کمربند زرین یکی از گوهر های ملی ایران

کمربند زرین یکی از گوهر های ملی ایران
کمربند زرین یکی از گوهر های ملی ایرانReviewed by جواهربازار on Jan 24Rating: 3.5کمربند زرین یکی از گوهر های ملی ایرانکمربند زرین یکی از گوهر های ملی ایران بر روی این کمربند قطعه زمردی در ابعاد 52 در 42 قرار داده شده که حدود 176 قیراط وزن دارد. این گوهر زیبا در مرکز

همان طور که می دانید کلیه جواهرات و گنجینه های سلطنتی کشور از یک سو جز سرمایه ملی و از سویی دیگر از نظر تاریخی بسیار ارزشمند می باشند.

در همین راستا تا کنون در برخی از مقالات به بعضی از جواهرات سلطنتی ایران نظیر الماس دریای نور، کره جواهرنشان اشاراتی داشته ایم.

کمربند زرین یا کمربند زمرد، یکی از جواهراتی است که هم اکنون در موزه جواهرات ملی ایران نگهداری می شود.

 همان طور که می دانید کلیه جواهرات و گنجینه های سلطنتی کشور از یک سو جز سرمایه ملی و از سویی دیگر از نظر تاریخی بسیار ارزشمند می باشند. در همین راستا تا کنون در برخی از مقالات به بعضی از جواهرات سلطنتی ایران نظیر الماس دریای نور، کره جواهرنشان اشاراتی داشته ایم. کمربند زرین یا کمربند زمرد، یکی از جواهراتی است که هم اکنون در مزه جوارات ملی ایران نگهداری می شود. بر روی این کمربند قطعه زمردی در ابعاد 52 در 42 قرار داده شده که حدود 176 قیراط وزن دارد. این گوهر زیبا در مرکز این کمربند قرار داده شده و با استفاده از 145 قیراط الماس احاطه شده است. لازم به ذکر است کمربند زرین به صورت زربافت در 119 سانتی متر و به دستور ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده. برخی بر این اعتقادند که زمرد بکار گرفته شده بر روی این کمرنبد، جز گوهرهایی بوده که نادر شاه آن از فتح هندوستان بدست آورده بود. همچنین این کمربند با عنوان کمربند تاج گذاری نیز شناخته شده است. همان طور که می دانید کلیه جواهرات و گنجینه های سلطنتی کشور از یک سو جز سرمایه ملی و از سویی دیگر از نظر تاریخی بسیار ارزشمند می باشند. در همین راستا تا کنون در برخی از مقالات به بعضی از جواهرات سلطنتی ایران نظیر الماس دریای نور، کره جواهرنشان اشاراتی داشته ایم. کمربند زرین یا کمربند زمرد، یکی از جواهراتی است که هم اکنون در مزه جوارات ملی ایران نگهداری می شود. بر روی این کمربند قطعه زمردی در ابعاد 52 در 42 قرار داده شده که حدود 176 قیراط وزن دارد. این گوهر زیبا در مرکز این کمربند قرار داده شده و با استفاده از 145 قیراط الماس احاطه شده است. لازم به ذکر است کمربند زرین به صورت زربافت در 119 سانتی متر و به دستور ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده. برخی بر این اعتقادند که زمرد بکار گرفته شده بر روی این کمرنبد، جز گوهرهایی بوده که نادر شاه آن از فتح هندوستان بدست آورده بود. همچنین این کمربند با عنوان کمربند تاج گذاری نیز شناخته شده است.

بر روی این کمربند قطعه زمردی در ابعاد ۵۲ در ۴۲ قرار داده شده که حدود ۱۷۶ قیراط وزن دارد.
این گوهر زیبا در مرکز این کمربند قرار داده شده و با استفاده از ۱۴۵ قیراط الماس احاطه شده است.

لازم به ذکر است کمربند زرین به صورت زربافت در ۱۱۹ سانتی متر و به دستور ناصرالدین شاه قاجار ساخته شده.

برخی بر این اعتقادند که زمرد بکار گرفته شده بر روی این کمرنبد، جز گوهرهایی بوده که نادر شاه آن از فتح هندوستان بدست آورده بود.

همچنین این کمربند با عنوان کمربند تاج گذاری نیز شناخته شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 4 تصویر کاربری
  برغول
  1394/12/26
  '17:23
  بینظیر و زیباست. خیلی باشکوه هست
  # 3 تصویر کاربری
  خالد صحرایی
  1394/11/27
  '01:17
  خیلی زیباست،بستن این کمربند به کمر آخراقداره
  # 2 تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/11/10
  '22:27
  چقدر با عظمته .بسیار عالی. ممنون از مطالب جذابتون .
  # 1 تصویر کاربری
  غلامحسینی
  1394/11/05
  '23:26
  چه باشکوه. دلم میخواد از نزدیک ببینمش.

برخی از مطالب مرتبط