه و آبزیان آن پرداخته و محیط زیست را حفظ کند. با گذشت ۱۰ سال و با خالی شدن این مکان از الماس، معدن دیاویک متعهد خواهد بود هیچ آثاری از استخراج الماس در این مکان بر جای نگذارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 2 تصویر کاربری
  هاجر زیتونی
  1395/08/22
  '10:04
  بسیار مطلب زیبا و خوبی بود و کاشکی می شد معدنداران کشور ما فکر زیست محیط هم می بودند
  # 1 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1395/06/10
  '23:21
  بسیار عالی عجب مطلبی . موجب خرسندی شد

برخی از مطالب مرتبط