معرفی کریستی و سوتبی، دو بنگاه بزرگ در زمینه حراج جواهرات

معرفی کریستی و سوتبی، دو بنگاه بزرگ در زمینه حراج جواهرات
معرفی کریستی و سوتبی، دو بنگاه بزرگ در زمینه حراج جواهراتReviewed by جواهربازار on Dec 21Rating: 3.0معرفی کریستی و سوتبی، دو بنگاه بزرگ در زمینه حراج جواهراتدر گذشته حراجی کریستی به دنبال به حراج گذاشتن کارهایی هنری شهرت خوبی بدست آورد در این حال رقیب آن حراجی سوتبی در زمینه حراج کتاب های نفیس جواهرات

در زمانه که صحبت از حراج جواهرات شخصی به میان می آید شایعات بسیاری در ارتباط با این موضوع به گوش می رسد.
اما در صورتی که این حراج در مکان های مشخص و معبتر برگزار گردد، این مکان همیشه مملو از افراد سرشناس خواهد بود.

news_17462_n

در گذشته حراجی کریستی به دنبال به حراج گذاشتن کارهایی هنری شهرت خوبی بدست آورد در این حال رقیب آن حراجی سوتبی در زمینه حراج کتاب های نفیس و کمیاب فعالیت داشت.

بنگاه مشهور حراجی در دنیا در زمانه که صحبت از حراج جواهرات شخصی به میان می آید شایعات بسیاری در ارتباط با این موضوع به گوش می رسد اما در صورتی که این حراج در مکان های مشخص و معبتر برگزار گردد، این مکان همیشه مملو از افراد سرشناس خواهد بود. ز میلادی بر میگردد. در گذشته حراجی کریستی به دنبال به حراج گذاشتن کارهایی هنری شهرت خوبی بدست آورد در این حال رقیب آن حراجی سوتبی در زمینه حراج کتاب های نفیس و کمیاب فعالیت داشت. به تدریج هر دو این حراجی ها، ضمن گسترش فعالیت های خود، به حراج جواهرات و سنگ های قیمتی کمیاب و ارزشمند روی آوردند. در طول تاریخ جواهرات همواره به عنوان یکی از ارکان های اصلی در حراجی های مختلف محسوب می شدند. اولین فروش جواهرات با کفیت در حراجی سوتبی در سال 1795 یعنی پس از انقلاب فرانسه باز می گردد که در آن جواهرات دیدنی همسر پادشاه لویی پانزدهم فرانسه (مادام دو بری) با قیمت حدود 8791 یورو (معادل 1.3 میلیون دلار امروزه) به فروش رسید. لازم به ذکر است در ان روزگار این فروش به عنوان گرانترین فروش کلکسیون جواهر شناخته می شد. از فروش تاریخی جواهرت دوشس وینزور در سال 1987، اخیرا حراجی کریستی مجموعه ای از جواهرت الیزابت تیلور را به عنوان مجموعه جواهرات خصوصی با قیمت 10 میلیون دلار به حراج گذاشته است. بنگاه مشهور حراجی در دنیا در زمانه که صحبت از حراج جواهرات شخصی به میان می آید شایعات بسیاری در ارتباط با این موضوع به گوش می رسد اما در صورتی که این حراج در مکان های مشخص و معبتر برگزار گردد، این مکان همیشه مملو از افراد سرشناس خواهد بود. ز میلادی بر میگردد. در گذشته حراجی کریستی به دنبال به حراج گذاشتن کارهایی هنری شهرت خوبی بدست آورد در این حال رقیب آن حراجی سوتبی در زمینه حراج کتاب های نفیس و کمیاب فعالیت داشت. به تدریج هر دو این حراجی ها، ضمن گسترش فعالیت های خود، به حراج جواهرات و سنگ های قیمتی کمیاب و ارزشمند روی آوردند. در طول تاریخ جواهرات همواره به عنوان یکی از ارکان های اصلی در حراجی های مختلف محسوب می شدند. اولین فروش جواهرات با کفیت در حراجی سوتبی در سال 1795 یعنی پس از انقلاب فرانسه باز می گردد که در آن جواهرات دیدنی همسر پادشاه لویی پانزدهم فرانسه (مادام دو بری) با قیمت حدود 8791 یورو (معادل 1.3 میلیون دلار امروزه) به فروش رسید. لازم به ذکر است در ان روزگار این فروش به عنوان گرانترین فروش کلکسیون جواهر شناخته می شد. از فروش تاریخی جواهرت دوشس وینزور در سال 1987، اخیرا حراجی کریستی مجموعه ای از جواهرت الیزابت تیلور را به عنوان مجموعه جواهرات خصوصی با قیمت 10 میلیون دلار به حراج گذاشته است.

به تدریج هر دو این حراجی ها، ضمن گسترش فعالیت های خود، به حراج جواهرات و سنگ های قیمتی کمیاب و ارزشمند روی آوردند.

در طول تاریخ جواهرات همواره به عنوان یکی از ارکان های اصلی در حراجی های مختلف محسوب می شدند.

اولین فروش جواهرات با کیفیت در حراجی سوتبی در سال ۱۷۹۵ یعنی پس از انقلاب فرانسه باز می گردد که در آن جواهرات دیدنی همسر پادشاه لویی پانزدهم فرانسه (مادام دو بری) با قیمت حدود ۸۷۹۱ یورو (معادل ۱٫۳ میلیون دلار امروزه) به فروش رسید.

لازم به ذکر است در ان روزگار این فروش به عنوان گرانترین فروش کلکسیون جواهر شناخته می شد.

از فروش تاریخی جواهرت دوشس وینزور در سال ۱۹۸۷، اخیرا حراجی کریستی مجموعه ای از جواهرت الیزابت تیلور را به عنوان مجموعه جواهرات خصوصی با قیمت ۱۰ میلیون دلار به حراج گذاشته است.

Top-Tenn

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/10/14
  '20:00
  مثل جواهر بازار که برای ما معتبره اونا هم معتبر بودن :)
  # 1 تصویر کاربری
  حسین نظردنیوی
  1394/10/03
  '21:48
  یعنی اونور آب حراجی معنی مزایده میده؟!

برخی از مطالب مرتبط