جواهربازارجستجو
منوی دسته‌بندی محصولات
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِینُ
جواهربازار جواهرات نقره ، سنگ‌های قیمتی و کالای لوکس
051  38793275 ~ 8
0915 520 17 68
خانه » آموزشی » تاریخچه زبرجد در طول تاریخ
کوپن تخفیف

تاریخچه زبرجد در طول تاریخ

بازدید : 220
شما هم امتیاز دهید :

گوهر زبرجد و اعتقادات مردمان گذشته در ارتباط با ان

گوهر زبرجد و اعتقادات مردمان گذشته در ارتباط با ان

زبرجد گوهری بوده که مصریان باستان آن را گوهر خورشید می‌نامیدند و بر این اعتقاد بودند که اگر با طلا همراه شود، می‌تواند ترس شب را از صاحب خود دور کرده و از وی محافظت کند.
برخی نیز به منظور دفع ارواح شیطانی آن را به موی خر و یا بازوی چپ خود می‌بستند.

زبرجد گوهری بوده که مصریان باستان آن را گوهر خورشید می‌نامیدند و بر این اعتقاد بودند که اگر با طلا همراه شود، می‌تواند ترس شب را از صاحب خود دور کرده و از وی محافظت کند. گوهر زبرجد و اعتقادات مردمان گذشته در ارتباط با انبرخی نیز به منظور دفع ارواح شیطانی آن را به موی خر و یا بازوی چپ خود می‌بستند.
بنا بر گفته زمین شناسان بیشتر زبرجد‌های در دل زمین شکل گرفته و سپس توسط آتشفشان‌ها به سطح منتقل می‌شود. میزان محدودی از این گوهر نیز را می‌تواند در شهاب سنگ‌های سقوط کرده یافت.
البته لازم به ذکر است زبرجد فرا زمینی بسیار نادر و کمیاب بوده و احتمال استفاده از آن در صنعت جواهرسازی بسیار کم است.
بنابر گفته تاریخ شناسان مصریان باستان این گوهر را برای اولین بار در جزیره ای واقع در دریای سرخ که با نام Topazios استخراج می کردند که این جزیره امروزه با نام سنت جان (St. John) یا Zabargad شناخته می‌شود.
در افسانه‌ها ذکر شده این جزیره مورد هجوم مارها قرار گرفته و استخراج زبرجد تا زمانی که فرعون آنها را به دریا راند، متوقف شده بود.
همچنین این گوهر در ابتدا با توپاز به اشتباه گرفته می‌شد. گوهر زبرجد و اعتقادات مردمان گذشته در ارتباط با ان
برخی از مورخان معتقدند مجموعه زمرد‌های معروف کلئوپاترا ممکن است زبرجد بوده باشند، چرا که مردم در زمان قرون وسطی زمرد را با زبرجد اشتباه می گرفتند.
همچنین برای قرن‌های مردمان باور داشتند گوهرهای 220 قیراطی که مقبره 3 پادشاه مقدس که در کلیسای جامع کلن آلمان مدفون هستند را مزین کرده است زمرد بوده در حالی که زبرجد می‌باشند.
تصویر بالا متعلق به یک گوهر زبرجد با وزن 146. 10 قیراط بوده که در مجموعه موزه تاریخ طبیعی در لندن نگهداری می‌شود. گوهر زبرجد و اعتقادات مردمان گذشته در ارتباط با ان

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید

نام :
ایمیل :
استان :
شهر :
تصویر کاربری
کد امنیتی»»
    معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

    معیارهای تعیین ارزش سنگ‌های قیمتی (مد و زنجیره تامین تا عرضه)

    9 - مد (Fashion) : برخی از سنگ‌های قیمتی نظیر الماس، یاقوت کبود، یاقوت سرخ و زمرد همواره مورد توجه و علاقه مردم بوده در حالی که بعضی دیگر تنها [...]

    بیشتر بخوانید »
    منوی محصولات