جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. پرسش و پاسخ
  3. مشاوره سنگ درمانی

راه تشخیص عقیق یمانی

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع16187
تصویر کاربری
#1ارسال '8:47 1393/10/28

محمد رضا

پست‌ها 1
با عرض سلام خدمت اساتید اهل فن.
تعدادی سوال داشتم خواستم به طول کامل قبل از خرید جوابشا داشته باشم.

1-راه تشخیص عقیق یمانی از سایر عقیق ها چیست ؟

2-معیار کیفیت عقیق یمانی از چه نظر تخمین زده میشود ؟

3-آیا هرچه از رنگ روشن به رنگ تیره یا به اصطلاح جگری نزدیک میشویم عقیق یمانی مرغوب تر میشود یا خیر ؟

متشکر.
تصویر کاربری
#2ارسال '10:33 1393/10/28

مشاور|پشتیبان

پست‌ها 1214
سلام و روزبخیر

برای تشخیص عقیق یمن ، همونطور که برای سوال دوستان دیگه هم گفتیم ، فقط و فقط باید کارشناس خبره نگین رو ببینه و تایید کنه . تشخیص یمنی و اصالت و کیفیتش ، تجربه زیادی میخواد .

نگین یمن هرجه رنگ زیباتری داشته باشه ، سرخ خیلی خوش رنگ ، یا جگری و رنگ های تیره ، و هرچه نگین خالص تر و پاک تر و ... باشه قیمتش بیشتره . البته تاکید میکنم این موارد رو کارشناس خبره به راحتی میتونه تشخیص بده .

پاسخ سوال 3 تو جواب سوال 2 گنجانده شده !

موفق و موید باشین انشالله
تصویر کاربری
#3ارسال '12:31 1393/10/28

مهناز

پست‌ها 1
چه خوب شد این مطالب را میذارید
تصویر کاربری
#4ارسال '15:23 1393/11/2

عباس

پست‌ها 1
با سلام منظور از کارشناس خبره چیست ؟ من رشته درسیم کانی شناسی بوده . کارشناس خبره یک سری ابزار کاملا علمی می باشد که آرایش کریستالی ، تبلور ، و ... را مشخص کند . من هم به صورت تجربی و هم علمی در بازار سنگ فعالیت دارم و ضریب اشتباه کارشناسان تجربی را 73 درصد در یک آزمایش تخمین زدم .لطفا اگر مطالب پرسش و پاسخی مطرح میشود صرفا جهت رفع تکلیف پاسخ های ابتدایی نفرمایید .
تصویر کاربری
#5ارسال '16:11 1393/11/2

مهندس خوش نیت|مدیریت

پست‌ها 614
دوست عزیز ، آقای عباس ، سلام
عنایت داشته باشید ، با احترام کامل نسبت به تمامی دانشجویان و مهندسین کشور عزیزمون
صرف داشتن مدرک تحصیلی دلیل بر تخصص نیست ...!
دوستان زیادی میشناسم که مثلا مدرک تحصیلی \\\"مهندسی کامپیوتر\\\" دارند ولی کار با برنامه های office رو درست نمی دونن.
این مورد درباره رشته های تحصیلی دیگه هم صادق هست.

علاوه بر مدرک تحصیلی ، تخصص ، استعداد ، تجربه و مهارت ذاتی افراد هست که مشخص می کنه فرد می تونه در زمینه کاری خودش کارشناس باشه یا نه.

به عنوان یک مثال بارز ، بفرمایین مدرک تحصیلی مدیر مایکروسافت چیه ؟
بعد از 34 سال تازه لیسانس افتخاری گرفتن...!
پیشنهاد می کنم لینک های زیر رو حتما ملاحظه کنین :
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=42245
http://fa.wikipedia.org/wiki/فهرست_میلیاردرهای_ترک_تحصیل_کرده

تصویر کاربری
#6ارسال '16:16 1393/11/2

مهندس خوش نیت|مدیریت

پست‌ها 614
دوست عزیز ، آقای عباس
کارشناس ، انسان هست نه ابزار ....
چیزی که شما به عنوان کارشناس مطرح می کنین ، ابزار کارشناسی برخی افراد هست.
و تمام

این گفته ی شما مثل این می مونه که من بگم :
پزشک = میکروسکوپ
خلبان = هواپیما و کابین کنترل

به نظر شما قابل قبول هست ؟

سالیانه چند نفر از دانشگاه های کشورمون رشته هوانوردی خلبانی فارغ التحصیل میشن ؟
آیا همه ی اون عزیزان میرن توی کابین و کنترل هواپیما رو به دست میگیرن ؟

در بازارهای مختلف ، رشته های کاری گوناگون ، دوستان زیادی هستن که رشته تحصیلی اون کار رو هم گذروندن ولی نمیشه به اون افراد کارشناس گفت...

این صحبت شما اساس فعالیت کارشناسان هر رشته رو کاملا میبره زیر سوال
تصویر کاربری
#7ارسال '16:19 1393/11/2

مهندس خوش نیت|مدیریت

پست‌ها 614
ملاک قانونی و عرف تعیین کارشناس برای هر شاخه کاری ، اتحادیه ها و اصناف اون رسته هستن.
برای مثال اتحادیه های طلا و جواهرات سراسر کشور ، تشکیل شدن از افرادی خبره ، با تجره ، امین و محترم
دوستانی که اصطلاحا عمرشون رو توی این کار گذاشتن.

این گروه هستن که می تونن کارشناس بودن یه نفر رو تشخیص بدن و بنابر سیاست های کاری خودشون فرد رو به عنوان کارشناس خبره معتبر معرفی کنن.

دوست من
هر گردی ، گردو نیست ...!
فروشندگان طلا و جواهرات دوستان ما و بسیار محترم هستن ، ولی همه ی اون افراد کارشناس نیستند...

این موضوع رو می تونین با یه تماس تلفنی از رئیس اتحادیه طلا و جواهرات شهرتون هم بپرسین.
تصویر کاربری
#8ارسال '16:31 1393/11/2

مهندس خوش نیت|مدیریت

پست‌ها 614
ارائه اطلاعات لازم و پاسخ به سئوالات مخاطبین عزیزمون ، جزء وظایف کاری همیشگی همکاران ماست.
چیزی که من خودم بطور مستقیم بر کیفیت و کمیت اونها نظرات می کنم.

ما به دنبال رفع تکلیف نبوده و نیستیم...

اگر اینطور بود خیلی راحت تر بود که سئوال رو حذف کنیم (هیچ کس هم چیزی متوجه نمی شد!) تا اینکه براش پاسخی بنویسیم.

لطفا اینقدر راحت درباره مردم قضاوت نکنین.

بازهم تاکید می کنیم ، مهمترین و اصلی ترین ملاک تشخیص اصالت سنگ ها و معدن اون ها ، کارشناس خبره هست. والسلام

می تونین با یه search ساده در فضای وب ، بررسی کنین که سالیانه سنگ ها و جواهرات نابی از معادن سراسر دنیا استخراج میشن و برای قیمت گذاری اون ها به کارشناسان خبره جهانی مراجعه میشه.
همه چیز رو نمیشه فقط با دستگاه مشخص کرد!
تصویر کاربری
#9ارسال '6:39 1393/11/3

عبداله خالدی

پست‌ها 1
جناب آقای مهندس خوش نیت
قائم مقام محترم جواهر بازار
با سلام
اگر امکانش هست در باره این موضوع که :1- رکابهای انگشتر ها و 2-خطها و 3-حکاکیهای آنها نیز ؛زیر نظرچه اتحادیه ای تایید و ارزش گذاری می شوند توضیح فرمایید.
با تشکر
تصویر کاربری
#10ارسال '12:3 1393/11/4

مهندس خوش نیت|مدیریت

پست‌ها 614
سلام

جناب آقای خالدی عزیز : اتحادیه طلا - نقره در هر شهر ، کارشناسان خبره در زمینه تشخیص تمامی موارد ذکر شده دارند .
تصویر کاربری
#11ارسال '21:18 1394/2/4

شهرام

پست‌ها 1
ایا عقیق های رنگ شده ارزش خود را حفظ می کنند؟و چرا رنگ می شوند؟و نیز عقیق خراسان با عقیق یمن به لحاظ کیفیت متفاوت است؟و یا فقط به خاطر یمنی بودنش معروف است؟
تصویر کاربری
#12ارسال '23:23 1394/2/4

شهرام

پست‌ها 1
ببخشید پست های ما رو چراپاک کردین
تصویر کاربری
#13ارسال '12:29 1394/2/5

مشاور|پشتیبان

پست‌ها 1214
سلام
پست های شما حذف نشده ، منتظر جواب بوده آقا شهرام عزیز .
بله - خواص خودشون رو حفظ میکنن . چون سنگ اصل هستن . برای زیبایی این کار انجام میشه .
بله - عقیق خراسان با عقیق یمن خیلی متفاوت هستش .

بهترین نوع عقیق ، عقیق یمنی هست . کیفیت سنگ و قیمتش نسبت به عقیق های دیگه بالاتره . تشخیصش هم توسط یه فرد خبره و باتجربه به راحتی صورت میگیره .
تصویر کاربری
#14ارسال '14:22 1394/2/5

شهرام

پست‌ها 1
سلام جناب .دبال یه نگین خیلی درشت عقیق سرخ اعلا فاخریمنی هستم .پیدانکردم یااگرهم بوده تقلبی.مشهدیارنگ شده یادرجه یک نبودن.شمادارین یامیتونین پیدا کنین میخوام تراش خوبی هم داشته باشه تخت نباشه.کاملا برجسته وشفاف.تلفن هم نوشتم.ممنون
تصویر کاربری
#15ارسال '15:1 1394/2/5

مشاور|پشتیبان

پست‌ها 1214
سلام
بله - ما همچین نگین هایی داریم . با ضمانت اینکه به کارشناس اتحادیه طلا نقره شهر خودتون نشون بدید که معتمد و خبره هستن - حدود قیمت و اصالت و کیفیت سنگ رو براتون تایید کنن .

ولی تنوع رنگ یمنی اعلاء و تنوع قیمتیش بالاست .

تو سایت ، انگشترهای عقیق یمنی رو ببنید ، نگینی که مدنظر دارید روی انگشترها مشابه اش رو پیدا میکنین .
تصویر کاربری
#16ارسال '13:30 1394/5/22

امید

پست‌ها 1
سلام لطفا شمارتو میخواستم

ارسال پاسخ

کد امنیتی»»