جواهربازارجستجو
منوی دسته‌بندی محصولات
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِینُ
جواهربازار جواهرات نقره ، سنگ‌های قیمتی و کالای لوکس
051  38793275 ~ 8
0915 520 17 68
خانه » اخبار » سنگ‌های قیمتی و افسانه‌ها
کوپن تخفیف

سنگ‌های قیمتی و افسانه‌ها

بازدید : 1.661
شما هم امتیاز دهید :
سنگ‌های قیمتی و افسانه‌هاانسان‌ها همواره در طول تاریخ حیات خود، همواره سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را به همراه خود داشته اند.
این موضوع را می‌توان به واسطه یافتن کاسه‌های سنگی، بت‌ها، طلسم و جواهرات، در غارهایی که از حدود 5 هزار سال پیش به جا مانده اند تایید کرد.
مصریان باستان، رومیان، بابلیان و یونانی‌ها از سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی در اکثر لوازم خود، از جواهرات گرفته تا لوازم آرایشی و حتی ملزومات تدفین، استفاده می کردند.
گفته شده امپراطور نرون، نبرد گلادیاتور‌ها را از داخلی یک قطعه سنگ زمرد بزرگ مشاهده می کرد.
به تدریج در با گذر زمان ضمن استفاده از این سنگ‌ها، افسانه‌هایی در ارتباط با قابلیت متعدد آنها شکل می گرفت که برخی از آنها دور از ذهن و بسیار عجیب بوده است.
برای نمونه در رومانی مردم بر این اعتقاد بودند که به همراه داشتن تکه ای از سنگ کریستوپریز به افراد اقبلیت ادارک زبان خزندگان را می‌دهد.
در ادامه برخی از افسانه‌ها و داستان‌های جالب در مورد برخی از سنگ‌های قیمتی را ذکر می کنیم :
در افسانه‌های یونان باستان امده آست که روزی دیونیسوس خدای جشن و سرور، از انسان‌ها به خشم آمده و تصمیم گرفته دو ببر درنده را در مسیر راه یکی از آنها قرار دهد تا او را ببلعند، تا اینگونه از انسان‌ها انتقام بگیرد.
وی ناگهان در سر راه خود با دختر جوانی به نام آمتیستا روبرو شده که در حال رفتن به معبد خدایان دیانا (الهه شکار در افسانه‌های یونان باستان) بود.
دیونیسوس از شدت خشم و رو ببر گرسنه را به سوی او رها می کند، آمتیستا از دیانا درخواست کمک می کند و دیانا برای محافظت از آمتیستا در برابر ببرها، او را به یک مجسمه کوارتز شفاف تبدیل می کند.
هنگامی که دیونیسوس از بی حرمی خود نادم و پشمان می‌شود اشک‌های خود را بر روی مجسمه ی آمتیستا ریخته که موجب می‌شود این جسمه به رنگ بنفش تبدیل شود. بدین ترتین سنگ آمتیست ایجاد شد. سنگ‌های قیمتی و افسانه‌هاسنگ‌های قیمتی و افسانه‌ها

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
  # 6تصویر کاربری
  مهناز عباسیان
  1395/05/06
  '12:28
  خیلی جالب و آموزنده بود ممنون
  # 5تصویر کاربری
  مریم شاهدی حصار
  1395/03/20
  '15:05
  مطلب جالبی بود خیلی خوشم اومد لایک داره
  # 4تصویر کاربری
  علیرضا شیرازی
  1394/11/28
  '19:35
  به نظر من
  انسانها وقتی چیزی را میبینن یا میشنون و دوستش هم دارن و دلیلی محکمی برای اثباتش ندارن سعی میکنن اونو ماورائئ کنن بدینصورت توضیح و تفسیر کنار میره .
  # 3تصویر کاربری
  شقایق اویسی
  1394/08/15
  '17:52
  چه جالب بود . بسیار زیباست
  # 2تصویر کاربری
  هاجر زیتونی
  1394/08/12
  '10:28
  تمامی رنگهای زیبا و مختلف همه همه نشانه ایی از عظمت و بزرگی و زیبائی خداوند است
  # 1تصویر کاربری
  میرزاخانلو
  1394/08/06
  '15:17
  درسته افسانه های زیادی در مورد سنگها گفته شده که شاید بعضی از آنها دور از ذهن باشند ولی همه ما تاثیر سنگها رو در زندگی خودمون تجربه کردیم و به خواص درمانی و معنوی سنگها ایمان داریم
تجارت الماس در کانادا

تجارت الماس در کانادا

بنابر تحقیقات صورت گرفته در زمینه تجارت الماس راف و تراش نخورده، کشور کانادا به عنوان هفتمین کشور از نظر وزن الماس و پنجمین کشور از نظر [...]

بیشتر بخوانید »
منوی محصولات