کانال تلگرام جواهربازاراطلاع از تخفیف‌های روزانه و مشاهده محصولات در کانال تلگرام
جدیدترین محصولات
  1. خانه »
  2. کتابخانه »
  3. متفرقه »
  4. چطور پوست تیره دست و پا خود را سفید و روشن کنیم؟

چطور پوست تیره دست و پا خود را سفید و روشن کنیم؟

بازدید : 4.725

1

چطور پوست تیره دست و پا خود را سفید و روشن کنیم؟

با انجام دادن چند روش ساده پوستی سفید داشته باشید.

اکثرا مردم به زیبایی و سفیدی پوست دست و پای خود اهمییت می‌دهند.
در این مقاله چند پیشنهاد برای سفید شدن پوست دست و پا ارائه شده است که با استفاده از این روش‌ها دارای پوستی سفید و زیبا می‌شوید.
_ لیمو :
استفاده از لیمو سبب روشن شدن و درخشان کردن پوست دست و پا می گردد. به این ترتیب مقداری شکر را روی نصف لیمو ریخته و پوست خود را به
وسیله آن مالش داده و 10 دقیقه صبر کرده و سپس با آب سرد بشویید. این عمل را یک بار در هفته انجام دهید.
همچنین مقدار مساوی آب لیمو تازه و عسل را با هم ترکیب کرده و روی پوست دست‌ها و پاها بمالید و 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید باقی بماند و سپس با آب شست و شو داده و این عمل را 2 بار در روز انجام دهید.چطور پوست تیره دست و پا خود را سفید و روشن کنیم؟
بعد از استفاده از لیمو حتما از یک مرطوب کننده استفاده شود و تا دو ساعت از رفتن در مقابل خورشید خودداری کنید.
_ ماست :
مقداری ماست را روی قسمت‌های تیره پوست ریخته و چند دقیقه ماساژ داده و اجازه دهید تا 15 دقیقه به همان حالت باقی بماند و سپس پوست خود را با آب سرد شست و شو داده و یک تا دو بار در روز این روش را استفاده کنید.
روش دیگر :
مقداری مساوی ماست و گلاب را به اضافه یک قاشق چای خوری گیلیسیرین گیاهی با هم مخلوط کرده و دست‌ها و پاها را با آن ماساژ داده و یک شب تا صبح بگذارید به همان حال باقی بماند سپس روز بعد با آب سرد شسته گردد. این عمل را یک بار در روز انجام دهید.
_ خیار :
چند برش خیار را به مدت 5 دقیقه روی قسمت‌های تیره مالش داده و به مدت 15 دقیقه صبر کرده و سپس با آب سرد شست و شو داده شود.
روش دوم :
مقدار مساوی آب خیار و آب لیمو را باهم ترکیب کرده و دست و پاهای خود را با آن ماساژ داده و 15 دقیقه بعد با آب سرد آن را بشویید.
روش سوم :
ترکیب مقدار مساوی خیار و 2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا راباهم مخلوط کرده و پوست را با این ترکیب ماساژ داده و بعد از 10 دقیقه با یک حوله پوست را پاک کرده و بعد با آب شست و شو دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.
_ ژل آلوئه ورا :
ژل این گیاه را خارج کرده و به مدت 5 دقیقه روی دست و پاها ماساژ داده و 30 دقیقه صبر کرده و سپس با آب سرد بشویید و این عمل را دو بار در روز انجام دهید.
روش دیگر :
2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا و چند قطره روغن بادام را باهم ترکیب کرده و این ترکیب را روی قسمت‌های تیره پوست زده و به آرامی ماساژ داده
تا جذب پوست گردد و 15 تا 20 دقیقه بعد با آب شسته گردد و این عمل را دو بار در روز انجام دهید.
چطور پوست تیره دست و پا خود را سفید و روشن کنیم؟
_ گوجه فرنگی :
یک تکه گوجه را بر روی قسمت‌های تیره ماساژ داده و زمانی که آب آن روی پوست خشک شد با آب شست و شو دهید و این روش را روزی یک بار انجام دهید.
روش دیگر :
مقدار مساوی آب گوجه با مقدار مساوی آب لیمو را ترکیب کرده و به پوست خود مالیده و بعد از 15 دقیقه بشویید. روزی دو الی یک بار این عمل را انجام دهید.
_ برنج :
دست و پای خود را در آب برنج آب کش شده به مدت 10 دقیقه خیس کرده و سپس با آب شسته گردد.
چطور پوست تیره دست و پا خود را سفید و روشن کنیم؟

کلمات کلیدی :
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
کد امنیتی»»
لبخند زدن را هرگز فراموش نکنید

لبخند زدن را هرگز فراموش نکنید

 چند نمونه از فواید لبخند زدن روان شناسان اعتقاد دارند لبخند زدن به اطرافیان روی آنها تاثیر مثبتی می گذارند. در ادامه مقاله 7 دلیلی که [...]

بیشتر بخوانید »
چه کسانی نباید پرتقال مصرف کنند؟

چه کسانی نباید پرتقال مصرف کنند؟

خوردن پرتقال در این افراد ممنوع است مصرف پرتقال موجب افزایش سوخت و ساز بدن شدن و قند، چربی و پروتئین بدن را بالا می برن از این رو می تواند [...]

بیشتر بخوانید »
گفتگوی آنلاین
E