جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. بایگانی

تاریخچه برند سیتیزن

بازدید : 5٫717
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :


سیتیزن جزء اسپانسرهای معروف بین اللملی می‌باشد.

تاریخچه برند سیتیزنسیتیزن
این شرکت هولدینگ ساخت ساعت سیتیزن، کمپانی مرکزی یک گروه ژاپنی در توکیو می‌باشد. این شرکت ابتدا تحت عنوان موسسه تحقیقاتی ساعت شوکوشا در سال 1918 پایه گذاری گردید و به دلیل تولید ابزار آلات دقیق و ساعت‌ها معروف می‌باشد.
نام تجاری آن از نام ساعت‌های جیبی که در این شرکت در سال 1924 موفق به تولید آن شده بود برگرفته است.loadingImage...
درحال حاضر این کمپانی یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده ساعت در جهان به شمار می‌رود.
بعضی از ساعت‌های این برند باطری دارای قابلیت شارژ مجدد خورشیدی دارند. این باطری در زیر صفحه ساعت نهفته است. در بعضی از مدل‌های نادر این نوع ساعت که به نام اکو درایو معروف است در کنار این باطری موتور کوارتز ، اتوماتیک نیز به عنوان مکمل استفاده می‌شود.
در بعضی از مدل‌های ساعت اکو درایو از الکتریسیته ایجاد شده توسط اصطحکاک بند ساعت و دست برای تولید انرژی مورد نیاز ساعت استفاده می گردد. اما بعد‌ها به دلیل مسائل ایمنی این نوع مد تولیدش متوقف شد.loadingImage...
یک نوع دیگر هم از ساعت‌های اکو درایو می‌باشد که از اختلاف دمای بدن انسان و محیط برای شارژ باطری استفاده می گردد که به آن مدل حرارتی می گویند.
با این همه تنها مدلی که سیتیزن بعدها از آن به عنوان ساعت‌های اکو درایو نام برده است مدلی بود که به واسطه نور محیط شارژ می‌شد.
موتور تمام ساعت‌های اکو رایو در ژاپن تولید می‌شود اما بند آن امکان دارد در چین تولید گردد.
نوع دیگر از این ساعت‌ها به وسیله فرکانس رادیویی و با توجه به موقعیت مکانی به فرکانس صحیح رادیو متصل شده و تنظیم می گردد. این قابلیت در کشورهای ژاپن، قاره آمریکا و اروپا وجود دارد که قابلیت نمایش دو زمان به صورت زمان محلی و مکانی دارد.
جدا از بخش ساعت، کمپانی سیتیزن در تولید کالاهای دیگر همچون، ماشین حساب و وسایل الکترونیکی کوچک نیز فعال است. همچنین تلویزیون‌های کوچک و پرینترهای کامپیوتری نیز از جمله محصولات این شرکت هستند.
loadingImage...
سیتیزن به عنوان اسپانسر فعالیت‌های بین المللی زیادی دارد و از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به اسپانسرینگ بازی‌های اسکیت قهرمانی جهان، بازی‌های قهرمانی تنیس یو اس اپن و بخش فروش ساعت تیم منچستر یونایتد، اشاره کرد.
loadingImage...

کلمات کلیدی :
همه محصولات با نگین سیتیزن