جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار/
  2. کتابخانه

کتابخانه - آموزشی

سنگ خورشید و خواص آن

سنگ خورشید و خواص آن

مردم یونان باستان بر این باور بودند، که این سنگ با خودش، گرما، زندگی و وفور نعمت را برای کسانی که آن را همراه خود دارند، به ارمغان می آورد. به همین دلیل از این سنگ برای دریافت انرژی و قدرت خورشید استفاده می شده است.بیشتر بخوانید »
معرفی لوح عین علی و خواص آن

معرفی لوح عین علی و خواص آن

لوح عین علی از جمله حرز‌های منسوب به امام علی (ع) به شمار می‌آید، که حدود 40 هزار خاصیت برای آن ثبت شده‌است. این لوح که مربوط به علوم غریبه است، دستورالعمل مخصوصی برای ساخت و استفاده دارد.بیشتر بخوانید »
مس و خواص جذاب آن

مس و خواص جذاب آن

ابتدا آهن و طلا در هنر جواهرسازی مرسوم بود اما به مرور زمان مس و نقره نیز کاربرد فراوانی یافت.مس یک ماده معدنی ضروری در زندگی ما و بقیه موجودات است. این ماده یک آلیاژ فلزی با رنگ قرمز یا نارنجی و یا حد وسط بین این دو رنگ است.بیشتر بخوانید »
تعیین سایز دستبند و النگو

تعیین سایز دستبند و النگو

خرید جواهراتی که دارای سایزبندی هستند نیز از این قاعده مستثنا نیست. بهتر است یکبار سایز های مربوط به جواهرات را مشخص کنید و در همه خرید های خود به راحتی از آن ها استفاده کنید، البته در صورت تغییر سایز و گذشت زمان، نیاز به تعیین سایز مجدد دارند.بیشتر بخوانید »
آشنایی با حرز امام جواد علیه السلام و اثرات آن

آشنایی با حرز امام جواد علیه السلام و اثرات آن

حرز در زبان فارسی به مکانی گفته می شود که مستحکم و حصار یافته باشد بگونه ای که اشخاص با ورود به آن از آسیب و خطرات محفوظ باشند و یا اصطلاحا تعویذ و یا بخشی از آن می باشد که طبق قوانین شرع است. امروزه برای به همراه داشتن این دعای پر برکت، بر روی جواهرات مختلف آن را حکاکی می کنند.بیشتر بخوانید »
آشنایی با آلیاژ برنج

آشنایی با آلیاژ برنج

رنگ این آلیاژ از قرمز تیره تا زرد متغیر است و این میزان به مقدار روی موجود در آن بستگی دارد. هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، رنگ آلیاژ برنج روشن تر خواهد بود.بیشتر بخوانید »
جواهرات برند روبرتو کوین

جواهرات برند روبرتو کوین

طلا و جواهرات با ارزش این برند، شهرت بسیاری در بین عموم دارند.ویژگی اصلی جواهرات روبرتو کوین، تنوع زیاد محصولات آن می باشد بگونه ای که تشخیص تولیدات جواهرات کوین به راحتی مقدور نیست.بیشتر بخوانید »
دستبند انگشتری یا تمیمه

دستبند انگشتری یا تمیمه

در گذشته از تمیمه صرفا جهت جواهرات تزئینی استفاده نمی شده، بلکه جنبه های ماورایی، اعتقادی و درمانی نیز داشته است.در زمان های گذشته از تمیمه به عنوان چشم زخم و درمان برخی بیماری ها استفاده می کردند.بیشتر بخوانید »
انواع تراش سنگ های قیمتی

انواع تراش سنگ های قیمتی

با توجه به کاربرد مورد نظر، سنگ را انتخاب کرده و با استفاده از دستگاه های مناسب، آن ها را به شکل مربع، مستطیل، مکعب مربع و ... برش می دهند. منظور از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سنگ هایی از قبیل آماتیس، زمرد، عقیق، فیروزه، یشم ... می باشد که در ایران به وفور یافت می شوند و بعد از [...] بیشتر بخوانید »
بزرگترین الماس زرد جهان

بزرگترین الماس زرد جهان

این الماس گرانقدر توسط موسسه گوهر شناسی آمریکا(GIA) ارزیابی شده و نام آلنات از اولین مالک آن یعنی Major Alfred Ernest Allnatt که یک سرباز، ورزشکار و حامی هنر بوده است، گرفته شده است.بیشتر بخوانید »
جواهرات دوره هخامنشیان

جواهرات دوره هخامنشیان

از ویژگی جواهرات این دوره می توان به کیفیت بسیار بالا، تزیینات رنگارنگ و استفاده از سنگ های فیروزه، لاجورد و عقیق و... اشاره کرد.بیشتر بخوانید »
جواهرات در دوره سلجوقیان

جواهرات در دوره سلجوقیان

رشد و پیشرفت اغلب زمینه های هنر اسلامی، ریشه ای در دوران سلجوقی دارد اما به دلیل عدم بررسی و توجه پیرامون جواهرات در این دوره، این هنر تا حدودی ناشناخته مانده است.بیشتر بخوانید »
بزرگترین و گرانترین سکه جهان

بزرگترین و گرانترین سکه جهان

بر روی یک طرف این سکه طلا، تصویر یک کانگورو در حال پریدن و در طرف دیگر این قطعه بزرگ، چهره ملکه انگلیس که حاکمیت استرالیا را دارد، حک شده است.بیشتر بخوانید »
ایده های جذاب با استفاده از سکه ها

ایده های جذاب با استفاده از سکه ها

علاوه بر مصارف اقتصادی سکه ها، می توان کلکسیون زیبایی از آنها تهیه کرد و حتی برای تغییر دکوراسیون نیز استفاده کرد. برای اینکه خانه یا محل کار لوکسی داشته باشید، حتما لازم نیست، وسایل گران از بازار تهیه کنید، با استفاده از ایده های ناب و تازه و کمی پشتکار می توانید وسایل مورد [...] بیشتر بخوانید »
برخی از گرانترین سکه های جهان

برخی از گرانترین سکه های جهان

جمع کردن سکه زمانی به سرگرمی پادشاهان معروف بود. در این نوشته با برخی از با ارزش ترین مجموعه های سکه در دنیا آشنا می شوید که ارزش آن ها به چند میلیون دلار می رسد.ارزش مجموعه ها را، قدمت و فراوانی سکه های آن مشخص می کند.بیشتر بخوانید »
تجهیزات گوهرشناسی

تجهیزات گوهرشناسی

با گذشت زمان علم در زمینه های مختلفی پیشرفت کرده است، صنعت طلا و جواهر نیز از این روند مستثنا نبوده است و در سالیان اخیر، پیشرفت های چشمگیری داشته اند. کشف کانی های مختلف و شباهت ظاهری بین بعضی از سنگ ها پس از تراش، مشکلات فراوانی را در زمینه ارزیابی سنگ های باارزش به وجود [...] بیشتر بخوانید »
نحوه ساخت جواهرات رزینی زیبا

نحوه ساخت جواهرات رزینی زیبا

بطور کلی برای معرفی رزین می توان گفت، رزین یک نوع صمغی است که به صورت طبیعی از برخی درختان گرفته می شود (مانند درخت کاج)، این ماده در ابتدا بسیار نرم و چسبنده است ولی پس از گذشت مدتی سخت می شود. به این رزین که برای کارهای مختلف از جمله جواهرات، وسائل تزئینی، وسایل الکتریکی [...] بیشتر بخوانید »
جواهرات ویکتوریا

جواهرات ویکتوریا

جواهرات خاص ویکتوریا در آن زمان، بهترین و بی نظیرترین جواهرات دنیا بوده است که برای شخص ملکه ویکتوریا طراحی می شده است.بیشتر بخوانید »
جواهرات ملی ایران

جواهرات ملی ایران

جواهرات ملی ایران طی سال های زیادی توسط پادشاهان مختلف ایران جمع آوری شده اند و در موزه جواهرات ملی ایران متصل به بانک مرکزی جمهوری اسلامی نگهداری می شوند.بیشتر بخوانید »
برندهای معروف جواهرات

برندهای معروف جواهرات

برند های بزرگ و مشهور جواهرات در دنیا که روز به روز به شهرت آنها افزوده می شود و کارهای بهتری ارائه می دهند. بسیاری از مردم و سلبریتی ها علاقه زیادی به استفاده از این دسته جواهرات دارند.بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE