جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. پرسش و پاسخ
  3. گفت و گوی دوستانه
  4. گل و گلخونه آفتابگردون

گل و گلخونه آفتابگردون - صفحه 5

جستجو دربین پرسش و پاسخ‌ها
کد موضوع9384
تصویر کاربری
#62ارسال '15:50 1393/8/19

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
http://www.xum.ir/image/bo20
http://www.xum.ir/image/bo2x
بنفشه بازی خووووووووووووووش
تصویر کاربری
#63ارسال '15:57 1393/8/19

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
http://www.xum.ir/image/bo2j
این عکس یکی از گونه های کمیاب و زیبای بنفشه آفریقاییه متاسفانه بعد از اینکه از سفر برگشتم دیدم عنکبوت بدجنس پشت برگهای اون تار تنیده بود و عروسک کوچولوی منو خراب کرد خیلی ناراحت شدم باید قبل از اینکه خراب بشه یکی از برگهاشو جدا میکردم و به روش تکثیر برگ ، تکثیرش میکردم ولی چون یه هفته نبودم عنکبوته کار خودشو کرده بود و برگها کیفیت خودشونو از دست داده بودند طفلک گلم حتما از عنکبوته خیلی ترسیده بود
تصویر کاربری
#64ارسال '16:3 1393/8/19

سارا صفری|تهران / تهران

پست‌ها 615
آفتابگردون عزیز! منم مشغول احیاء بنفشه ام هستم، جاش رو عوض کردم و به نظر میاد حالش بهتره!
ببینم کوددهی رو هر چند وقت یک بار انجام بدیم؟؟؟
من گلم رو از مرداد تا حالا دارم!
تصویر کاربری
#65ارسال '16:9 1393/8/19

مهندس نسترنی|مشاور / مدیر مالی

پست‌ها 1760
الهیییی ، آفتاب گردون اینقدر با احساس و زیبا در مورد گل های ناز نازی صحبت می کنی که آدم با تمام وجود زنده بودن شون رو حس می کنه .

واقعا دلم واسه گل گلی سوخت ، وقتی تو دام عنکبوت تصورش کردم !
عنکبوت بدجنس ، بجای شکار گلهای بی آزار برو سوسک ها و پشه ها رو شکار کن ، ما هم دعات کنیم

تصویر کاربری
#66ارسال '16:13 1393/8/19

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
اگه از کود پریسا استفاده میکنی باید یک قاشق چایخوری کود رو در چهار لیتر آب حل کنی و ماهی یکبار به گلها کود بدی کافیه البته چون یه گلدون بیشتر نداری اینهمه درست نکن میتونی قاشق چایخوری رو به چهار قسمت تقسیم کنی یک چهارم قاشق چایخوری کود رو با یک لیتر آب مخلوط کنی میتونی تو بطری آب معدنی یه لیتری درست کنی و یک مقدار از اونواستفاده کنی بقیه کود حل شده رو بذاری برای دفعات بعد فقط سارا جون کود شیمیایی و بسیار خطرناکه برا بچه ها جایی نذار که اشتباهی جای آب بخوره قربونت مواظب باش کود گلدهی پریسا رنگش آبی فیروزه ای هست انگار فیروزه رو خرد کردی ماهی یه بار هم کافیه
تصویر کاربری
#67ارسال '16:18 1393/8/19

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
مریم بانو سلام این گلم رو خیلی دوست داشتم صورتی لوس و ملوس اسمشم عروسک بود اسمشو سپهر گذاشته بود عروسک البته خودش میگه عروست از سفر اومدم دیدم له شده حالم گرفته شد بین صد تا بنفشه جداش کرده بودم دو تا برگ داشت خریدمش بزرگش کرده بودم حیف شد لبه برگهاش هم صورتی بود وقتی من عنکبوت وار به جواهرات شما حمله میکنم اونارو شکار میکنم یه عنکبوت بدجنس هم میاد سر وقت گلهای من نکه دستم بهت نرسه عنکبوت
تصویر کاربری
#68ارسال '16:27 1393/8/19

پست‌ها 1760
بلانسبت شما دوست جونم .شما هنر شناسی و چیزی رو شکار کنی ازش مراقبت می کنی ولی عنکبوت بدجنس خراب کرده و رفته ... اگر گیرش آوردی از طرف منم یکی محکم بکوب تو سرش
چون خودم میترسم بهش نگاه کنم چه برسه به کتک زدنش

نازییییی عروست
تصویر کاربری
#69ارسال '16:33 1393/8/19

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
باید انتقام گلمو ازش بگیرم عنکبوتها زرنگن میان پشت برگها قایم میشن تا حشره هایی که دور گلها جمع میشن رو شکار کنن از طرفی چون داشتم میرفتم سفر زیرگلدونی ها رو پر ازآب کرده بودم گلها بی آب نمونن وقتی آبم جایی باشه سروکله پشه ها پیدا میشه خوش به حال عنکبوت ها میشه
سپهر گفت به آقا مارمولت بدیم بیاد عنتبوت رو بدیله بخوره
تصویر کاربری
#70ارسال '13:50 1393/8/20

آرزو مستقیم|فارس / سروستان

پست‌ها 1478
آااااخی
دلم سوخت به حال گل گلی ناااااز ناااازی

خیلی خوشکلن بنفشه های ناز نازیت عزیزم.
اگه حشره کش استفاده کنی برای بنفشه ها بد میشه ؟

می گم امنه جون میشه از حشره کش های مغناطیسی استفاده کرد .

اخه حیفه این گلهای خوشکل وناز نازی عنکبوت یا هر حشره دیگه ای بیاد سراغشون.
تصویر کاربری
#71ارسال '12:16 1393/8/22

لیلا بالاهنگ|اصفهان / نجف آباد

پست‌ها 1869
آفتابگردون، من خیلی به گل رز علاقه دارم، چجوری میشه توی خونه پرورشش داد، توی گلدون و داخل خونه باشه، آخه اردک که دارم نمیشه توی حیاط بزارمشون ،ولی یه گلخونه داریم، البته نمیدونم جای گلخونه درست هست یا نه، ممنون میشم اگه اطلاعی تو زمینه گل رز دارین راهنماییم کنید دوست عزیز
تصویر کاربری
#72ارسال '0:23 1393/8/23

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
لیلا جون شاید بهتر باشه برای گلدون گل رز یه سکویی در نظر بگیری تا گلدون بالاتر از سطح زمین باشه واردکها نتونن نوک بزنن به گلهات اما تو فصل سرما میشه رز رو تو گلدون تو گلخونه یا پشت پنجره های آفتاب گیر نگه داشت رز اصلا گیاه آپارتمانی نیست اما تو فصل سرما برای جلوگیری از یخ زدن اونها رو تو گلخونه هایی که آفتاب گیر هستند نگهداری میکنند من پشت پنجره هم گذاشتم البته نور خوبی بهش میرسید مثلا پنجره راه پله باید هوا در اطرافشون تهویه بشه
تصویر کاربری
#73ارسال '0:31 1393/8/23

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
آرزو جان درسته گل خونه های بزرگ مجهز به حشره کش و سیستم تهویه مناسب هستند رطوبت سنج و دماسنج دارند من خودم با ابتکار خودم یه گلخونه درست کردم اولش مطمئن نبودم موفق میشم بعد کم کم تعداد گلهام زیاد شد دیدم نه دستم به گل خوبه با کمترین امکانات میتونم تکثیرشون کنم الانم بدلیل کمبود جا وقتی زیاد میشن میبخشمشون چون خرجشون زیاده منم که فروشنده نیستم بخوام از این راه کاسبی کنم ولی دیدم خیلی از کسانی که این گل رو پرورش میدن برا فروش این کارو میکنن من برای دل خودم این کارو میکنم گلکاری رو دوست دارم دستم هم خوبه به گل باعث نشاط میشه و هم اینکه از زیبایی اونا لذت میبرم
تصویر کاربری
#74ارسال '8:10 1393/8/24

میرزاخانلو|تهران / تهران

پست‌ها 1444
تصویر کاربری
#75ارسال '8:30 1393/8/24

پست‌ها 1760
بسیار عالی و پر انرژی ...

ممنون آفتابگردون مهربون . مامان بنفشه های زیبا
تصویر کاربری
#76ارسال '8:33 1393/8/24