جدیدترین محصولات
 1. جواهربازار
 2. انگشتر

انگشتر پنج تن

  rateraterateraterate
  در آیات و روایات مختلفی آمده است که برخی نگین‌ها مقرب‌تر و خاص‌ترند، و بسیار توصیه شده که برای طلب کمک و مدد‌خواهی برخی از آنها را برگزینید.
  از جمله نگین‌هایی که بسیار معروف‌اند و حتی سفارش شده که هر مومنی یکی از آنها را به دست داشته باشد، نگین عقیق و فیروزه است؛ در این میان انگشترهایی نیز هستند که علت شهرت آنها حکاکی‌هایی است که روی آنها صورت گرفته است.
  از جمله انگشترهایی که حکاکی آنها از سنگ و رکاب شان مهم تر است انگشتر عین علی و انگشتر پنج تن می‌باشد.
  در ادامه بیشتر در مورد انگشتر پنج تن، خواص و قیمت آن صحبت خواهیم کرد.
  • چرا حک کردن نام ائمه بر روی انگشتر پنج تن فضیلت دارد؟

   پنج تن عنوانی است که برای حضرت محمد، حضرت علی، حضرت فاطمه و امام حسن و امام حسین در نظر گرفته شده و به این بزرگواران نسبت داده شده است. از جمله عناوین دیگری که پنج تن به آنها معروف‌اند عبارتند از : پنج تن آل عبا، آل کسا، خمسه طیبه.
   از آنجایی که نام این پنج تن از جایگاه ویژه ای برخوردار است؛ حک شدن آن روی انگشتر بسیار پر فضیلت بوده و به آن اعتبار می‌بخشد.
   علت شهرت و محبوبیت این پنج تن در روایات مختلف اینگونه تعریف شده است :
   شهرت پنج تن برگرفته از آیه تطهیر است، زمانی که پیامبر با اهل بیت خود زیرعبایی گرد آمده بودند، این آیه نازل شد و اشاره داشت که این پنج تن از هرگونه پلیدی و ناپاکی مبرا هستند.
   در آیه‌ی مباهله نیز برای اثبات فضیلت اهل بیت پیامبر اینگونه گفته شده : علی (ع) به نفس پیامبر، حضرت فاطمه به زن برگزیده خاندان پیامبر و از حسینین به عنوان فرزندان پیامبر یاد شده است.
  • بهتر است نگین انگشتر پنج تن از چه جنسی باشد؟

   حک شدن نام این بزرگواران به روی هر نگین یا سنگی به آن جایگاه و منزلت می‌بخشد؛ اما با توجه به روایات و توصیه‌های ائمه خوب است برای این امر نگین عقیق را برگزینیم؛ زیرا عقیق خود به تنهایی سرشار از خواص است. حضرت محمد(ص) نیز به استفاده از سنگ عقیق بسیار اصرار داشتند و همچنین تاثیرات این سنگ بر جسم و روح بسیار خارق العاده است.
   برای آشنایی و مطالعه بیشتر در این زمینه مقاله خواص عقیق  را مطالعه کنید.
  • قیمت انگشتر پنج تن چقدر است؟

   به همراه داشتن انگشتر پنج تن بسیار مفید است و کاربردهای فراوانی نیز دارد. هر کسی در طول عمر خود، لازم است حتی برای مدت کوتاهی هم که شده از خواص این انگشتر بهره ببرد.
   جواهربازار از جمله فروشگاه‌های اینترنتی است که با تخصص کامل و با رعایت کردن شرایط ویژه، حکاکی انواع نگین‌ها را بر عهده می‌گیرد.
   شما عزیزان می‌توانید با خیالی آسوده و اطمینان از کیفیت و اصالت محصولات، آنچه را که دوست دارید تهیه کنید.
   انگشتر پنج تن ارزان در بازه قیمتی 196٫000 تومان و انگشتر پنج تن گران در بازه قیمتی 1٫650٫000 تومان قیمت گذاری می‌شود.
  تصویر عکس خرید ، قیمت و خواص انگشتر پنج تن اصل
  خرید ، قیمت و خواص انگشتر پنج تن اصل
  سبد خریدثبت سفارشE