الماس آبی فرانسوی

الماس آبی فرانسوی
الماس آبی فرانسویReviewed by جواهربازار on Nov 30Rating: 3.5وزن این الماس بعد از تراش مجدد 125.67 قیراط شده و تحت عنوان الماس آبی رنگ تاج پادشاهی فرانسه در فهرست جواهرات سلطنتی فرانسه قرار گرفت. لوئی چهاردهم

لوئی چهاردهم در سال ۱۶۷۸ گروهی از جواهرسازان را تحت سرپرستی Sieur Pitau ، مامور بر تراش مجدد الماس تاونیر کرد.

وزن این الماس بعد از تراش مجدد ۱۲۵٫۶۷ قیراط شده و تحت عنوان الماس آبی رنگ تاج پادشاهی فرانسه در فهرست جواهرات سلطنتی فرانسه قرار گرفت.

بعد ها این الماس با نام آبی فرانسوی به شهرت رسید و پادشاه این کشور آن را بر روی سنجاق کروات خود نصب کرد.

پادشاه لوئی چهاردهم به پیتو دستور داد تا قطعه ای به یاد ماندنی در خور این جواهرسلطنتی تهیه کرده و وی بعد از حدود ۲ سال گوهری مثلثی شکل با وزن ۶۹ قیراط در ابعاد یک تخم کبوتر که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کرد را ارائه داد.

این سنگ با فلز طلا ترکیب شد و توسط ربانی بر گردن شاه آویخته شد.

635464

این الماس خیره کننده به خورشید ۷ فست لقب گرفت. لازم به ذکر است خورشد نماد لویی چهاردهم و ۷ نیز نماد ثروت در کتب مقدس بوده آن دوران بوده است.

این المالس در سال ۱۷۴۹ توسط لوئی پانزدهم الماس ابی فرانسوی را بر روی آویزی بسیار جذاب که توسط گروهی از جواهرسازان به سرپرستی آندری جاکوئیمن ایجاد شده بود، قرار داد.

این جواهر که در آن زمان با نام گوسفند طلایی شناخته می شد، شامل یک اسپینل قرمز رنگ به شکل اژدها و با وزن ۱۰۷ قیراط،خود الماس آبی فرانسوی که مانند آتشی از دهان اژدها خارج می شد و ۸۳ عدد الماس قرمز رنگ، ۱۱۲ عدد الماس زرد بوده است.

لوئی چهاردهم در سال 1678 گروهی از جواهرسازان را تحت سرپرستی Sieur Pitau ، مامور بر تراش مجدد الماس تاونیر کرد. وزن این الماس بعد از تراش مجدد 125.67 قیراط شده و تحت عنوان الماس آبی رنگ تاج پادشاهی فرانسه در فهرست جواهرات سلطنتی فرانسه قرار گرفت. بعد ها این الماس با نام آبی فرانسوی به شهرت رسید و پادشاه این کشور آن را بر روی سنجاق کروات خود نصب کرد. پادشاه لوئی چهاردهم به پیتو دستور داد تا قطعه ای به یاد ماندنی در خور این جواهرسلطنتی تهیه کرده و وی بعد از حدود 2 سال گوهری مثلثی شکل با وزن 69 قیراط در ابعاد یک تخم کبوتر که چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کرد را ارائه داد. این سنگ با فلز طلا ترکیب شد و توسط ربانی بر گردن شاه آویخته شد

این قطعه بعد از مرگ لوئی پانزدهم دیگر مورد استفاه قرار نگرفت اما احتمالا به فرزند وی، لویی شانزدهم به ارث رسیده است.

در دوران حکمفرمایی وی همسرش ماری آنتوآنت گوهر های تاج های سلطنتی فرانسه را به عنوان زیور آلات شخصی خود استفاده می کرد و و سایر گوهر ها را جایزگزین آنها می کرد.

اما الماس آبی فرانسوی برای مدت زمان کوتاهی بر روی همان آویز باقی ماند تا سال ۱۷۸۷ که ابن الماس جهت انجام برخی از آزمایش ها توسط فردی به نام ماتورین جاکوپس بریسون از روی آویز برداشته شده و مجددا به جای خود بازگرداندده شد.

در روز ۱۱ سپتامبر سال ۱۷۹۲ و د جریان مراحل اول انقلاب کبیر فرانسه و در حالی که لوئی شانزدهم به هماره خانواده اش در قصر خود مبحوس شده بودند؛ عده ای از دزدان وارد کاخ شده و جواهرات تاج و برخی از جواهرات سلطنتی را به غارت بردند .

گفتنی است الماس آبی فرانسوی و بره طلائی هم در این غارت به سرقت رفت و برای مدتی هیچ کسی از مکان اختفای آن خبر نداشت

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob Donbaler viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious
برای مشاهده محصولات مورد نظر خود ، بر روی عنوان آن کلیک کنید :

این مقاله (مطلب) در تاریخ ۰۹ آذر ۱۳۹۴ و توسط جواهربازار تهیه و تنظیم شده است. تمامی حقوق بازنشر آن متعلق به جواهربازار بوده و طبق قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان هر گونه کپی برداری بدون ذکر کامل منبع ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت.

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»

    برخی از مطالب مرتبط