منطقه ای دارای الماس های عظیم

منطقه ای دارای الماس های عظیم
منطقه ای دارای الماس های عظیمReviewed by جواهربازار on Sep 13Rating: 3.5منطقه ای دارای الماس های عظیمهنگامی که خبر کشف و استخراج الماس های عظیم در تیتر اخبار بازگو می گردد، توجه بسیاری از افراد به آن سو معطوف می شود. این عمل شاید به دلیل علاقه افراد مختلف

هنگامی که خبر کشف و استخراج الماس های عظیم در تیتر اخبار بازگو می گردد، توجه بسیاری از افراد به آن سو معطوف می شود. این عمل شاید به دلیل علاقه افراد مختلف به این گوهر باشد.

منطقه ای دارای الماس های عظیم

به تازگی ریوتینتو واقع در لندن الماسی با کیفیت بسیار خوب و با وزن ۱۸۷٫۷ قیراط را استخراج کرده لازم به ذکر بوده این گوهر یکی از بزرگترین الماس هایی بوده که تا کنون در کانادا یافت شده است.

در چند هفته گذشته الماسی به نام کارو ای کی ۶ (Karowe AK6) با وزن ۱۱۱۱ قیراط سرفصل کلیه اخبار مربوط به گوهر را به خود اختصاص داده بود. چرا که بعد از الماس کولینان با وزن ۳۱۰۶ قیراط در سال ۱۹۰۵، تا کنون الماس با این وزن یافت نشده بود.

منطقه ای دارای الماس های عظیم

این امر الماس کارو ۶ را به دومین الماس بزرگ در دنیا معرفی کرد.
این گوهر همانند الماس کولینان ازدرجه IIA برخوردار است. این رتبه بیانگر رنگ سفیدی است که  دلیل شفافیت و خلوص این گوهر به چشم می خورد.

الماس کارو در معدنی به نام کارو کشف شده است. این معدن در منطقه ای بوتسووانا قرار گرفته که به شرکت لوکالا کانادا تعلق دارد.

زمانی که الماسی با ارزش و ابعاد عظیم یافت می شود تیتر تمامی اخبار را به خود اختصاص می دهد. این عمل شاید به دلیل علاقه مندی افراد به این گوهر باشد. به تازگی ریوتینتو واقع در لندن الماسی با کیفیت بسیار خوب و با زون 187.7 قیراط را استخراج کرده لازم به ذکر بوده این گوهر یکی از بزرگترین الماس هایی بوده که تا کنون در کانادا یافت شده است. در چند هفته گذشته الماسی به نام کارو ای کی 6 (Karowe AK6) با وزن 1111 قیراط سرفصل کلیه اخبار مربوط به وهر را به خود اختصاص داده بود. چرا که بعد از الماس کولینان با وزن 3106 قیراط در سال 1905، تا کنون الماس با این وزن یافت نشده بود. این امر الماس کارو 6 را به دومین الماس بزرگ در دنیا معرفی کرد. این گوهر همانند الماس کولینان ازدرجه IIA برخوردار است. این رتبه بیانگر رنگ سفیدی است که دلیل شفافیت و خلوی این گوهر به چشم می خورد. الماس کارو در معدنی به نام کارو کشف شده است. این معدن در منطقه ای بوتسووانا قرار گرفته که به شرکت لوکالا کانادا تعلق دارد. این الماس با استفاده از دستگاه های پیشرفته و با کمترین احتمال شکستند از دل زمین استخراج شده است. منطقه بوتسووانا به عنوان نقطه ای شناخته شده که پتانسیل تولید الماس های یا کیفیت و عظیم را دارد. در گذشته نیز دو الماس هر کدام با وزن 200 قیراط در این معدن استخراج شده است.

این الماس با استفاده از دستگاه های پیشرفته و با کمترین احتمال شکستند از دل زمین استخراج شده است.

منطقه بوتسووانا به عنوان نقطه ای شناخته شده که پتانسیل تولید الماس های یا کیفیت و عظیم را دارد. در گذشته نیز دو الماس هر کدام با وزن ۲۰۰ قیراط در این معدن استخراج شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 1 تصویر کاربری
  هاجر زیتونی
  1395/09/30
  '08:36
  الماسها تراش نخوردش خیلی قشنگه چه برسد وقتی که تراش بخوره

برخی از مطالب مرتبط