جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. گوهرشناسی

احادیث و روایات

روایات مذهبی و حدیث درباره ی عقیق

روایات مذهبی و حدیث درباره ی عقیق

احادیث و روایات زیادی از منابع گوناگون درباره سنگ عقیق ذکر شده است. در این مقاله برخی از این روایات جمع‌آوری شده و پیشنهاد می‌کنیم آنها را مطالعه نمایید تا با خواص ماورائی سنگ عقیق بیشتر آشنا شوید.بیشتر بخوانید »
آداب در دست کردن انگشتر و فضیلت آن

آداب در دست کردن انگشتر و فضیلت آن

در اسلام تاکید شده که مردان و زنان انگشتر را در دست راست خود قرار دهند. هچنین در سندی معتبر از حضرت علی (علیه السلام) و امام باقر (علیهم السلام) ذکر شده است که حضرت محمد (صلّی اللّه علیه وآله وسلّم)، انگشترشان را در دست راست خود می کردند. از سلمان فارسی (رضی اللّه) نقل شده که رسول [...] بیشتر بخوانید »
حکاکی بر روی نگین

حکاکی بر روی نگین

شاید تا کنون نمونه ای سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را مشاهده کرده باشید که تصویر و یا نوشته با در یک طرف آن حکاکی شده باشد. انجام این حکاکی را اصطلاحا Engraved Gem می گویند. در علم باستان شناسی به هنر حکاکی بر روی نگین‌های مختلف، که به منظور ایجاد و ساخت مهره‌های تزئین و یا کتیبه‌ها [...] بیشتر بخوانید »
سنگ های قیمتی و افسانه ها

سنگ های قیمتی و افسانه ها

انسان‌ها همواره در طول تاریخ حیات خود، همواره سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی را به همراه خود داشته اند. این موضوع را می‌توان به واسطه یافتن کاسه‌های سنگی، بت‌ها، طلسم و جواهرات، در غارهایی که از حدود 5 هزار سال پیش به جا مانده اند تایید کرد. مصریان باستان، رومیان، بابلیان و [...] بیشتر بخوانید »
12
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت سفارشE