کوارتز دودی و ویژگی های این گوهر

کوارتز دودی و ویژگی های این گوهر
کوارتز دودی و ویژگی های این گوهرReviewed by جواهربازار on Oct 3Rating: 3.5کوارتز دودی و ویژگی های این گوهرکوارتز دودی یکی از رایج ترین گوهر های شفاف بوده که به رنگ قهوه ای روشن تا مشکی دیده می شود. این سنگ قیمتی به عنوان گوهر سنتی، در ارتفاعات اسکاتلند شناخته

کوارتز دودی یکی از رایج ترین گوهر های شفاف بوده که به رنگ قهوه ای روشن تا مشکی دیده می شود.

این سنگ قیمتی به عنوان گوهر سنتی، در ارتفاعات اسکاتلند شناخته شده و در آنجاcairngorm  نامیده می شود.

کوارتز های دودی بسیار قدیمی بوده و رنگ تیره آن morion نام دارد. این نوع کوارتز به عنوان سنگ مورد استفاده از جواهرات عزاداری به ویژه در بین سال های ۱۸۶۱ تا ۱۹۰۱ استفاده می شد.

کوارتز دودی یکی از رایج ترین گوهر های شفاف بوده که به رنگ قهوه ای روشن تا مشکی دیده می شود.  این سنگ قیمتی به عنوان گوهر سنتی، در ارتفاعات اسکاتلند شناخته شده و در آنجا با نام cairngorm   خوانده می شود. کوارتز های دودی بسیار قدیمی بوده و رنگ تیره آن morion نامیده می شود. این نوع کوارتز به عنوان سنگ مورد استفاده از جواهرات عزاداری به ویژه در بین سال های 1861 تا 1901 استفاده می شد. اغلب گوهر های کوارتز های دودی در اندازه های زیر یک قیراط هستند ولی سنگ های بزرگتر آن با اشکال استاندارد دیده می شوند. ترکیب کوارتز دودی با رنگ زرد و یا نارنجی بسیار مناسب و چشم نواز بوده و کشور های برزیل، سوئیس، آمریکا، اسکاتلند دارای معادن غنی از این گوهر هستند. سختی این نوع کوارتز در مقیاس موس برابر با 7 است و خاصیت ضربه پذیری خوبی دارد. یا تغییر ناگهانی دما احتمال شکستن این کوارتز دودی افزایش پیدا می کند و رنگ آن در برابر نور ثابت است.

اغلب گوهر های کوارتز های دودی در اندازه های زیر یک قیراط دیده شده ولی سنگ های بزرگتر آن با اشکال استانداردی به چشم می خورند.

ترکیب کوارتز دودی با رنگ زرد و یا نارنجی بسیار مناسب و چشم نواز بوده و کشور های برزیل، سوئیس، آمریکا، اسکاتلند دارای معادن غنی از این گوهر هستند.

کوارتز دودی و ویژگی های این گوهر

سختی این نوع کوارتز در مقیاس موس برابر با ۷ است و خاصیت ضربه پذیری خوبی دارد.

یا تغییر ناگهانی دما احتمال شکستن کوارتز دودی افزایش پیدا می کند و رنگ آن در برابر نور ثابت است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۱۲ مهر ۱۳۹۵ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط