جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار/
  2. پرسش و پاسخ/
  3. خاطره نویسی

حلوا

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع40580
تصویر کاربری
#1ارسال '21:59 1395/10/21

حسین نظردنیوی|تهران / تهران

پست‌ها 459
بچه بودم وچشم و گوش بسته رفته بودم خونه داییم مهمونی و مادرم برای پدر و مادرش حلوایی درست کرد و یه بشقابش رو هم دادن دست من که ببرم برای همسایه بالایی. اصلا نمیدونستم کی اونجا زندگی میکنه و یا حتی چند نفرن. ازپله ها رفتم بالا و زنگو زدم. خیلی هم خجالتی بودم. استرس داشتم! جملاتی رو هم که باید میگفتم هم احتمالا با خودم تمرین کرده بودم! الان البته صحت و سقم این مطلبو یادم نیست.
از قضا همسایه مذکور که از شانس من خانم هم بود انگار که از قبل منتظر کسی باشه بدون پرسیدن یا نگاه کردن از چشمی، درو یهو و بی محابا باز کرد و خب طبیعتا چون لباس خونه پوشیده بودن هردومون از دیدن همدیگه حسابی جا خوردیم. درسته که سنی نداشتم ولی با مفهوم محرم و نامحرم آشنا بودم و سرمو انداختم پایین و تا آخر بالا نیاوردم. اون بنده خدا هم که اصلا احتمالا فکر نمیکرد کسی بخواد براش حلوا بیاره اون موقع، با دستپاچگی بدون اینکه درو ببنده اینطرف و اونطرف خونه و آشپزخونه مشغول رفت و آمد بود که بشقابو از حلوا خالی کنه و بشورتش و بیاره برام. منم البته کاملا مصرانه وایستاده بودم که حتما بشقابو هم بگیرم و ماموریتو کامل به سرانجام برسونم منتها با همون سر پایین. فقط صداها رو دیگه در اون لحظات میشنیدم.
خلاصه که ماموریت انجام شد ولی قدیما چقدر خوب بود از در ورودی تا خود خونه کلی فاصله بود و نمیدونم راهرو و دهلیز و هشتی و حیاط وجود داشت و تازه کلون در هم مشخص میکرد که مرد داره در میزنه یا زن. الان از رنگ و بوی قدیم چیز زیادی نمونده.
درها رو بی محابا باز نکنید. مطمئن بشید کی پشت دره. چه میخواد آیفون باشه و چه ورودی منزل. همیشه یه بچه خجالتی و ماخوذ به حیا که پشت در نیست. وصف فیلم فروشنده رو هم که حتما شنیدین یا دیدین.
تصویر کاربری
#2ارسال '22:9 1395/10/21

مهندس نسترنی|مشاور / مدیر مالی

پست‌ها 1760
خیلی عالی بود . بله واقعا خیلی نکته ی مهمی هست

ارسال پاسخ

افزودن شکلکافزودن تصویر
captcha»»
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE