جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. پرسش و پاسخ
  3. متفرقه
  4. مطالبی که دانستن آن سودمند و جالب است

مطالبی که دانستن آن سودمند و جالب است - صفحه 2

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع19165
تصویر کاربری
#17ارسال '5:47 1393/12/10

طاهره اشعاری|سمنان / سمنان

پست‌ها 3060
جشن اسفندگان (سپندارمذگان) یا جشن مژده گیران یکی از جشن‌های ایرانی است که در روز 5 اسفند برگزار می‌شود. ابوریحان بیرونی در آثارالباقیه آورده‌است که ایرانیان باستان روز پنجم اسفند را روز بزرگداشت زن و زمین می‌دانستند.[1]

اگرچه منابع کهن از جمله ابوریحان این جشن را در روز پنجم اسفند ذکر کرده‌اند. ولی با توجه به تغییر ساختار تقویم ایرانی در زمان خیام که پس از ابوریحان می‌زیست، و سی و یک روزه شدن شش ماه نخست سال در گاهشماری ایرانی، بعضی منابع و به اشتباه تاریخ ذکر شده نیز 6 روز به عقب آورده اند که این کار نادرست است. زیرا طبق منابع کهن و همانطور که از نام آن پیداست این جشن به روز اسپند یعنی پنجمین روز ماه از ماه اسفند اشاره دارد.
تصویر کاربری
#18ارسال '5:50 1393/12/10

پست‌ها 3060
دوستان عزیزم به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:
ساعت ۹ تا ۱۱ شب:زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود.در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد.

ساعت ۱۱ تا ۱ شب:عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت ۱ تا ۳ نیمه شب:عملیات سم زدایی در کیسه صفرا، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت ۳ تا ۵ صبح:عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد.بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت ۵ تا ۷ صبح:این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت ۷ تا ۹ صبح:جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید.افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه میل کنند.دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند..
تصویر کاربری
#19ارسال '5:52 1393/12/10

پست‌ها 3060
باز کردن عروق قلب بدون جراحی به توصیه ابوعلی سینا :21 دانه سیر و 7 عدد لیمو سنگی (لیمو ترش بزرگ ) را با پوست در مخلوط کن میکس کرده و یک لیتر آب ( 4 لیوان ) به آن اضافه کنید سپس روی شعله ملایم تا 48 درجه برسانید ، سپس اجازه دهید ترکیب سرد شود . آنرا در یخچال نگهداری کنید و هر شب بعد از شام یک استکان به مدت 20 شب میل نماییدبعد از شب بیستم یک هفته وقفه بیندازید و پس از گذشت یک هفته همین پروسه را به مدت 20 شب دیگر تکرار کنید اگر خواستید این درمان را دوباره انجام بدهید باید پس از یک سال اقدام نمایید .تمام گرفتگی رگ ها در سراسر بدن بخصوص قلب باز می شود و چربی ها ی درون رگ ها می سوزد .این درمان برای همه افراد حتی کسانی که مشکل حاد ندارند نیز توصیه می شود.کسانی که طبق تشخیص پزشک به عمل جراحی نیاز دارند بهتر است قبل از اقدام به عمل یک بار این شیوه را امتحان کنند شاید پس از آن نیازی به عمل نباشد...لطفا برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید
تصویر کاربری
#20ارسال '5:54 1393/12/10

پست‌ها 3060
فکر میکنید اگر در دوره حافظ و سعدی,فردوسی و... تلفن بود اونم از نوع منشی دار,منشی تلفن خونشون چی میگفت؟!

پیغامگیر حافظ:
رفته ام بیرون من از کاشانه خود غم مخور/تا مگر بینم رخ جانانه خود غم مخور/بشنوی پاسخ ز حافظ گر که بگذاری پیام/زان زمان کو باز گردم خانه خود غم مخور

پیغامگیر سعدی:
از آوای دل انگیز تو مستم/نباشم خانه و شرمنده هستم/به پیغام تو خواهم گفت پاسخ/فلک گر فرصتی دادی به دستم

پیغامگیر باباطاهر:
تلیفون کرده ای جانم فدایت/الهی مو به قربون صدایت/چو از صحرا بیایم,نازنینم/فرستم پاسخی از دل برایت

پیغامگیر فردوسی:
نمیباشم امروز اندر سرای/که رسم ادب را بیارم به جای/به پیغامت ای دوست گویم جواب/چو فردا برآید بلند آفتاب

پیغامگیر خیام:
این چرخ فلک,عمر مرا داد به باد/ممنون توام که کرده ای از من یاد/رفتم سرکوچه,منزل کوزه فروش/آیم چو به خانه,پاسخت خواهم داد...
تصویر کاربری
#21ارسال '5:56 1393/12/10

پست‌ها 3060
آیا دلیل تاکید بر نماز صبح را میدانید ؟ باخواب غلظت خون بالا میرود
وهرچه به صبح نزدیک میشویم خون غلیظ تر میشود
ودرست لحظات نزدیک شدن به اذان به حداعلا می رسد
کسانی که بیدار میشوند با وضو گرفتن قدری خون تنظیم میشود
وبا خواندن نماز بدن کاملا بالانس شده وبه حالت نرمال باز میگردد
بیخود نیست میگوییم خدا ازمادر هم مهربانتر است ولله الحمد
کسانیکه با یوگا و نرمش های آرامش بخش و انرژی درمانی آشنایند میدانن، چاکراها نقاط ورود و خروج انرژی به بدن هستند.
اگر دقت کرده باشید هنگام وضو گرفتن تنها جایی که از پایین به بالا شسته میشود مسح پاست .

شما از نقطه ی انگشت شست پا دست خود را به سمت بالا میکشید . چرا ؟؟؟ ... تنها جاییکه انرژی مثبت به بدن برمیگردانید مسح پا میباشد.

در تمام مراحل وضو گرفتن با هفت چاکرای بدن سر و کار داریم. در تمام مراحل از تمام چاکراها به وسیله ی آب که منبع پاکی و قداسته انرژی های منفی بدن رو به سمت خارج دفع کرده
و در مرحله ی آخر وضو گرفتن انرژی مثبت رو وارد بدن میکنیم
تصویر کاربری
#22ارسال '6:9 1393/12/10

مهمان

پست‌ها 1

برای صحبت با موبایل از گوش چپ استفاده کن

روزانه بیش از دو فنجان قهوه ننوشید.

قرص و داروها را با آب خیلی سرد تناول نکنید.

بعد از ساعت 5:00 از خوردن غذای چرب خوداری کنید.

از مقدار غذای چرب و اشباع شده با روغن در وعده های غذایی کم کنید

در صبح آب بیشتر و در شب آب کمتر بنوشید.

از گوشی موبایل در زمان شارژ شدن دوری کنید.

از سمعکهای تلفن ثابت و موبایل برای مدت طولانی استفاده نکنید.

Best بهترین زمان خواب از ساعت 10:00 شب تا ساعت 6:00 صبح است

بعد ازخوردن دارو فورا\" به خواب نروید.

زمانیکه باتری موبایل ضعیف است با جایی تماس نگیرید و تماس

کسی را جواب ندهید چون در این حالت امواجی که گوشی منتشر

می کند 1000 برابر است.
تصویر کاربری
#23ارسال '6:10 1393/12/10

مهمان

پست‌ها 1
دیگ مسی کفگیر اهنی(1)

معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند، داشتن یک دست‌بند مسی را توصیه می‌کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون‌های مسی در خون ذکر می‌کنند که با تماس دست‌بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می‌شود.

از سوی دیگر محققین، یکی از علت‌های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون‌های آلومینیوم در مغز عنوان می‌کنند.
تا چند دهه پیش، مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌های مسی استفاده می‌کردند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می‌گرفت ...
هیچ‌کس نمی‌دانست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی قرار بگیرد، فقط می‌دانستند برای پخت غذا خیلی لازم می‌باشد.

کمبود یون مس باعث میشه شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کنید و مدام دهن‌دره کنید. در ضمن هیچ کارخانه داروئی نمی‌تونه از یون یک عنصر برای شما قرص تهیه کنه ... و اونی که مثلاً به اسم قرص آهن به خورد شما می‌دهند شامل مولکول آهن هستش که برای بدن هیچ کاربردی نداره.

تصویر کاربری
#24ارسال '6:11 1393/12/10

مهمان

پست‌ها 1
دیگ مسی کفگیر اهنی(2)

ولی تا این جا بدونید که غذا موقع پخت در درون قابلمه مسی، از یون آزاد شده این ظرف استفاده می‌کند و در بدن شما فوق‌العاده احساس نشاط و انرژی ایجاد می‌‌کنه دیگه از اون دهن‌درگی و خمیازه و کسالت خبری نیست و باعث طول عمر مفید و سلامتی جسمی میشود.

ولی یک دفعه توی دهه ۵۰ از این نون خشکی‌ها اومدند و داد می‌زدند (قابلمه مسی ....... کفگیر آهنی خریداریم ...) . هیچکس توی اون دهه نفهمید این همه قابلمه مسی کجا قراره بره؟

بعدش هم که الان ظرف‌های استیل و تفلون و این مزخرفات اومده که مدعی هستند غذا توش زود می‌پزه و به کف ظرف نمی‌چسبه. ولی مردم ما خبر ندارند که همین یون‌های مضر در این ظروف عامل سرطان هستند و به راحتی یون سرب و آلمینیوم و ... می‌تونند در جا، یک کودک ۶ ماهه را ظرف یک سال به بیماری‌های کمبود خونی و سرطان و یک فرد بزرگسال را در طی ۵ سال به بیماری‌های کبدی و خونی و طحال دچار کند و بعدش هم سرطان.
من به همه دوستان پیشنهاد می‌کنم حتماً برای پخت غذا (مخصوصاً غذاهای آبکی) از قابلمه مسی و کفگیر آهنی استفاده کنند. حداقل برای یک بار هم شده تا ظرف سه روز اثر آن را روی بدن خودتون ببینید.
تصویر کاربری
#25ارسال '6:26 1393/12/10

پست‌ها 3060
ﺭﻭﺯ سه شنبه ﺩﮐﺘﺮ ﺣﺴﺎﺑﯽ ﺳﺮ ﮐﻼﺱ ﺑﻪ ﺷﺎﮔﺮﺩﺍﻧﺶ ﮔﻔﺖ :
ﺑﭽﻪ ﻫﺎ چهارﺸﻨﺒﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻣﯿﮕﯿﺮﻡ ﺑﺼﻮﺭﺕ ﺷﻔﺎﻫﯽ!

ﻫﻤﺎﻥ لحظه ﺩﮐﺘﺮ ﮔﻔﺖ :
ﺍﺻﻼ ﻫﻤﯿﻦ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻣﯿﮕﯿﺮﻡ ﻭ ﺍﻭﻥ ﻫﻢ ﮐﺘﺒﯽ!

ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﮔﻔﺖ :
همینی ﮐﻪ ﻫﺴﺖ!

ﻫﺮ ﮐﺲ ﻧﻤﯿﺨﻮﺍﺩ ﺑﯿﺎﺩ ﺟﻠﻮ ﺩﺭ ﮐﻼﺱ ﺑﺎﯾﺴﺘﻪ!

ﺍﺯ 50 ﻧﻔﺮ فقط 3 ﻧﻔﺮ ﺭﻓﺘﻦ ﺟﻠﻮﯼ ﺩﺭ ﻭ ﺩﮐﺘﺮ ﺍﺯ ﺑﻘﯿﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﮔﺮﻓﺖ!!!

ﺑﻌﺪﺵ ﺑﻪ ﺑﭽﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﺭﻭ ﮐﺮﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ:
ﺍﺯ ﻫﻤﻪ ﯼ ﺷﻤﺎ 10 ﻧﻤﺮﻩ ﮐﻢ ﻣﯿﮑﻨﻢ!

ﻫﻤﻪ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ولی ﺩﮐﺘﺮ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ : ﻧﻤﺮﻩ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﺍﯾﻦ 3 ﻧﻔﺮ ﻫﻢ 20 ﺭﺩ ﻣﯿﮑﻨﻢ!

ﺩﺍﻧﺸﺠﻮﻫﺎ ﺑﺎ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺍﻋﺘﺮﺍﺽ ﮐﺮﺩﻧﺪ ...

ﺩﮐﺘﺮ ﮔﻔﺖ : ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺷﻤﺎ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺯﯾﺮ ﺑﺎﺭ ﻇﻠﻢ ﺭﻓﺘﯿﺪ ...

\"ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺩﺭﺱ ﻇﻠﻢ ﺳﺘﯿﺰﯼ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ \"...

* ﺩﺭﻭﺩ ﺑﺮ ﺭﻭﺍﻧﺶ*

می فرمودند:

من از این دنیا فقط اینو دریافتم که...
.
.
.
اونی که بیشتر می گفت \"نمیدونم\"، بیشتر میدونست!
.
اونی که \"قویتر\" بود، کمتر زور میگفت!
.
اونی که راحت تر میگفت \"اشتباه کردم\"، اعتماد به نفسش بالاتر بود!
.
اونی صداش آرومتر بود، حرفاش با نفوذتربود!
.
اونی که بیشتر \"طنز\"
میگفت، به زندگی جدی تر نگاه میکرد!
تصویر کاربری
#26ارسال '6:29 1393/12/10

پست‌ها 3060
Lبخون عشق کنید.......

چند آیه زیبا :

گفتم: خدا آخه این همه سختی؟ چرا؟
گفت: «انَّ مع العسر یسرا»
\"قطعا به دنبال هر سختی، آسانی است.(انشراح/6)
*
گفتم: واقعا؟!
گفت: «فإنَّ مع العسر یسرا»
حتما به دنبال هر سختی، آسانی است.(انشراح/7)
*
گفتم: خب خسته شدم دیگه...
گفت: «لاتـقـنطوا من رحمة الله»
از رحمت من ناامید نشو.(زمر/53)
*
گفتم: انگار منو فراموش کردی!
گفت:«اذکرونی اذکرکم»
منو یاد کن تا یادت باشم.
*
گفتم: تا کی باید صبر کرد؟!
گفت: « وَ ما یدریک لَعلَّ السّاعة تکون قریبا»
تو چه می دانی، شاید موعدش نزدیک باشد.(احزاب/63)
«انّی اعلم ما لاتعلمون»
من چیزایی میدونم که شما نمی دونید.(بقره/ 30)
*
گفتم: تو بزرگی و نزدیکیت برای من کوچک، خیلی دوره! تا اون موقع چی کار کنم؟
گفت: « و اتّبع ما یوحی الیک و اصبر حتی یحکم الله»
حرف هایی که بهت زدمو گوش کن، و صبر کن ببین چی حکم می کنم.
(یونس/ 109)
*
ناخواسته گفتم: الهی و ربّی من لی غیرک (خدایا آخه من غیر تو کیو دارم؟!)
گفت: «الیس الله بکاف عبده»
من هم برای تو کافی ام.(زمر/36)
*
سلام . نگو که دستم بنده بیخیالی نکن بفرس برای همه دوستانت
تصویر کاربری
#27ارسال '6:30 1393/12/10

پست‌ها 3060
ما آخرین نسل بازی های کوچه ایم!...
ما آخرین نسل بازی های کوچه ایم!
نخستین نسلی که موسیقی را از رادیو ضبط کردیم!
فیلم را با ویدئو دیدیم!
و با دسته های آتاری ساعت ها
پای بازی های نه چندان پیچیده شاد بودیم !!!
ما آخرین نسلی هستیم
که بدون موبایل و لپتاب و فیس بوک و وایبر زندگی کردیم،
اما زندگی کردیم...!!!
ما تجربه ی سفره های قلمکار مادر بزرگ ها را
در کوله بارمان نگه داشته ایم...
چای را با نگاهمان از سماور تا فنجان دنبال کرده ایم...
ما آخرین نسل قصه های پای کرسی هستیم!
آخرین گروه شب نشینی های پر از شادی ...
نشست هایی بدون وایبر و اینترنت...
دورهم هایی با یک دنیا تجربه ی کسب شده در آخر شب...
یک عالم دانش جدید...
احساس نو...
و وابستگی تازه ...
ما تنها نسلی هستیم
که مثل پاییز بین تابستان و زمستان
دو فصل متفاوت را تجربه کردیم!
فصلی با عشق!!
و فصلی با تکنولوژی!!
ما متولدین دهه های40و50و60 هستیم
تصویر کاربری
#28ارسال '6:32 1393/12/10

پست‌ها 3060
. روزی پیامبراسلام (ص) ازیکی ازکوچه های مدینه گذر می فرمودند ، شیطان را دیدند که بسیار پیرولاغر ونحیف شده ،حضرت ازاوسوال فرمودکة چرابه این حال وروز افتاده ؟ شیطان گفت یارسول از دست امت تو، پیامبرفرمود مگر امت من چه میکنند ؟شیطان گفت طاقت دیدن 6خصلت در امتت راندارم ، واین 6خصلت مراچنین کرده : 1.وقتی بهم میرسند (سلام) میکنند. 2.با هم مصافحه میکنند. 3.برای هرکاری(انشاالله) میگویند. 4.ازگناه استغفار میکنند. 5.ابتدای هرکاری(بسم الله الرحمن الرحیم)میگویند. 6.تانام تو را میشنوند(صلوات)میفرستند.,. (آیامیدانیدهنگامیکه میخواهید این پیام رابرای دیگران بفرستیدشیطان میکوشدشمارا منصرف کند)یک لعنت بر شیطان بگو و بفرستید،،،Smile}3.gif"/>
تصویر کاربری
#29ارسال '6:36 1393/12/10

پست‌ها 3060
بسیار مهم
یک دکتر امریکایی علت تازه ی سرطان

در انسان یافته است

که بوسیله تماس

با اکسید نیترات نقره

بوجود می آید.

هر موقع کارت شارژ

خریداری کردید،

آنرا با ناخن نخراشید

چون حاوی یک لایه

از اکسید نیترات نقره بوده

که ایجاد سرطان پوست مینماید.

نکات بهداشتی مهم:

تماس های گوشی موبایل را

با گوش چپ پاسخ دهید.

دارو را با آب خنک میل نکنید.

بعد از ساعت پنج عصر،

وعدهٔ غذائی سنگین میل نکنید.

صبح ها آب بیشتر

و شبها آب کمتری بنوشید.

بهترین وقت خواب بین 10 شب

تا 4 صبح می باشد.

بعد از صرف غذا و دارو

فورا دراز نکشید.

هنگامی که باتری موبایل

به حد اقل رسیده باشد،

به تماس ها پاسخ ندهید

چون در آن حالت تشعشع آن

1000 برابر می شود.

مؤسسهٔ تحقیقات غذائی آمریکا

نتیجهٔ جدیدی منتشر کرده است:

چای را با فنجان پلاستیکی ننوشید،

هیچ غذائی را در ورق

یا ظروف پلی اتیلن میل نکنید

مهربانی هیچ هزینه ای نداشته،

ورساندن دانش عبادت است
تصویر کاربری
#30ارسال '6:38 1393/12/10

پست‌ها 3060
بعد از خوردن نوشابه چه اتفاقی در بدن رخ میدهد؟

10دقیقه بعد: 10 قاشق چای خوری شکر وارد بدنتان میشود، میدانید چرا با وجود خوردن این حجم شکر دچار استفراغ نمی‌شوید؟ چون اسید فسفریک،طعم آن را کمی میگیرد و شیرینی اش را خنثی میکند.

20 دقیقه بعد: قند خونتان بالا میرود و منجر به ترشح ناگهانی و یکجای انسولین می شود، کبدتان شروع میکند به تبدیل قند به چربی تا قند خون بیشتر از این بالا نرود.

40 دقیقه بعد: حالا دیگه جذب کافئین کامل شده، مردمکهای چشم گشاد می شود، فشار خونتان بالا میرود و در پاسخ به این حالت، کبدتان قند را به داخل جریان خون رها می‌کند.

گیرنده های آدنوزین مغز حالا بلوک می شوند تا از احساس خواب آلودگی جلوگیری کنند .

45 دقیقه بعد: ترشح دوپامین افزایش پیدا میکند و مراکز خاصی در مغز حالت سرخوشی ایجاد میکنند، تحریک میشوند. این همان مکانیسمی است که در مصرف هروئین منجر به ایجاد سرخوشی می‌شود.

60 دقیقه بعد: اسید فسفریک موجود در نوشابه، داخل روده کوچک، به کلسیم،منیزیم و روی میچسبد. متابولیسم بدن افزایش پیدا میکند. این یعنی نابودی کلسیم.

انتخاب با شماست...خوردن نوشابه با این همه مضرات
تصویر کاربری
#31ارسال '6:39 1393/12/10

پست‌ها 3060

از حضرت علی ع روایت است که قرائت ده سوره مانعی برای ده حالت است :1-قرائت سوره حمد مانع از خشم و غضب خداوند.....2- قرائت سوره یس مانع عطش روز محشر....3- سوره دخان مانع از هول روز قیامت...4-سوره واقعه مانع از فقر و پریشانی....5-سوره ملک مانع عذاب ....6- قرائت سوره کوثر مانع از خصومت و تسلط دشمنان .....7- کافرون مانع از کفر در حال مرگ ...8- سوره اخلاص مانع نفاق است 9- سوره فلق مانع از حسد حاسدین .....10- سوره ناس مانع قروض و وسوسه شیطان میباشد.
هرچه به قرآن ارادت داری این مطلبو نشر بده درپناه قرآن

ارسال پاسخ

کد امنیتی»»