جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. پرسش و پاسخ
  3. گفت و گوی دوستانه

پرنده و حیوانات خانگی دوستان جواهربازار

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع10775
تصویر کاربری
#1ارسال '8:19 1393/8/28

مهندس نسترنی|مشاور / مدیر مالی

پست‌ها 1760
واسه معرفی حیوانات خانگی خودتون می تونید از این تاپیک استفاده کنید .

تا اگر دوستان دیگه هم علاقه مند به دیدن تصاویر یا خوندن مطالب مرتبط با این بخش بودند به راحتی بتونن موضوع رو دنبال کنن .

این تاپیک به افتخار هنر دوست خوبم ، آفتابگردون عزیز ایجاد شد که میتونه واسه تمام اعضاء جالب باشه
تصویر کاربری
#2ارسال '22:28 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
حالا میرسیم به هنر پرورش طوطی سخنگو نمیدونم میشه اسمشو هنر گذاشت یا نه ولی باید بگم کار سختیه و صبر و حوصله زیاد میطلبه
چند سال پیش از یه خیابون رد میشدم دی ماه بود هوا سرد بود میخواست برف بیاد یه دفعه توجهم به یه مغازه پرنده فروشی جلب شد رفتم جلو دیدم در حالیکه بقیه پرنده ها توی مغازه تو جای گرم و نرم بودند یه قفس طوطی بیرون تو سرماست پرنده بیچاره متوجه شدم پرنده مریضه بالش در اثر اقتادن قفس شکسته بود چشم پرنده عفونت شدیدی داشت و به شدت ورم کرده بود و پاهاش هم قارچ زده بود خیلی دلم سوخت زبون بسته
تصویر کاربری
#3ارسال '22:36 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
رفتم داخل مغازه به پرنده فروشه اعتراض کردم اونم گفت این پرنده میمیره نمی خوام ضرر بزنه بقیه پرنده ها هم مبتلا بشن من گفتم بفروش به من پرنده فروشه با تمسخر گفت میخواهی خوبش کنی بردار ببر منم دیدم پرنده تنهاست میدونستم ماده است یه پرنده نر هم ازش خریدم و جفتشونو آوردم خونه لازمه بگم من از بچگی با پرنده ها بزرگ شدم پدرم عاشق طوطی بود همیشه توخونمون طوطی بود همشون حرف میزدند منم از پدرم یاد گرفته بودم تمامی فنون نگهداری طوطی رو .... خلاصه علیرغم حرفهای مفت پرنده فروش اونا رو آوردم خونه
تصویر کاربری
#4ارسال '22:43 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تو راه دیدم دارن درختها رو هرس میکنن و یه کاج که در اثر باد شدید از ریشه از تو خاک در اومده بود داشتند با اره برقی میبریدند یه کنده رو نشون کردم و چند تا سربازو فرستادم برام بیارنش خونه خیلی سنگین بود چند نفری نفسشون برید خلاصه با چوب براشون لونه درست کردم کجا؟ یه تراس که با شیشه بسته شده بود و من برای پهن کردن لباس و نگهداری گلدون ازش استفاده میکردم اونا رو ولشون کردم ا ونجا شروع کردند به بالا پایین کردن و بررسی کامل محیط و با احتیاط سرک کشیدن توی لونه
تصویر کاربری
#5ارسال '22:46 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
منم دوا درمون رو شروع کردم و چشم و پای طوطی ماده به مرور زمان خوب شد ولی بالش کج جوش خورده بود کاریش نمیشد کرد باورتون نمیشه بعد مدتی تخم گذاشتند و منم به همون روشی که پدرم یادم داده بود سعی کردم جوجه ها دستی بشن و حرف بزنن عکس زیاد دارم چند تایی براتون میذارم
تصویر کاربری
#6ارسال '22:54 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#7ارسال '23:2 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#8ارسال '23:14 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#9ارسال '23:19 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#11ارسال '23:32 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#13ارسال '23:40 1393/8/27

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#14ارسال '7:59 1393/8/28

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
آها یادم رفت اسم هاشونو بهتون بگم
اون یه دست زرده با چشمهای قرمز و لپ گلی اسمش توتو
اون نوک مدادیه با چشمهای مشکی اسمش جوجو
اون خال خالیه اسمش کوکو
یه لاغر مردنی هم عکسش هست کنار پای منه اسمش پریسا البته بعدا فهمیدیم نره اسمش شد پری بابا
از همه بهتر حرف میزنه حتی از پشت در بوی ما رو تشخیص میده و اسم ما رو صدا میزنه
خیلی هم دختر بازه به دخترها میگه یه بوس بده به بابا به منم میگه پریسا اونم دو تا پشت سر هم اینطوری پریسا پریسا
حاضرم نیست زن بگیره اصن
تصویر کاربری
#15ارسال '8:11 1393/8/28

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
این نژاد طوطی عروس هلندی نامیده میشه اگه میخواهید جوجه ها دستی بشن خودتون بهشون غذا بدید اونا اولش نمیتونن دون بخورن باید به روشی که میگم غذا براشون تهیه کنید
ول از همه یه تخم مرغ بپزید و زردشو جدا کنید اونو له کنید و کمی آب جوش اضافه کنید چند تا بیسکویت مادر و اگه مغزنون باگت دارین یه مقدار به مایعتون اضافه کنین اگه ندارین میتونین از نون سوخاری استفاده کنین ودر آخرکمی آرد نخودچی بریزد و تمام مخلوط رو تویمیکسر (مخلوط کن) بریزد وبگذارید مواد با هم خوب مخلوط بشن. این مایع باید کاملا یک دست باشه.
تا حا لاش که ساده بود اما حالا میرسیم به بخش تخصصی تر.
یه سرنگ 10 سی سی بردارین و یه لوله نرم و باریک و انعطاف پذیر به سر این سرنگ وصل کنید, این لوله رو میتونین از مغازه هایی که دوچرخه تعمیر میکنن بخرین (فکر میکنم که اسم این لوله کرمک دوچرخه باشه) ارتفاع این لوله باید حد اکثر 5 سانتی متر باشه به طوری که این لوله مستقیما به چینه دان پرنده بره.
تصویر کاربری
#16ارسال '8:14 1393/8/28

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
حالا سرنگو 8 تا 10 سی سی پر کنید, با یه دست سعی کنید نوک پرنده رو باز کنید و با دست دیگه لوله رو آرام آرام وارد حلقش کنید و تا چینه دان پایین ببرید حالااین مایع رو با فشار ثابت خالی کنید اگه این کارو خیلی آرام انجام بدید حیوان تقلا زیادی میکنه و غذا رو بالا میاره و تمام زحمات شما به هدر میره ویه بار دیگه باید این کارو تکرار کنید.
اگه نمی تونید جلوی بال زدن و حرکات پرندتونو کنترل کنید می تونید اونو تو یه پارچه طوری که فقط سرش بیرون بمونه بپیچید و بعد بهش غذا بدید این کار ساده تره.
باید چندین باردر روز به پرندتون به این صورت غذا بدید.
بهترین زمان برای غذا دادن به پرندتون وقتیه که چینه دانش تقریبا خالی باشه شما براحتی با دست زدن به چینه دان پرندتون میتونین متوجه این قضیه بشید.
پیش از هر باز غذا دادن سرنگ را کاملا با آب جوش و مایع ظرفشویی بشورید واین کارو دوباره بعد از غذا دادن تکرار کنید.

ارسال پاسخ

کد امنیتی»»