کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم

گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم

بازدید : 906

1

گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم

دفن باخیا گیاهی سرسبز اما دارای برگ‌های سمی می‌باشد.

دیفن باخیا
این گل دارای 30 گونه مختلف از گیاهان همیشه سبز است.
شرایط نگه داری گیاه :
نور :
نوری غیر مستقیم بهترین نور می‌باشد. نژادهای برگ تیره، نسبت به سایه مقاوم هستند. اگر تاریک باشد گیاه بیش از اندازه دراز می گردد.
آبیاری با آب سبک بدون املاح بهتر می‌باشد. در تابستان هفته ای 3 - 2 بار و در زمستان یک بار در هفته کافی است.
گیاهان آپارتمانی قسمت چهارمآبیاری :
اجازه دهید بین دو آبیاری سطح خاک خشک باشد. دیفن آبیاری منظم می‌طلبد. تابستان خاک تا عمق 4 سانتی خشک باید باشد تا اقدام به آبیاری کرد و در فصول سرد نیز همین طور است. آبیاری بسیار زیاد سبب زرد شدن برگ‌های موجود در قسمت پایین شده و ایجاد لکه‌های قهوه ای رنگ روی پهنه برگ‌ها می‌شود.
اگر قصد جابه جایی دارید گیاه را چند روزی آب ندهید زیرا می‌شکند و صدمه می‌بیند.
رطوبت :
دفن باخیا رطوبت محیط را به خصوص هنگامی که دمای هوا بالاست بسیار دوست دارد. بنابراین در روزهای گرم گیاه را غبار پاشی کرده اما این عمل را در زیر نور آفتاب به هیچ وجه انجام ندهید. در تابستان روزانه این کار انجام شود.
خاک :
مخلوط خاک جنگل و خاک معمولی همچنین خاک برگ و کمی کمپوست نیز مناسب می‌باشد. در کل خاک با زهکشی خوب توصیه می گردد.
تعویض گلدان :
سالی یک بار در فصل بهار گلدان را در صورت نیاز 2 اندازه بزرگتر تعویض کنید.
تمیز کردن برگ‌ها :
با یک اسفنج مرطوب به آرامی برگ‌ها را تمیز کنید. این کار را به دلیل سمی بودن آن می‌بایست با دستکش 2تا 3 هفته یک بار یا ماهی یکبار انجام دهید.گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم
کود :
کود مورد نیاز این گیاه را می‌توان به میزان 30 گرم در لیتر، هر2 هفته یکبار از فرودین تا آبان، مصرف کرد.
تکثیر :
برای تکثیر آن ابتدا می‌بایست از دستکش استفاده کرد. از اواسط بهار تا اوایل تابستان بهترین زمان برای قلمه زدن این گل است. قلمه‌های انتهایی ساقه را به طول 10 تا 5/12 سانتی متر، با یک چاقوی تیز از گیاه مادر جدا کرده و برگ‌های پایینی قلمه را قطع کرده سپس در پودر هورمون ریشه زدایی فرو برده و در گلدانی با قطر دهانه 9 تا 11 سانتی متر، حاوی کمپوست قرار داده و آنها را با کیسه پلاستیکی شفاف بپوشانید تا زمانی که ریشه دهی کند که امکان دارد تا 2 ماه طول بکشد. لازم است گاهی کیسه را برداشته تا هوادهی شود و از انتشار آلودگی قارچی جلوگیری گردد. هنگامی که ریشه زد کیسه را برداشته و تغذیه مصنوعی را آغاز کرده و پس از رشد کافی قلمه آن را به گلدانی با قطر دهانه 13 سانتی متر که حاوی کمپوست گلدانی است منتقل کنید. ریشه دار نمودن قلمه‌های 5 سانتی متری و دارای یک جوانه را به مدت یک تا دو روز خشک کرده و به طور افقی در شن قرار داده تا شروع به رشد نماید.
گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم
عوارض و درمان
این گل بیش از اندازه رشد کرده و دارای ساقه‌های بلند، محکم و بدون برگ شده باشد توان با روش تقسیم ساقه این گیاه را تکثیر کرد.
اگر برگ‌های گیاه زرد شد و زیر آنها تار عنکبوت بسته شد کنه قرمز به آن آسیب رسانده پس می‌بایست هر دوهفته یک بار با سم کنه کش سم پاشی کرد تا علائم رفع شود.
برگ‌های گیاه در اثر هوای خشک و گرم خشکیده و سقوط می کند : هوا خیلی گرم و خشک است. رطوبت خاک را بازدید و در صورت لزوم آبیاری نمایید. غبار پاشی را فراموش نکرده و گیاه به محل خنک‌ تری منتقل گردد.
لکه ‌های سوخته روی برگها است : درآفتاب غبار پاشی کرده اید اگرچه گیاه به غبار پاشی نیاز دارد ولی بهترین زمان این کار صبح و عصر در سایه می‌باشد.
بعضی از برگ‌ها و ساقه‌ها می‌پوسند : عامل آن قارچ است پس غبار پاشی را کم کرده و گیاه را در درجه حرارت 16 سانتی گراد نگه داشته و از سم
قارچ کش استفاده کنید.گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم
زخم‌های سفید و پنبه ای شکل روی برگ‌ها مشاهده می‌شود : حشره آفت عامل آن است. گل را هر دوهفته یک بار با سم حشره کش نفوذی سم پاشی کنید.
برگ‌ها رنگ پریده و رو به سفیدی گرایش دارد : یا نور بسیار زیاد است یا احتیاج به کود دارد.
برگ‌های پایین زرد و لکه‌های قهوه ای در حاشیه آن دیده می‌شود : آبیاری زیاد است. اجازه دهید سطح خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری خشک شده و میزان کمتری آبیاری انجام دهید.
برگ‌ها رنگ پریده و سقوط می کنند : هوا خیلی سرد است بنابراین گیاه را به محل گرم تری انتقال دهید.
برگ‌ها ریز و ساقه دراز شده است : نور کافی نیست می‌بایست گل را به محل روشن تری با نور غیر مستقیم انتقال داد.
برگ‌های پایینی به طرف داخل میپیچند و خشک می‌شوند : کاملا طبیعی است، با بالا رفتن سن گیاه برگ‌های پایینی می‌ریزند، بهتر است گیاه را به محل خنک تری منتقل کنید.
دیفن باخیا برگهاش کوچکتر از قبل شده است : برای گیاه خود کود کامل تهیه کرده و هر دو هفته یک بار یک قاشق چای خوری از کود را در یک لیتر آب حل کرده و به صورت آبیاری به گیاه دهید. سعی کرده نوری که به گیاهان تان می‌رسد از پشت پرده باشد. آبیاری را با آب ولرم انجام داده و هر زمان که خاک نسبتا خشک بود آبیاری بعدی را انجام دهید و بعد از آبیاری آب جمع شده در زیر گلدانی را خالی کنید.گیاهان آپارتمانی قسمت چهارم


کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
captcha»»
معرفی کریستی و سوتبی دو بنگاه بزرگ در زمینه حراج جواهرات

معرفی کریستی و سوتبی دو بنگاه بزرگ در زمینه حراج جواهرات

در زمانه که صحبت از حراج جواهرات شخصی به میان می‌آید شایعات بسیاری در ارتباط با این موضوع به گوش می‌رسد. اما در صورتی که این حراج در [...]

بیشتر بخوانید »
هفته نامه جواهربازار – 07 مرداد 96

هفته نامه جواهربازار – 07 مرداد 96

تورمالین هندوانه ای خواص شگفت انگیر بامیه خواص متافیزیک کانی‌های سیترین، آمتیست و کوارتز

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
سبد خریدثبت فاکتورE