جدیدترین محصولات
  1. جواهربازار
  2. کتابخانه
  3. گوناگون

احادیث و روایات درباره سنگ های قیمتی و گوهرهای مختلف

بازدید : 18٫789
rateraterateraterate
تاریخ بروزرسانی :

بهترین سنگ‌های قیمتی از نظر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) و معصومین(علیهم‌السلام)احادیث و روایات ذکر شده درباره گوهرهای مختلف
آشنایی کلی با خواص نگین‌های مختلف
استفاده از سنگ‌های قیمتی برای رسیدن به اهداف خاص

بهترین سنگ‌های قیمتی از نظر پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) و معصومین(علیهم‌السلام)

در کتب مذهبی و دینی، روایات زیادی از ائمه و معصومین (ع) درباره استفاده از سنگ‌های قیمتی ذکر شده است. در واقع استفاده از سنگ‌های معدنی در دین اسلام نیز توصیه شده و مورد توجه قرار گرفته است.

موضوع استفاده از سنگ‌های قیمتی ، از دیرباز مورد توجه قرار گرفته است. علم نوین نیز اطلاعات ویژه و جذابی را درباره ساختار و منابع سنگ‌های قیمتی منتشر نموده است.

از نظر طب سنتی و علم سنگ درمانی نیز ، استفاده از سنگ‌های قیمتی بسیار توصیه شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ، مقاله سنگ‌درمانی را مطالعه نمایید و با دنیای پر رمز و راز سنگ‌ها بیشتر آشنا شوید.

loadingImage...

از نظر مذهبی نیز ، در دین مبین اسلام ، سنگ‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. به نحویکه ائمه و معصومین (ع) استفاده از سنگ‌ها را برای رسیدن به اهداف خاص توصیه کرده‌اند.

به عنوان مثال ، فیروزه برای اجابت دعا ، عقیق برای افزایش رزق و روزی و همچنین ثواب نماز ، حدید برای پیروزی بر دشمنان و...

فرموده‌های این بزرگواران در کتب اسلامی متعددی ثبت گردیده و می‌توانید برای مطالعه موارد بیشتر به آنها مراجعه کنید.

علاوه بر این ، به همت کارشناسان جواهربازار ، بیشتر روایات و احادیث ذکر شده درباره سنگ‌های قیمتی از منابع مختلف جمع‌آوری شده و بصورت فایل PDF رایگان ارائه شده است.

می‌توانید برای دسترسی یکجا به تمامی آنها ، فایل PDF ارائه شده را دانلود کنید.

همچنین برای مطالعه احادیث و روایات ذکر شده بصورت تفکیک شده ، سنگ مورد نظر خود را از فهرست زیر انتخاب نمایید :

برای مشاهده روایات هر نگین بر روی آن کلیک کنید:

کلمات کلیدی :