جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. گوهرشناسی

آموزش

زنجیر و تاریخچه آن

زنجیر و تاریخچه آن

زنجیر ها به جای گرد بودن، بصورت تخت نیز می باشند. در این حالت سطح نرم و صاف دارد که نور را خیلی خوب بازتاب می‌دهد. به همین دلیل درخشندگی [...]

بیشتر بخوانید »
جعبه جواهرات و کاربرد آن

جعبه جواهرات و کاربرد آن

جعبه جواهرات برای محافظت از طلا و جواهرات قیمتی، مورد استفاده قرار می گیرد. وسیله ای بسیار کاربردی و مفید است و ظاهر جعبه جواهرات در اولویت دوم اهمیت قرار دارد.بیشتر بخوانید »
سینه ریز و تاریخچه آن

سینه ریز و تاریخچه آن

سینه ریز یا گردنبند از جمله لوازم و زیورآلات شخصی محسوب می‌شود که مورد توجه آقایان و خانم‌ها قرار دارد و هر کدام بسته به نوع و سلیقه شان از این زیورآلات استفاده می‌کنند.بیشتر بخوانید »
خلخال و تاریخچه آن

خلخال و تاریخچه آن

خلخال همان‌طور که از نامش پیداست، زنجیر یا ابزار زینتی است که دور مچ پا بسته می‌شود. برخی از خلخال‌ها طوری طراحی شده‌اند که حلقه‌ای متصل به زنجیر دارند که این حلقه داخل انگشت پا جا می‌گیرد.بیشتر بخوانید »
جواهرات و طلا چه تفاوتی با هم دارند

جواهرات و طلا چه تفاوتی با هم دارند

جواهرات به اشیا کوچک و بادوامی گفته می‌شود که معمولا از جنس سنگ ، مروارید، صدف، چوب، فلز، استخوان، مرجان و ... بوده و به‌صورت ترکیبی بارنگ و لعاب و یا تک ساخته می‌شوند و این اشیا برای زیبایی شخصی (انگشتر ؛ دستبند ؛ گوشواره، گردنبند و ...) یا زیبایی غیرشخصی (مکان‌ها، حیوانات و ...) [...] بیشتر بخوانید »
یاقوت سرخ و نحوه استخراج آن

یاقوت سرخ و نحوه استخراج آن

یاقوت سرخ را با نام روبی (Ruby) نیز می شناسند. که برگرفته از واژه لاتین روبئوس (Rubeus) می باشد. و در زبان هندی باستان روبی به عنوان Ratnaraj نامیده می شود که به معنای پادشاه سنگهای قیمتی می باشد.بیشتر بخوانید »
تمیز کردن و برق انداختن نقره با چند روش ساده و کاربردی

تمیز کردن و برق انداختن نقره با چند روش ساده و کاربردی

تمیز کردن نقره‌جات برای شفافیت و کیفیت بهتر آنها، بسیار مهم است.بسیاری از افراد به‌ویژه خانم‌ها، عاشق استفاده از ظروف و زیورآلات نقره‌ هستند. اما متاسفانه بعد از مدتی این وسایل کدر و تیره می‌شوند و شاید به ظاهر دیگر قابل استفاده نباشند. بسیاری از افراد روش صحیح تمیز کردن [...] بیشتر بخوانید »
مخراج کاری چیست و چه کاربردی دارد

مخراج کاری چیست و چه کاربردی دارد

مخراج کاری به نام دیگری نیز شناخته می شود،که به آن مرصع کاری نیز می گویند. بعد از اینکه پایه کار آماده شد و جواهر تراش خورد، زمان اتصال سنگ به پایه می باشد. این کار نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد و از روش های مختلفی استفاده می شود.بیشتر بخوانید »
سنگ خورشید و خواص آن

سنگ خورشید و خواص آن

سنگ خورشید را مردم یونان باستان معتقد بودند، که با خودش، گرما، زندگی و وفور نعمت را برای کسانی که آن را همراه خود دارند، به ارمغان می آورد. به همین دلیل از این سنگ برای دریافت انرژی و قدرت خورشید استفاده می شده است.بیشتر بخوانید »
آلیاژ مس و خواص جذاب آن

آلیاژ مس و خواص جذاب آن

آلیاژ مس یک ماده معدنی ضروری در زندگی ما و بقیه موجودات است. این ماده یک آلیاژ فلزی با رنگ قرمز یا نارنجی و یا حد وسط بین این دو رنگ است.ابتدا آهن و طلا در هنر جواهرسازی مرسوم بود اما به مرور زمان مس و نقره نیز کاربرد فراوانی یافت..بیشتر بخوانید »
تعیین سایز دستبند و النگو

تعیین سایز دستبند و النگو

خرید جواهراتی که دارای سایزبندی هستند نیز از این قاعده مستثنا نیست. بهتر است یکبار سایز های مربوط به جواهرات را مشخص کنید و در همه خرید های خود به راحتی از آن ها استفاده کنید، البته در صورت تغییر سایز و گذشت زمان، نیاز به تعیین سایز مجدد دارند.بیشتر بخوانید »
آشنایی با آلیاژ برنج

آشنایی با آلیاژ برنج

رنگ این آلیاژ از قرمز تیره تا زرد متغیر است و این میزان به مقدار روی موجود در آن بستگی دارد. هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، رنگ آلیاژ برنج روشن تر خواهد بود.بیشتر بخوانید »
جواهرات برند روبرتو کوین

جواهرات برند روبرتو کوین

طلا و جواهرات با ارزش این برند، شهرت بسیاری در بین عموم دارند.ویژگی اصلی جواهرات روبرتو کوین، تنوع زیاد محصولات آن می باشد بگونه ای که تشخیص تولیدات جواهرات کوین به راحتی مقدور نیست.بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت سفارشE