جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. سنگ قیمتی

چوب عود و خواص آن

بازدید : 12٫522
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

چوب عود در شکلهای مختلفی عرضه می گردد : چوبهای خام ، علفهای خرد شده ، پودر یا به شکل مایع و روغن.چوب عود نه فقط برای از بین بردن بوهای بد و پراکندن بوی خوش بکار میرفت بلکه برای دور کردن افکار و روح های پلید نیز بکار می‌رفته است.

تاریخچه پیدایش چوب عود


قرنها می گذرد که نوع بشر با چوب عود آشنا است و قدمت عود به هزاران سال قبل باز می گردد و به نظر می‌رسد که قسمتی از معنویات هر فرهنگی را در بر می گیرد.ارتباط بین چوب عود و پزشکی اثبات شده است یعنی چوب عود در طبابت کاربرد فراوان دارد.از زمانهای بسیار دور عچوب ود در آیین‌های مذهبی بکار می‌رفته است و ساخت عودهای گیاهی هنری باستانی و چیزی جز هنری مقدس نبوده است.
انواع چوب عود :

چوب عود ها در شکلهای مختلفی عرضه می گردد : چوبهای خام ، علفهای خرد شده ، پودر یا به شکل مایع و روغن.

چوب عود نه فقط برای از بین بردن بوهای بد و پراکندن بوی خوش بکار میرفت بلکه برای دور کردن افکار و روح های پلید نیز بکار می‌رفته است.
چوب عود بطور سنتی از صمغ و کندر و چوبهای معطر ، پوست درختان ، دانه‌ها ، ریشه‌ها ، علفها و گلها ساخته می‌شوند.
چوبهای خوشبویی مانند چوب صندل و روغنهای گیاهان و علفها به عنوان بوهای طبیعی مورد استفاده قرار می گرفتند و شاید مشهورترین عطرهای طبیعی کندر و صمغ بودند که بطور خاص در سومالیا یافت می‌شده است.
رایحه درمانی یکی از موراد مصرف عود می‌باشد و شاخه‌های ماسالا نوع دیگری از شکل عود شاخه ای می‌باشد که با قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع به فروش میرسد.
بوی خوش چوب عود به روح شما آرامش می‌بخشد،‌هاله شما را از انرژی‌های منفی پاک می کند و شما را آماده انجام مراقبه و دریافت یا انتقال انرژی می‌نماید.
چوب عود سطح انرژی مثبت محیط را بالا می‌برد و پیامهای بویایی در مغز رابطه بدن و ذهن را سریعتر برقرار می کند.رایحه درمانی در کسب آرامش بسیار موثر است و افرادی که ریلکسیشن را به دلایل مختلف مانند کمبود وقت و ... انجام نمی دهند با انتشار رایحه گیاهی در محیط و تنفس آن به خود و خانواده یا همکاران خود آرامش را هدیه می‌دهند.
در ایران گیاه درمانی پیشینه بسیار قدیمی دارد و اکنون با چوب عود های گیاهی تائید شده میتوان در درمان و آرامش روح و جسم خود و دیگران استفاده نمود.


کاربرد چوب عود


معرفی خواص انواع چوب عود :
ضد سرماخوردگی ، مناسب برای رفع سوء‌هاضمه و اختلالات گوارشی ، رفع بی اشتهایی ، دارای خاصیت ضد باکتری و ضدعفونی نمودن محیط.
چوب عود آرام بخش است و به شما راحتی و آرامش اعصاب می‌بخشد.نقش مهمی در سر زندگی با خواص مرطوب کنندگی معجره آسای خود دارد به همراه کاربرد گسترده ای در ایجاد آرامش جسم و روان.
چوب عود یکی از بهترین رایحه‌های طبیعی می‌باشد . بوی این چوب ذهن را آرام کرده و باعث ایجاد افکار مقدس در ذهن شده و محیطی کاملا آرام را خلق می کند.
از آن عطری خارج می‌شود که ما انسانها از بوی خوش آن لذت می‌بریم اما پشه‌ها با این بو از فرط خوشحالی به خواب ابدی می‌روند ، این رایحه بویی تازه و طبیعی دارد.
از بین بردن ناراحتی و اندوه ،آرام کننده و بوجود آورنده اطمینان و صمیمیت آرام کننده و کاهش دهنده استرس، انرژی زا (Energizing)بالا بردن جرات و آگاهی و هوشیاری، اشتها آور و کاهش استرس، ایجاد اطمینان و ضد خستگی پاکسازی و دفع انرژ‌های منفی، شاداب کننده (Refreshing)تسکین دادن فکر ، آرامش بخش، کاهش درد و شفادهنده احساسات و عواطف، بالا بردن تمرکز و خلاقیت، احساس برانگیز (Sensuality)تقویت کننده جنسی، ضد تشویش و بالا بردن تمرکزف شفا دهنده عواطف و کمک به ترک اعتیادبه عنوان مسکن بالابردن جرات و ضد افسردگی و بدخلقی، درمان استرس (Stress Relief)به عنوان یک ضد افسردگی و پاک کننده خستگی ذهن، فرونشاندن استرس و مانع خستگی مفرط، تحریک کننده ایجاد صمیمیت و اعتماد و مبارزه با حالت نوسان، کاهش اضطراب و مبارزه با افسردگی، بالابردن جرات و به عنوان یک مسکن ضد درد
چوب عود در شکلهای مختلفی عرضه می گردد : چوبهای خام ، علفهای خرد شده ، پودر یا به شکل مایع و روغن.

بهترین محصولات با نگین عود اصل

قیمت عود چقدر است؟

در حال حاضر تعداد 0 محصول عود در فروشگاه آنلاین جواهربازار فعال است. شروع قیمت زیورآلات / جواهرات عود از حدود 0 تومان بوده و گران‌قیمت‌ترین محصول عود با قیمت 0 تومان به فروش می‌رسد.

نگین / سنگ عود برای چه ماهی است؟

بر اساس طالع بینی سنگ ماه تولد عود برای متولدین ماه‌های مختلفی توصیه شده است. برای مشاهده فهرست سنگ‌های ماه تولد ، روی لینک زیر کلیک کنید:
جدول کامل سنگ ماه تولد

دانلود فایل صوتی MP3 « شناخت عود اصل و خواص آن

درباره خواص عود و راه‌های شناخت آن بصورت کامل در این مقاله توضیح دادیم. علاوه بر آن فایل صوتی MP3 درباره ویژگی‌های عود و روش‌های شارژ و... را نیز آماده کرده‌ایم که می‌توانید آن را بصورت صوتی استفاده کرده و یا بصورت رایگان دانلود کنید. خلاصه توضیحات این بخش درباره عود را بصورت صوتی گوش کنید:
کلمات کلیدی :
همه محصولات با نگین عود