جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه

گوناگون

جعبه جواهرات و کاربرد آن

جعبه جواهرات و کاربرد آن

جعبه جواهرات برای محافظت از طلا و جواهرات قیمتی، مورد استفاده قرار می گیرد. وسیله ای بسیار کاربردی و مفید است و ظاهر جعبه جواهرات در اولویت دوم اهمیت قرار دارد.بیشتر بخوانید »
سینه ریز و تاریخچه آن

سینه ریز و تاریخچه آن

سینه ریز یا گردنبند از جمله لوازم و زیورآلات شخصی محسوب می‌شود که مورد توجه آقایان و خانم‌ها قرار دارد و هر کدام بسته به نوع و سلیقه شان از این زیورآلات استفاده می‌کنند.بیشتر بخوانید »
دستبند خلخال یا خلخال هیئتی

دستبند خلخال یا خلخال هیئتی

دستبند خلخال از دیدگاه مذهبی ، به عنوان نمادی از مظلومیت بانوی گرانقدر اسلام (حضرت زینب سلام الله علیهما) می‌باشد . از این رو ، خلخال هیئتی نیز در بین دوست‌داران حضرت زینب (س) بسیار محبوب می‌باشد. در ادامه نگاهی داریم به تاریخچه‌ی خلخال ، معنی دستبند خلخال و فلسفه‌ی خلخال [...] بیشتر بخوانید »
ستاره داوود (تاریخچه و خواص بی نظیر آن)

ستاره داوود (تاریخچه و خواص بی نظیر آن)

ستاره داوود (معروف به خاتم ستاره سلیمان)، ستاره شش پری است که آن را در زبان عبری (ماغن داوید سپر حضرت داوود) و در انگلیسی Star of David (ستاره داوود) می نامند، یکی از نشان‌های باستانی و سنتی یهودیان است که به دوران حضرت داوود می‌رسد و گفته می‌شود که علامتی منقوش بر سپر جنگی نخستین [...] بیشتر بخوانید »
خواص آیه وان یکاد

خواص آیه وان یکاد

و ان یکاد یکی از آیه های پر برکت قرآن است که برخی مفسران، این آیه را دربارهٔ چشم زخم می دانند. به گفته‌ مرتضی مطهری ، هیچ آیه‌ای به اندازه‌ی (و ان یکاد) برای مردم مسلمان تبدیل به شعار نشده است.بیشتر بخوانید »
ناد علی و فواید گرانقدر آن

ناد علی و فواید گرانقدر آن

ناد علی صغیر و ناد علی کبیر را نیز به دلیل تفاوت کوتاهی و بلندی این دعاها نامیده اند.در اینجا خواص پر فیض و برکت دعای ناد علی به همراه ترجمه آن را، برای شما آماه کرده ایم.بیشتر بخوانید »
مخراج کاری چیست و چه کاربردی دارد

مخراج کاری چیست و چه کاربردی دارد

مخراج کاری به نام دیگری نیز شناخته می شود،که به آن مرصع کاری نیز می گویند. بعد از اینکه پایه کار آماده شد و جواهر تراش خورد، زمان اتصال سنگ به پایه می باشد. این کار نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد و از روش های مختلفی استفاده می شود.بیشتر بخوانید »
جواهرات برند روبرتو کوین

جواهرات برند روبرتو کوین

طلا و جواهرات با ارزش این برند، شهرت بسیاری در بین عموم دارند.ویژگی اصلی جواهرات روبرتو کوین، تنوع زیاد محصولات آن می باشد بگونه ای که تشخیص تولیدات جواهرات کوین به راحتی مقدور نیست.بیشتر بخوانید »
تراش سنگ های قیمتی انواع مختلفی دارد

تراش سنگ های قیمتی انواع مختلفی دارد

تراش سنگ ، با توجه به کاربرد مورد نظر، سنگ را انتخاب کرده و با استفاده از دستگاه های مناسب، آن ها را به شکل مربع، مستطیل، مکعب مربع و ... برش می دهند. منظور از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سنگ هایی از قبیل آماتیس، زمرد، عقیق، فیروزه، یشم ... می باشد که در ایران به وفور یافت می شوند و [...] بیشتر بخوانید »
جواهرات در دوره سلجوقیان

جواهرات در دوره سلجوقیان

رشد و پیشرفت اغلب زمینه های هنر اسلامی، ریشه ای در دوران سلجوقی دارد اما به دلیل عدم بررسی و توجه پیرامون جواهرات در این دوره، این هنر تا حدودی ناشناخته مانده است.بیشتر بخوانید »
برخی از گرانترین سکه های جهان

برخی از گرانترین سکه های جهان

جمع کردن سکه زمانی به سرگرمی پادشاهان معروف بود. در این نوشته با برخی از با ارزش ترین مجموعه های سکه در دنیا آشنا می شوید که ارزش آن ها به چند میلیون دلار می رسد.ارزش مجموعه ها را، قدمت و فراوانی سکه های آن مشخص می کند.بیشتر بخوانید »
تجهیزات گوهرشناسی

تجهیزات گوهرشناسی

با گذشت زمان علم در زمینه های مختلفی پیشرفت کرده است، صنعت طلا و جواهر نیز از این روند مستثنا نبوده است و در سالیان اخیر، پیشرفت های چشمگیری داشته اند. کشف کانی های مختلف و شباهت ظاهری بین بعضی از سنگ ها پس از تراش، مشکلات فراوانی را در زمینه ارزیابی سنگ های باارزش به وجود [...] بیشتر بخوانید »
جواهرات در دوره ساسانیان

جواهرات در دوره ساسانیان

عصر ساسانیان را عصر رونق هنر جواهرسازی در ایران می دانند. البته از طرفی بدلیل اینکه پادشاهان این دوره تلاش داشتند که دربار، نشانه شکوه و قدرت در سطح جامعه باشد، مسیرهای منتهی به عمومی سازی هنر را مسدود کردند، لذا برخی گویند دوران ساسانیان، عصر شکوهمند هنر درباری در ایران است.بیشتر بخوانید »
سبد خریدثبت سفارشE